Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 36 от 64 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 351 до 360 от общо 632
  1. #351
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Аз таз есен реших да тествам новия препарат VarroMed® с който BeeVital замени Hive Clean.
    В събота вечерта свалих магазините и напръсках тестово 2 кошера. 24 часа по-късно, след като не забелязах нито един от негативните ефекти, напръсках и останалите кошери. Първите ми впечатления са добри. Препарата оказа много успокояващо въздействие върху пчелите. При отваряне на всеки кошер отвътре излитаха облаци пчели, но още с напръскването на 2-3 междурамия всички пчели се прибираха в кошера. Не беше нужна пушалка, спокойно затварях капака. Нямаше никакви нападения нито дразнене на пчелите.
    За ефекта от третирането ще знам в събота, тъй като според листовката броя на падналите акари се проверява 6 дни след третирането.
    Финансово е по-изгодно този препарат да се използва през пролетта, когато семействата са по-малки и е необходим по-малко препарат на семейство (15 - 30мл). Една бутилка е 555мл и струва 55лв, за едно силно семейство са необходими 45мл за 1 третиране.

    За повече инфо за препарата

    BeeVital

    GoldenBee
    Ако третирам през годината с този препарат както го дават по описание, ще имам минимум 4 третирания, по 45мл това са 180мл., демек горе долу за 3 кошера годишно или горе долу по 18 лв на кошер... Малко съпичко ми се види лично на мен да ти кажа ли. Ако гледам 3 -4 кошера колкото да вадя мед за себе си и близки роднини да, но.... Чесно казано не ми се връзва цената му с изкупната цена на пчелните продукти в БГ. В Австрия може и да се връзва, ама тук ...

  2. #352
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Да, малко скъпичко излиза, но ми се струва, че еднократно пролетно третиране би било ОК, ако се спазва и правилото за ползване на СР. Аз винаги използвам такава през целия активен сезон и сега не очаквам да има акар, така че не мисля, че ще се наложи да третирам 2 пъти.

    За 3-4 кошера не мисля, че си струва. След 1вото отваряне на бутилката срока на годност пада до 30 дни, така че не става каквото ти остане от пролетта да си го пазиш за есенно третиране.

    Р.S. Аз имам 15 кошера (10 семейства и 5 юнски отводки) и тъкмо ми стигна да напръскам всички.

  3. #353
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Да, малко скъпичко излиза, но ми се струва, че еднократно пролетно третиране би било ОК, ако се спазва и правилото за ползване на СР. Аз винаги използвам такава през целия активен сезон и сега не очаквам да има акар, така че не мисля, че ще се наложи да третирам 2 пъти.

    За 3-4 кошера не мисля, че си струва. След 1вото отваряне на бутилката срока на годност пада до 30 дни, така че не става каквото ти остане от пролетта да си го пазиш за есенно третиране.

    Р.S. Аз имам 15 кошера (10 семейства и 5 юнски отводки) и тъкмо ми стигна да напръскам всички.
    Като станат 20 как ще е? Едната доза малко, две много.

  4. #354
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Ако третирам през годината с този препарат както го дават по описание, ще имам минимум 4 третирания, по 45мл това са 180мл., демек горе долу за 3 кошера годишно или горе долу по 18 лв на кошер... Малко съпичко ми се види лично на мен да ти кажа ли. Ако гледам 3 -4 кошера колкото да вадя мед за себе си и близки роднини да, но.... Чесно казано не ми се връзва цената му с изкупната цена на пчелните продукти в БГ. В Австрия може и да се връзва, ама тук ...
    Ник, повечето пчелари са богати и харчат излишни пари, който не им трябват . Аз със 18 лв ще третирам 300 семейства, но това си е мое решение. Някой има ли закупил препарат за каквото и да е било за пчелите и фирмата да му издала гаранция, че след третиране няма да има зимна смъртност?

  5. #355
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Ако третирам през годината с този препарат както го дават по описание, ще имам минимум 4 третирания, по 45мл това са 180мл., демек горе долу за 3 кошера годишно или горе долу по 18 лв на кошер... Малко съпичко ми се види лично на мен да ти кажа ли. Ако гледам 3 -4 кошера колкото да вадя мед за себе си и близки роднини да, но.... Чесно казано не ми се връзва цената му с изкупната цена на пчелните продукти в БГ. В Австрия може и да се връзва, ама тук ...
    Силве, СР не е панацея. Ползваме такава от много години, но акар винаги си има. Въпроса е, че се държи в някакви поносими граници с нея. Принципно целогодишно ползвам СР и третирам 1 или 2 пъти за акар сесента и съм доволен поне за сега. В карайна сметка не целя да избия акара на 100%, поне аз, а да го държа в някакви приемливи граници ...

  6. #356
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ник, повечето пчелари са богати и харчат излишни пари, който не им трябват . Аз със 18 лв ще третирам 300 семейства, но това си е мое решение. Някой има ли закупил препарат за каквото и да е било за пчелите и фирмата да му издала гаранция, че след третиране няма да има зимна смъртност?
    С един килограм ОК третирам вече 3ти сезон и ще има за още ... с около 100 гр. третирам 50 кошера.. рално третирането с добавената захар няма и 2 лв. третирането им... но както каза това си е лично решение!

  7. #357
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    С един килограм ОК третирам вече 3ти сезон и ще има за още ... с около 100 гр. третирам 50 кошера.. рално третирането с добавената захар няма и 2 лв. третирането им... но както каза това си е лично решение!
    Гладай да не изтече годноста , аз като по глупав правя по повечко и раздавам на пчеларите около мен, за да третираме по едно и също време, а и хората подаряват после чушки, домати, абе все нещо дават от сърце.

  8. #358
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Гладай да не изтече годноста , аз като по глупав правя по повечко и раздавам на пчеларите около мен, за да третираме по едно и също време, а и хората подаряват после чушки, домати, абе все нещо дават от сърце.
    Около мен все велики пчелари, не съм им на нивото просто... а и не се натискам...

  9. #359
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ник, повечето пчелари са богати и харчат излишни пари, който не им трябват . Аз със 18 лв ще третирам 300 семейства, но това си е мое решение. Някой има ли закупил препарат за каквото и да е било за пчелите и фирмата да му издала гаранция, че след третиране няма да има зимна смъртност?


    Не е ли малко скъпичко за 18 лв 300 семейства?Аз за тия праи трипъти третирам.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #360
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Гладай да не изтече годноста , аз като по глупав правя по повечко и раздавам на пчеларите около мен, за да третираме по едно и също време, а и хората подаряват после чушки, домати, абе все нещо дават от сърце.


    Че какво бърка да и изтече годноста?Аз само такава диря по аптеките .И те доволни и аз тънко минавам.
    п.п.То и на етикета за меда пише ТРАЙНОСТ 1година.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 36 от 64 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •