Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 59 от 64 ПърваПърва ... 9495758596061 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 581 до 590 от общо 632
  1. #581
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Къде 40градуса няколко денонощия.В Канада кристализирал мед не ядът наричат ги топли стаи за по малки количества става стар фризер.

  2. #582
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Според мен няма да постигнеш замисленото. С темпериране за едно денонощие, няма да можеш. Инженер човек си, вземи се замисли върху декристализатор, който да побира известно количество рамки, които ще е необходимо да престоят там повече от денонощие. С темперирането, за което говориш, ще постигнеш затопляне на восъка, но меда...
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Къде 40градуса няколко денонощия.В Канада кристализирал мед не ядът наричат ги топли стаи за по малки количества става стар фризер.
    Написах най-малко едно денонощие, пък ето, казвате - повече ще са, добре. При 50 корпуса с пити /вече сортирани/, в които има от 100% пълни до 30% пълни, работа ще ми свърши само темперирано помещение. На ден се справям със сто - двеста пити, че съм сам. Смятам да ги темперирам до установяване чрез проби за достатъчна втечненост на меда в килийките, после да сваля температурата докъм 28 - 30 градуса, докато ги извъртя всичките. Не искам меда да стои дълго на висока температура. В тенекиите на водна баня му стигат 12 - 18 часа при 40 градуса.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #583
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Написах най-малко едно денонощие, пък ето, казвате - повече ще са, добре. При 50 корпуса с пити /вече сортирани/, в които има от 100% пълни до 30% пълни, работа ще ми свърши само темперирано помещение. На ден се справям със сто - двеста пити, че съм сам. Смятам да ги темперирам до установяване чрез проби за достатъчна втечненост на меда в килийките, после да сваля температурата докъм 28 - 30 градуса, докато ги извъртя всичките. Не искам меда да стои дълго на висока температура. В тенекиите на водна баня му стигат 12 - 18 часа при 40 градуса.
    Е добре де, не е ли по удачно да поддържаш температура в по-малко пространство? Не можах да разбера какъв е смисъла да вдигаш, а после сваляш температурата.

  4. #584
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Agro, опитвал съм да топя кристализирал буркан с разпечатки и не става. Восъка обира топлината и докато разтопи кристалите вътре в килийките почти ще го втечниш. Според мен питите ще се разкъсат ако прекалиш с нагряването или не изчакаш да се охладят, а ако не го нагрееш достатъчно ще изтече част от мед, друга ще остане в килийките и това от крана на центрофугата ще става само за ракия.
    Медец

  5. #585
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    236
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Дали?.......
    Кое те тревожи?

  6. #586
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Кое те тревожи?
    Болестта която се шири при колегата агро.

  7. #587
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    236
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Болестта която се шири при колегата агро.
    Има фризери,има и антибиотици.
    За съжаление,това е реалното положение.

  8. #588
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Болестта която се шири при колегата агро.
    Доколкото разбрах акара ги е бастисал, или не съм разбрал?

  9. #589
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Доколкото разбрах акара ги е бастисал, или не съм разбрал?
    Конниците на апокалипсиса са четерима.

  10. #590
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Доколкото разбрах акара ги е бастисал, или не съм разбрал?
    Аз мисля, че не е виновен толкова акара колкото някаква друга зараза. Нямам такива количества акар, да не казвам, че изобщо нямам/по - точно нямат/, но имаше як мор известно време. Лекувах, лекувах с какво ли не и тази година зазимих едни мижатурки, а сега същите тези са доста добре. Сега точно когато трябва да се поддържат ми изкокнаха проблеми и нямам времето, но утре, ако не ми мине котка път ще оправя нещата. Та има зараза която все още никой не казва каква е. Гадаем.

 

 
Страница 59 от 64 ПърваПърва ... 9495758596061 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •