Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 62 от 64 ПърваПърва ... 12526061626364 ПоследнаПоследна
Резултати от 611 до 620 от общо 632
  1. #611
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ...Когато слагат с пити е било на есен когато са закъснели с ваденето и той баш не е яко кристализирал...
    От умряли кошери не вадят пити с мед за продажба а ги слагат напролет на тия оцелелите по правило.
    Аз не мисля, че ще са яко кристализирали. По някаква причина горския ми пчелин дава трудно кристализиращ мед, дори когато е доста тъмен. Освен това питите, при липса на пчели, имат навика да поемат влага, чак се издуват капачетата на килийките, на по-късен етап протичат. Та темперирането ще е за мое улеснение, да центрофугирам по-течлив мед по-бързо. Тази есен оставих трийсетина пити неразпечатани във хладилната камера, да видя на 5 градуса какво ще им се случи до пролетта. Още не съм ги погледнал, но сега при центрофугирането на наличните пити ще им обърна внимание. Най-вероятно ще са мухлясали отгоре, ама вътре не знам как ще са. Центрофугирания мед едва ли ще посмея да го дам на пчелите, знам ли каква им е била болестта. Вероятно пак ще сваря ракия, предната с мед и кайсии стана перфектна.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #612
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Аз не мисля, че ще са яко кристализирали. По някаква причина горския ми пчелин дава трудно кристализиращ мед, дори когато е доста тъмен. Освен това питите, при липса на пчели, имат навика да поемат влага, чак се издуват капачетата на килийките, на по-късен етап протичат. Та темперирането ще е за мое улеснение, да центрофугирам по-течлив мед по-бързо. Тази есен оставих трийсетина пити неразпечатани във хладилната камера, да видя на 5 градуса какво ще им се случи до пролетта. Още не съм ги погледнал, но сега при центрофугирането на наличните пити ще им обърна внимание. Най-вероятно ще са мухлясали отгоре, ама вътре не знам как ще са. Центрофугирания мед едва ли ще посмея да го дам на пчелите, знам ли каква им е била болестта. Вероятно пак ще сваря ракия, предната с мед и кайсии стана перфектна.
    Тази година ще бъде мед с кайсии.

  3. #613
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Тази година ще бъде мед с кайсии.
    Ако изобщо има кайсии.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #614
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ако изобщо има кайсии.
    И само от мед става ракия!

  5. #615
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    И само от мед става ракия!
    Има странен вкус.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #616
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Има странен вкус.
    има есенции за ракия

  7. #617
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    има есенции за ракия
    То и ракия има....
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #618
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    То и ракия има....
    Аз, както е известно не пия, но много ракия и вино съм направил с баща ми и има разлика от ракия до ракия. Сега няма капка в къщи и се налага да си разменям за мед и какви ли не получавам. В момента имам една, силна е, че я взимам за прополиса, но вкуса и е да си е...мамата. И есенция няма да я оправи. А има ракии, още като отвориш капачката и те лъхва някакъв приятен аромат. Та и кунки/ръчички трябва да има, не е само до ракията.

  9. #619
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    В момента имам една, силна е, че я взимам за прополиса, но вкуса и е да си е...мамата. И есенция няма да я оправи.
    Така е, имах една към 20 литра, не подлежеше на ремонт, отиде за оправяне на семейства

  10. #620
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз, както е известно не пия, но много ракия и вино съм направил с баща ми и има разлика от ракия до ракия. Сега няма капка в къщи и се налага да си разменям за мед и какви ли не получавам. В момента имам една, силна е, че я взимам за прополиса, но вкуса и е да си е...мамата. И есенция няма да я оправи. А има ракии, още като отвориш капачката и те лъхва някакъв приятен аромат. Та и кунки/ръчички трябва да има, не е само до ракията.
    Взимам по едно патронче ежедневно с мен. Като се случи да контактувам с някой съмнителен, та забеля очите и му опъна един гълток. Ако не срещна никой-пак! В Италия на един познат каза, че им препоръчали гаргара с хлебна сода. Ама я предпочитам първо да я изгоря, а после да я удавя тая мръсна гад! Забърках си и дезинфактант в една кофа. Та като пипна нещо и все у кофата. И по десетина пакета кърпички. И цял ден търкам като някой маниак. Анатема на тоя вирус!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 62 от 64 ПърваПърва ... 12526061626364 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •