Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 50 от 64 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 491 до 500 от общо 632
  1. #491
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Кажи си думата бат Тянко, може и да си ми споделял, но ми е минало покрай ушите.
    Аз търся мързеливия вариант, чрез опушване.

  2. #492
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    относно Тимола... Купил съм си една опаковка преди 3-4 години, но така и не съм третирал с него
    И добре си направил При положение, че ползваш мравчена или оксалова или и двете, няма смисъл да си слагаш таралеж в гащите с тимола. Той е най-неефективен от трите и същевременно най-проблемен

  3. #493
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Миналата година един колега имаше съмнения, че след третиране с една марка тимолени плочки, акара хич не се е разчувствал от тях. Поиска друг препарат, с който да провери съмненията си. Биологичен. Помолих го да наснима няколко контроли. Резултата беше потресаващ.
    То и след МК/ОК ако минеш с тактик/амитраз резултата няма да е много по различен,ама нали целта е друга

  4. #494
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Кажи си думата бат Тянко, може и да си ми споделял, но ми е минало покрай ушите.
    Аз търся мързеливия вариант, чрез опушване.
    Считам, че към момента има само един начин да се унищожи зимния акар. Дори и да опушваш по веднъж седмично акара в пилото ще си свирка. Опушването и накапването действа безотказно при липса на пило. Това е всеизвестен на повечето от нас факт. Но, ако извърша тези операции октомври и ноември вече ще имам доста инвазирани от акара пчели. Аз искам да изчистя пчелите сега, и да потдържам това до края на септември. Междувременно ще осигуря на здравите профилактика посредством Нозевит+. А октомври започвам подаване на твърда храна с имуностимуланти и витамини- Хем алайв и Хидрорекс. За въпросния непаразитиращ върху пчелите акар научих от Гошето1974. Впоследствие разбрах, че съществува и т.нар. азиатски акара. Чийто жизнен цикъл преминава също само в пилото.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #495
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    70
    Пчеларски район
    Елхово
    Много добра логика, ама... само до там.
    Нъл сте знещи, бря? Тъй ли не осъзнахте, че не моете изтрепа гадината, а само да редуцирате.
    Видиш ли, наесен ще изтрепем акара... Да, ама НЕ!
    Борбата с Вароа е целегодишна, най-вече механична, ама не всеки иска да си губи времето с прегледи и повече труд.
    На мода излизат всякакви приоми, ама ква файда? Йок, файдасъз и т.н.
    Те ви разликата да работиш, отглеждаш, или да се грижиш за 50 семейства, отколкото за 500.
    Страстите до тук - нататък всеки да си води размислите...

  6. #496
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    При мен популацията на акара се увеличи много за кратко време. Преди слънчогледа в търтеевото пило почти нямаше акари а сега е пълно, даже вече се виждат по пчелите. Просто внимавайте защото почти всички ленти са неефективни. При мен тръгна магарешки бодил та забавих третирането, но до няколко дена вадя всичко и действам.

  7. #497
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Пробвал съм и Турски и Сръбски и Руски ленти и всички са боклук.

  8. #498
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    И аз не съм третирал още. В началото на следващата седмица се надявам да съм приключил с махането на магазините и да третирам. Тази есен съм заложил на варостоп и оксалис( миналата есен ползвах варотом). Варостопа ще успея да го сложа, но за оксалиса се съмнявам да мога да го ползвам следващата седмица. Дават температури около и над 30 градуса. Препоръчаха ми и ноземат херб плюс, който мисля да ползвам малко по късно. Прави ми впечатление, че тази година при свалянето на магазините, в тях имам доста малко пчели.

  9. #499
    Потребител
    Регистриран
    10.05.2014
    Мнения
    51
    Пчеларски район
    Троян
    Какво Ви е мнението за лентите "Аргус раст" и гел с оксолова киселина с бавно дийствие. Във форумите не можах да намеря коментари за Аргуст рас. Води се биологичен препарат " Аргуст раст" , но македонска лаборатория прави анализ и открива пестицид в състава му. За лентите с оксалова киселина и гел също не намерих мнение. как се прилагат и кога и каква е ефективността.

  10. #500
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Прочети какво е активното вещество в тези ленти и ще намериш отзиви.Нищо ново няма , просто нова търговска марка на пазара.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

 

 
Страница 50 от 64 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •