Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 37 от 64 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 361 до 370 от общо 632
  1. #361
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    п.п.То и на етикета за меда пише ТРАЙНОСТ 1година.
    На този мед толкова му е трайността.

  2. #362
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Някой пробвал ли е да третира с чубрица? Аз пробвах преди четири дни за сефте. И в края на седмицата, като направя тест за акара, ще научите резултата. Чубрицата е прясна, таз годишна, и я взех от производител от съседното на пчелина ми село. Мирише жестоко и силно. Сложих на кошер средно по около 25 грама, завита в мрежа за градушка, че да не я пръскат пчелите и да не я изкарат извън кошера.

    Странното е, че имам чувството, че пчелите ми масово нямат акари. Върху хартията в дълбоките дъна няма никакви естествено изпаднали акари вече пети ден. Безкрилие и пълзящи пчели няма. Тази година смених майките близо 85 процента и в момента, въпреки безпашието снасят на поразия. Не знам... може би смяната на майките оказа влияние за липсата на акари, или пък чубрицата ги е изгонила масово от кошерите.

  3. #363
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Някой пробвал ли е да третира с чубрица? Аз пробвах преди четири дни за сефте. И в края на седмицата, като направя тест за акара, ще научите резултата. Чубрицата е прясна, таз годишна, и я взех от производител от съседното на пчелина ми село. Мирише жестоко и силно. Сложи на кошер средно по около 25 грама, завита в мрежа за градушка, че да я пръскат пчелите и да не я изкарат извън кошера.

    Странното е, че имам чувството, че пчелите ми масово нямат акари. Върху хартията в дълбоките дъна няма никакви естествено изпаднали акари вече пети ден. Безкрилие и пълзящи пчели няма. Тази година смених майките близо 85 процента и в момента, въпреки безпашието снасят на поразия. Не знам... може би смяната на майките оказа влияние за липсата на акари, или пък чубрицата ги е изгонила масово от кошерите.


    Колегата,Георги 1974 мой да ти отговори по точно,а за акара не го вярвам и да го видя,все пак е пика сега.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #364
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Някой пробвал ли е да третира с чубрица? Аз пробвах преди четири дни за сефте. И в края на седмицата, като направя тест за акара, ще научите резултата. Чубрицата е прясна, таз годишна, и я взех от производител от съседното на пчелина ми село. Мирише жестоко и силно. Сложи на кошер средно по около 25 грама, завита в мрежа за градушка, че да я пръскат пчелите и да не я изкарат извън кошера.

    Странното е, че имам чувството, че пчелите ми масово нямат акари. Върху хартията в дълбоките дъна няма никакви естествено изпаднали акари вече пети ден. Безкрилие и пълзящи пчели няма. Тази година смених майките близо 85 процента и в момента, въпреки безпашието снасят на поразия. Не знам... може би смяната на майките оказа влияние за липсата на акари, или пък чубрицата ги е изгонила масово от кошерите.
    Чрез смяна на майките спираш цикъла на акара.

  5. #365
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Чрез смяна на майките спираш цикъла на акара.
    Бе то го знам това, ама не го вярвах. Т.е. трябва да направя два теста, на кошери със стари майки и отделно на такива с нови, а?
    Дано Георги 1974 даде някакво инфо за чубрицата.

  6. #366
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Бе то го знам това, ама не го вярвах. Т.е. трябва да направя два теста, на кошери със стари майки и отделно на такива с нови, а?
    Дано Георги 1974 даде някакво инфо за чубрицата.


    Пиши му на лична той много, много не влиза тук и може да пропусне темата.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #367
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Щом за 5 дена няма нито един акар паднал, значи с таз чубрица образуваш само гъдел на акара...

  8. #368
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Като станат 20 как ще е? Едната доза малко, две много.
    Еее, от фирмата са помислили и за това. Препарата се предлага и на сашета от по 100мл, мисля, че бяха по 12 броя в пакет. Това би решило въпроса с 20те кошера или ако имаш 3-4.

    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Силве, СР не е панацея. Ползваме такава от много години, но акар винаги си има. Въпроса е, че се държи в някакви поносими граници с нея. Принципно целогодишно ползвам СР и третирам 1 или 2 пъти за акар сесента и съм доволен поне за сега. В карайна сметка не целя да избия акара на 100%, поне аз, а да го държа в някакви приемливи граници ...
    Знам, но помага много. Аз като казах, че не очаквам да има акар, имах предвид да няма толкова, че да е нужно 2ро третиране. Ще видим какво е положението в събота.

    Написах поста си само за инфо, а не да убеждавам някого да ползва ВароМед. Който както си прецени за себе си.

  9. #369
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Щом за 5 дена няма нито един акар паднал, значи с таз чубрица образуваш само гъдел на акара...
    Най - много да му възпали синусите и да измре от кихане.

  10. #370
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Пиши му на лична той много, много не влиза тук и може да пропусне темата.
    http://biopchelar.blogspot.com/2016/...akara.html?m=1
    Тук има описано как се борави с чубрицата, ако правиш контроли направи с нещо по доказано например с ОК по "рецептата на Дони" има по голяма вероятност да получиш адекватна представа за наличието на акар след това варианта много.
    Трябваше да цитирам колегата smsi-h, но нещо оплесках

 

 
Страница 37 от 64 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •