Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 48 от 64 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 471 до 480 от общо 632
  1. #471
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Тази година се наканих да сложа по-рано лентички и изнената - сайта на Гордиан не работи, а нямам и номера на сърбина. Някой скоро поръчвал ли е Херба стрип и има ли връзка с въпросния сърбин, който ги разпространяваше в България?
    Медец

  2. #472
    Наблюдател
    Регистриран
    30.12.2011
    Мнения
    27
    Пчеларски район
    община Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Тази година се наканих да сложа по-рано лентички и изнената - сайта на Гордиан не работи, а нямам и номера на сърбина. Някой скоро поръчвал ли е Херба стрип и има ли връзка с въпросния сърбин, който ги разпространяваше в България?
    0876737511. Номерът на Гордиан

  3. #473
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Здравейте.Някой да е ползвал това?Какво ще кажете?
    https://zoomagnit.com/gold-varroa--g...ol-10-plastin/
    В Турция цената им е 7 турски лири = 2,10 лв за 1 пакет. В Русе са 7-8 лв за 1 пакет. Хора, които са ги ползвали миналата година ги похвалиха и аз като видях цената в Турция, не можах да се удържа и ги купих. Но ефективността им се оказа много ниска. Падат 5-10 кърлежа, много слаб ефект. И в самите пакети течността не е попила в лентите. Има попита от активната съставка, но има и течност, която така си стои. Аз повече не бих ги използвал.

  4. #474
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от malkia.sandanski Виж публикацията
    В Турция цената им е 7 турски лири = 2,10 лв за 1 пакет. В Русе са 7-8 лв за 1 пакет. Хора, които са ги ползвали миналата година ги похвалиха и аз като видях цената в Турция, не можах да се удържа и ги купих. Но ефективността им се оказа много ниска. Падат 5-10 кърлежа, много слаб ефект. И в самите пакети течността не е попила в лентите. Има попита от активната съставка, но има и течност, която така си стои. Аз повече не бих ги използвал.
    Първите ми наблюдения са, че за седмица половината ги изгризаха.Не знам дали ще остане нещо за още 3 до 5 седмици? Много ме съмнява.
    А иначе са доста мазни. Мирис не усетих.Поне тимола трябваше да надуша.Нещата май вървят към "пари в помощ на турската икономика".
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #475
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    И моите наблюдения не са добри от тази година.Явно е паднало качеството, защото миналата година свалиха доста акар,а сега има семейства без нито един паднал акар.Сложих ги четвъртък вечер/15.08.19/ доста от тях са почти изгризани.
    Купих за всеки случай и оксалис, защото не съм доволен от сваленото количество акари.Общо взето свалят но много малко. Ще мина и с оксалис и ще споделя след него какво е паднало, защото слагам контролни листи на повечето семейства.

  6. #476
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    И моите наблюдения не са добри от тази година.Явно е паднало качеството, защото миналата година свалиха доста акар,а сега има семейства без нито един паднал акар.Сложих ги четвъртък вечер/15.08.19/ доста от тях са почти изгризани.
    Купих за всеки случай и оксалис, защото не съм доволен от сваленото количество акари.Общо взето свалят но много малко. Ще мина и с оксалис и ще споделя след него какво е паднало, защото слагам контролни листи на повечето семейства.
    Контролните листи мажеш ли ги с нещо, че моите след като позасъхнат и виждам по малко акар, за сметка на мравки
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  7. #477
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Ами няма да падат -Я. Като ви казвам, че няма акар, не вдявате.

  8. #478
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ами няма да падат -Я. Като ви казвам, че няма акар, не вдявате.
    Ей, ти тук ли си бил бре. Не ми се занимава да преобразувам снимки иначе ще видиш дали нема
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  9. #479
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Тия голда като са с активната съставка на половин доза на Варостопа могат ли биосъставките да компесират това.То по принцип има лекарства синергисти не е нещо кой знае какво но , знам ли а знам ли кога ги гризат кога ги изхвърлят не ли добре 40 ина дена да действат
    Не че и аз напролет не ги ползвах.

  10. #480
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    [QUOTE=barkov1982;159783]Контролните листи мажеш ли ги с нещо, че моите след като позасъхнат и виждам по малко акар, за сметка на мравки [/QUOTE



    Да, мажа ги с олио да се лепкат акарите по тях.

 

 
Страница 48 от 64 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •