Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 64 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 632
  1. #71
    Потребител
    Регистриран
    22.05.2012
    Мнения
    82
    Пчеларски район
    гр.Попово
    Имам 10 кошера, на всички давам разни отвари от дървесна пепел, като 2 кошера от тях съм ги оставил само на тия отвари от пролетта. Засега всички са живи, но не бих давал каквито и да са съвети. Това с дървесната пепел го практикувам вече две години, но за пръв път не третирам с нищо друго.

  2. #72
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Накапах с hive clean и се чешат като крастави магарета. Ама немога да сложа питките защото ги расърдих, ще бъде друг ден.

  3. #73
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Аз есента слагах варостоп а през декември накапване с оксалова. Сега мисля да пробвам с Кофеин Натриев Бензоат на няколко като сложа контрола а на други не след това може би тест (мразя да убивам пчели) и ако има ефект и на другите. Ако няма с оксалова по рецептата на scutellator

  4. #74
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Аз есента слагах варостоп а през декември накапване с оксалова. Сега мисля да пробвам с Кофеин Натриев Бензоат на няколко като сложа контрола а на други не след това може би тест (мразя да убивам пчели) и ако има ефект и на другите. Ако няма с оксалова по рецептата на scutellator
    И аз още се лутам насам натам и се чудя с какво да третирам.Есента с ОК.А сега мисля да ползвам Кофеин Натриев Бензоат,но не знам дали е ефикасен,да няма някой страничен ефект.Ако някой е работил с него моля да сподели,да не изтровя пчелите си.Предварително му благодаря.

  5. #75
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Тъкмо щях да ти го препоръчам, но ти си се сетил и сам.
    По-колко мл. мравчена киселина слагаш колега Соларис в изпарителя.

  6. #76
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Накапах с hive clean и се чешат като крастави магарета. Ама немога да сложа питките защото ги расърдих, ще бъде друг ден.
    Сега погледнах контролноте листи с олио. От 5 кошера - 1 с 3 акара а останалите 4 няма нито един. След 1 ден ще видя как е.

  7. #77
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    И аз още се лутам насам натам и се чудя с какво да третирам.Есента с ОК.А сега мисля да ползвам Кофеин Натриев Бензоат,но не знам дали е ефикасен,да няма някой страничен ефект.Ако някой е работил с него моля да сподели,да не изтровя пчелите си.Предварително му благодаря.
    Показания:
    При сърдечно - съдова слабост; за възбуждане на нервната система при потиснатост, вследствие отравяне с наркотици, заразни и незаразни болести, преумора; при потиснато дишане; при следродилно залежаване; при спазми на кръвоносните съдове на сърцето, мозъка и бъбреците; при понижена моторна активност на червата; при мускулна слабост
    Карентен срок:
    не се изисква

    Прицелни животни:
    ЕПЖ, ДПЖ, КН, СВ, КЧ



    Пчели не пише в листовката и аз затова питах да ли го е ползвал някой. Не се прилага и с витамин Ц става някаква реакция.
    Но засега май никой от този форум. Интересен факт като се замисли човек.


  8. #78
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Накапах с hive clean и се чешат като крастави магарета. Ама немога да сложа питките защото ги расърдих, ще бъде друг ден.
    При толкова киселини, шпирт, и.....т.н. и ти ще се чешеш като...........

  9. #79
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    При толкова киселини, шпирт, и.....т.н. и ти ще се чешеш като...........
    цццццц..........................
    Без коментар!!!

  10. #80
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Показания:
    При сърдечно - съдова слабост; за възбуждане на нервната система при потиснатост, вследствие отравяне с наркотици, заразни и незаразни болести, преумора; при потиснато дишане; при следродилно залежаване; при спазми на кръвоносните съдове на сърцето, мозъка и бъбреците; при понижена моторна активност на червата; при мускулна слабост
    Карентен срок:
    не се изисква

    Прицелни животни:
    ЕПЖ, ДПЖ, КН, СВ, КЧ



    Пчели не пише в листовката и аз затова питах да ли го е ползвал някой. Не се прилага и с витамин Ц става някаква реакция.
    Но засега май никой от този форум. Интересен факт като се замисли човек.

    Дано някой да е ползвал тази рецепта с Кофеин Натриев Бензоат,да се включи и да сподели своя опит и мнение.

 

 
Страница 8 от 64 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •