Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 64 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 632
  1. #41
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    Края на ноември третирах с ОК, а преди това август с МК. Сега НЕ мисля да третирам няма смисъл да 'тровя' пак пчелите с химия! По една строителна рамка на кошер това ще ми е третирането този пролет.


    Аз все още се колебая дали да мина само със СР тази пролет.Но определено клонят везните именно само към това "третиране".И в допълнение на колегата Илиев,ще си проверя търтеивите килийки за степента на опаразитеност.

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Нетрадиционни методи за борба. Прочетени във форума..Корен от хрян- парчета се режат и се слагат в пушалката. Имаше и един по- модерен метод..Масло от хвойна- капе се директно върху рамките. Чесън. Люти чушки. Брашно. Брашно от борови иглички. Пелин. Дъбилни вещества. Танини. Мащерка. Кумарини. Селекция- не им дават да дъвчат гуми и дървета като питбули. Ама също като тях се джаскат върху акари и МКБ. Има и още....
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Аз все още се колебая дали да мина само със СР тази пролет.Но определено клонят везните именно само към това "третиране".И в допълнение на колегата Илиев,ще си проверя търтеивите килийки за степента на опаразитеност.
    Зависи с какво си третирал на есен. Ако си третирал с 2-3 препарати, от които ОК няма смисъл да третираш сега на пролет.
    Нека им спестим малко лекарства, препарати, химия и т.н. Като погледнеш СР ще си направиш преценка. Никой препарат не е безвреден за тях(пчелите) Комафоси, тимоли, Оксалови и тем подобни всеки по малко вреди.
    Като започна сиропа им давам 3-4 пъти Нозевит+ и приключвам с препаратите за тази пролет!

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    3 пъти през 7 дни по 1 мл.кофеин натриум бензоикум в 200-300мл. сироп 1:1, на семейство
    Някой пробвал ли е, върши ли работа.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Аз им капвам по капка керосин на всяка. Като изтребители са.

  6. #46
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    3 пъти през 7 дни по 1 мл.кофеин натриум бензоикум в 200-300мл. сироп 1:1, на семейство
    Някой пробвал ли е, върши ли работа.
    За какво да върши работа, т.е. срещу какво?
    Working....

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    В бр. 137/13-26.X.2005 г. на в. "Пчела и кошер" е поместена статия на д-р М. Върбанов "Как опазих пчелите си".
    В присъствието на алкалоида капсаицин на лютите чушлета не могат да се развиват никакви болестотворни агенти. Еднократната доза за един кошер е едно малко люто чушле, червено и изсушено. Нарязва се на ситно, залива се с вряла вода колкото да потъне и се захлупва за 20 минути, за да се запари. Прецежда се и се сипва в 150 г. захарен сироп в съотношение вода:захар, 1:1. Дава е на три последователни седмици. Междувременно се дава на 4-ия ден ан същите три седмици такъв захарен сироп, но с разтворен в него натриев бензоат 1 чаена лъжичка на прах или по 1мл. от по- слаба концентрация от натриев бензоат с кофеин. Натриевият бензоат блокира смукателя на краката на акара и на въшките и те умират. Така съм лекувал пчелите през цялото време на пчеларстването ми от 1986 г. досега. По този начин осигурявах добро здраве на пчелите и получавах добра стокова продукция по количество и качество. Този начин на лечение съм публикувал в сп. "Пчеларство", бр.8/1992 г. В следващите му броеве бяха публикувани благодарствени отзвии за много добрите резултати от това лчение. Същият начин на лечение бях публикувал в сп. "Медоносец", кн. 1/1991 г.

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    В бр. 137/13-26.X.2005 г. на в. "Пчела и кошер" е поместена статия на д-р М. Върбанов "Как опазих пчелите си".
    В присъствието на алкалоида капсаицин на лютите чушлета не могат да се развиват никакви болестотворни агенти. Еднократната доза за един кошер е едно малко люто чушле, червено и изсушено. Нарязва се на ситно, залива се с вряла вода колкото да потъне и се захлупва за 20 минути, за да се запари. Прецежда се и се сипва в 150 г. захарен сироп в съотношение вода:захар, 1:1. Дава е на три последователни седмици. Междувременно се дава на 4-ия ден ан същите три седмици такъв захарен сироп, но с разтворен в него натриев бензоат 1 чаена лъжичка на прах или по 1мл. от по- слаба концентрация от натриев бензоат с кофеин. Натриевият бензоат блокира смукателя на краката на акара и на въшките и те умират. Така съм лекувал пчелите през цялото време на пчеларстването ми от 1986 г. досега. По този начин осигурявах добро здраве на пчелите и получавах добра стокова продукция по количество и качество. Този начин на лечение съм публикувал в сп. "Пчеларство", бр.8/1992 г. В следващите му броеве бяха публикувани благодарствени отзвии за много добрите резултати от това лчение. Същият начин на лечение бях публикувал в сп. "Медоносец", кн. 1/1991 г.
    Ако това е вярно, то този човечец трябва да е милионер. Че той направо е затрил Вароатозата. Не, че не съм го чел това и преди, но ми се струва малко несериозно. Ако беше поне малко вярно, досега да са измислили препарат с тези съставки.

  9. #49
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Аз им капвам по капка керосин на всяка. Като изтребители са.
    Внимавай само да не ударят по някой клапан или да не счупят кобилици, че после ...
    Keep Walking...

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    А колко болести се лекуват с мед , канела, джинджифил , синап и.....Ама ние си даваме парите за химикали , защото е по-лесно и много много не го мислим докато сме млади.

 

 
Страница 5 от 64 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •