Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 41 от 64 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 401 до 410 от общо 632
  1. #401
    Забранен
    Регистриран
    23.08.2018
    Мнения
    13
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Дъната са ми плъзгащи. Тъй като не се деля от оригинала, всички са такива, едновремешни. Шегувам се за последното, тъй като имам достатъчно на брой сандъци, които не мога да префасонирам за кратко, а в същото време държа да са еднотипни, са такива, каквито споменах. Освен това са и 12 р. ДБ. Последното го споменавам като факт, за да не отговарям в последствие на някои въпроси, зададени от други.
    ПП А какво имаш предвид, като казваш, че пушалката (газовата) не е за всяка система кошери?

    Според мен ако нямаш отворедо/мрежесто/ дъно да третираш с пушалка няма почти никакъв ефект.

  2. #402
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Stefan85 Виж публикацията
    Според мен ако нямаш отворедо/мрежесто/ дъно да третираш с пушалка няма почти никакъв ефект.
    Каква е логиката, че и аз ги пердаша с пушалката?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #403
    Забранен
    Регистриран
    23.08.2018
    Мнения
    13
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Каква е логиката, че и аз ги пердаша с пушалката?


    Къде ще падне.Според мен метода с чубрицата е много по добър от колкото да пушиш с пушалка кошер без мрежесто дъно.

  4. #404
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Stefan85 Виж публикацията
    Според мен ако нямаш отворедо/мрежесто/ дъно да третираш с пушалка няма почти никакъв ефект.
    Не съм убеден в това твърдение, поне докато не го изпитам на практика. Пчеларството, за разлика от математиката е наука ( мое мнение) с много неизвестни и е добре човек да се убеди на практика, дали някои твърдения са валидни или не, в зависимост от доста фактори влияещи, на даден процес. Последното малко философски звучи, но е така.

  5. #405
    Забранен
    Регистриран
    23.08.2018
    Мнения
    13
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Не съм убеден в това твърдение, поне докато не го изпитам на практика. Пчеларството, за разлика от математиката е наука ( мое мнение) с много неизвестни и е добре човек да се убеди на практика, дали някои твърдения са валидни или не, в зависимост от доста фактори влияещи, на даден процес. Последното малко философски звучи, но е така.

    Не само философията и физика е от значение.Твоя дим от тая пушалка колко време се задържа в кошера и от къде му е изхода?

  6. #406
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Stefan85 Виж публикацията
    Не само философията и физика е от значение.Твоя дим от тая пушалка колко време се задържа в кошера и от къде му е изхода?
    Как колко време се задържа дима? Ами колкото е необходимо, докато излезе, нали е сметната дозата на спусъка. Като каза физика, комина на къщата да не е надолу, където е мрежестото дъно?
    А точно за дим и огън не ми обяснявай.

  7. #407
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Калине, аз цели две години опушвах с подобна пушалка с тимол, кошерите ми бяха с прозорец на дъното. На третата дойде инвазията на акар и ми измряха 120 семейства, две години я бях захвърлил, но я подарих в последствие на някаква жена.

  8. #408
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Калине, аз цели две години опушвах с подобна пушалка с тимол, кошерите ми бяха с прозорец на дъното. На третата дойде инвазията на акар и ми измряха 120 семейства, две години я бях захвърлил, но я подарих в последствие на някаква жена.
    Янчо, аз казах, че ще пробвам бе човек, пък да видим. Не че не съм доволен от ОК и Бипин-също, но да има разнообразие, нали така трябва, за да не добие резистентност акара.

  9. #409
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Янчо, аз казах, че ще пробвам бе човек, пък да видим. Не че не съм доволен от ОК и Бипин-също, но да има разнообразие, нали така трябва, за да не добие резистентност акара.
    Аз нищо не съм казал, просто си имай едно на ум.

  10. #410
    Забранен
    Регистриран
    23.08.2018
    Мнения
    13
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Как колко време се задържа дима? Ами колкото е необходимо, докато излезе, нали е сметната дозата на спусъка. Като каза физика, комина на къщата да не е надолу, където е мрежестото дъно?
    А точно за дим и огън не ми обяснявай.


    Аз работих тая година при един коминочистач колега и да знаеш останах много доволен от наученото 5лв/м.Там научих защо комина не дърпа на горе ако е запушен,а всичкия дим излиза през печката.Ако помислим какво заклеймосват пчелите и не подхранваш мисля ,че знаеш от къде ще се върне дима,но ако си прав за твоите знания за огъня и дима най третираното място ще е хранилката.Прав ли съм?

 

 
Страница 41 от 64 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •