Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 53 от 64 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 521 до 530 от общо 632
  1. #521
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Своевременно поставената ср. е основна превенция в борбата срещу акара.1 уловен акар сега,е равен на 100 през есента.Ми ако уловиш 100 акара сега......

  2. #522
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Може,ако няма какво да се прави и това е работа,Но.
    За пчелар решил да работи в посока на развитие/ и разширяване,това не е пътя.
    В момента една част от колегите със финансови възможности решават проблема дългосрочно със кумафос/амитраз,другата част със флуметрин/флувалинат.Всички без бюджет сме на оксалова/мравчена,не че не искаме да си купим чекмейт/суперстрипс ....

  3. #523
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Може,ако няма какво да се прави и това е работа,Но.
    За пчелар решил да работи в посока на развитие/ и разширяване,това не е пътя.
    В момента една част от колегите със финансови възможности решават проблема дългосрочно със кумафос/амитраз,другата част със флуметрин/флувалинат.Всички без бюджет сме на оксалова/мравчена,не че не искаме да си купим чекмейт/суперстрипс ....
    Някои не искаме
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  4. #524
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Своевременно поставената ср. е основна превенция в борбата срещу акара.1 уловен акар сега,е равен на 100 през есента.Ми ако уловиш 100 акара сега......
    Мастер и друг път съм писал Даниилом Терентьевичем Найчуковым -легенда в Сибир /втори като него ако се роди нема се отчува/е работил не с една а с две строителни рамки, не се оплаквал от Вароа.На теб ти казват майстор.
    Та сега имаме две личности майстори ти работиш с късни отводки а Найчиков с роене,на есен той зверски бракува ти не по ред причини, мисълта ми е че и начина на работа оказва влияние на Вароа това прекъсване на яйцеснасяне, това адски много нови основи и прочие и прочие.Другото е, пчеларството е силно ама адски силно локално зависимо те Барков навярно магазини слага аз рина сняг, ти основи си сложил, другото е при мен има около 1000коша е вярно тая зима няколкостотин измряха ама друг може да няма около него други пчели.Може да продължавам и с други мини факторчета като климата през годината и т.н., ама няма смисъл идеята ми е не, че не третираш обяснявал си го ама кой да слуша чете някой ,че бай Ангел не третира и решава и той защо да третира това препаратите са вредни а природосъобразните методи трудоемки и не третира. Веднъж стане фокуса, втори път стане ама на третия вземат, че измрат а и помогнат на тия около тях да се не мъчат в тоя грешен свят.И така има смъртност и другите го жалят загубил пчелите, загубил парите, загубил труда си а никой не жали пчелите а аз си мисля , че ако гледаш животни трябва да гледаш толкова колкото да можеш да огледаш като хората като това включва храна, здравеопазване и т.н. като разбира се и има съпричасност към тяхната участ защото все пак ти си ги създал.Одавна в литературата е описано, че изоставени пчелини карат две, три ,пет години и финито приключват, навярно има иазключения ама едва ли % е голям.

  5. #525
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Някои не искаме
    И как ги решаваме с кумафос и амитраз дългосрочно и как те влияят на майките(най вече ) .

  6. #526
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Може,ако няма какво да се прави и това е работа,Но.
    За пчелар решил да работи в посока на развитие/ и разширяване,това не е пътя.
    В момента една част от колегите със финансови възможности решават проблема дългосрочно със кумафос/амитраз,другата част със флуметрин/флувалинат.Всички без бюджет сме на оксалова/
    мравчена,не че не искаме да си купим чекмейт/суперстрипс ....
    И как решават проблемите дългосрочно с кумафос и амитраз. А как влияят те най вече на майките.

  7. #527
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Ей момци я обяснете, че треирате с оксалова кой с аржентинска рецепта кой с рецептата на Дони и не сте си зарязали пчелите с просто не ползвате амитраз и прочие.

  8. #528
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    .....Мастер и друг път съм писал Даниилом Терентьевичем Найчуковым -легенда в Сибир /втори като него ако се роди нема се отчува/е работил не с една а с две строителни рамки, не се оплаквал от Вароа.На теб ти казват майстор....
    Жоре, два пъти го четох и нищо не схванах. Дай със съкращения.

  9. #529
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Барков, извинявай нещо обърках. Не е към теб.

  10. #530
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Своевременно поставената ср. е основна превенция в борбата срещу акара.1 уловен акар сега,е равен на 100 през есента.Ми ако уловиш 100 акара сега......
    Не е без значение и района.
    Температура, паша.
    Семейството гради и се развива при наличие на качествена храна. Тогава е способно да преодолее и вирусите.

 

 
Страница 53 от 64 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •