Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 64 ПърваПърва 123451353 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 632
  1. #21
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    "Митак" е наименование на сръбско лекарство на основата на Амитраз. Амитраза не е регистриран за употреба в повечето страни от ЕС (включително и в БГ). Ползва се в различни лекарства в бившите Сръбски и Руски републики и др. Въпрос на личен избор е какво лекарство ще ползваш, но само от един вид "работа не върши".
    Благодаря за инфото. Ще се въздържа от тоя “Димитър“. Май ще се ориентирам към Мравчена киселина наесен.

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Благодаря за инфото. Ще се въздържа от тоя “Димитър“. Май ще се ориентирам към Мравчена киселина наесен.
    За мравчената е много важен изпарителя, за да може да се дозира правилно. Аз тази есен третирах с Фурмитом- пълен т..........к
    Фурмитом са едни картони напоени с мравчена киселина. Проблемът е , че са 10 бр. в опаковка и в зависимост от това как са седели по рафтовете са различно напоени, съответно едни семейства се предозират, при други концентрацията е неефективна.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    vanHanegem кога третираш с Hive Clean пролетта?
    Реших и аз ще третирам с него, купих си от изложението 2 туби по 500мл. и дозатор. Понеделник ще слагам питките с нозевит+ и се чудя дали да наръся с Hive Clean преди това или след като ги махна март месец.
    Мисля че няма да има проблеми ако наръся и сложа питките. Ако има акари на контролата ще третирам с нещо друго, ако не няма да третирам с нищо друго.

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    vanHanegem кога третираш с Hive Clean пролетта?
    Реших и аз ще третирам с него, купих си от изложението 2 туби по 500мл. и дозатор. Понеделник ще слагам питките с нозевит+ и се чудя дали да наръся с Hive Clean преди това или след като ги махна март месец.
    Мисля че няма да има проблеми ако наръся и сложа питките. Ако има акари на контролата ще третирам с нещо друго, ако не няма да третирам с нищо друго.
    Точно сега е момента - третирай и слагай питките - 2 в 1!
    Working....

  5. #25
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    vanHanegem кога третираш с Hive Clean пролетта?
    Реших и аз ще третирам с него, купих си от изложението 2 туби по 500мл. и дозатор. Понеделник ще слагам питките с нозевит+ и се чудя дали да наръся с Hive Clean преди това или след като ги махна март месец.
    Мисля че няма да има проблеми ако наръся и сложа питките. Ако има акари на контролата ще третирам с нещо друго, ако не няма да третирам с нищо друго.
    Прочете ли активната съставка на това чудо.....

  6. #26
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    За мравчената е много важен изпарителя, за да може да се дозира правилно. Аз тази есен третирах с Фурмитом- пълен т..........к
    Фурмитом са едни картони напоени с мравчена киселина. Проблемът е , че са 10 бр. в опаковка и в зависимост от това как са седели по рафтовете са различно напоени, съответно едни семейства се предозират, при други концентрацията е неефективна.
    На менми казаха, че всяка плака е опакована по отделно и после в обща опаковка. Не си купих все пак. Но везните клонят натам......

  7. #27
    Потребител
    Регистриран
    27.12.2013
    Мнения
    76
    Пчеларски район
    Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    vanHanegem кога третираш с Hive Clean пролетта?
    Реших и аз ще третирам с него, купих си от изложението 2 туби по 500мл. и дозатор. Понеделник ще слагам питките с нозевит+ и се чудя дали да наръся с Hive Clean преди това или след като ги махна март месец.
    Мисля че няма да има проблеми ако наръся и сложа питките. Ако има акари на контролата ще третирам с нещо друго, ако не няма да третирам с нищо друго.
    Слушах лекцията на румънеца, който е представител на австрийците и той каза, че за да има ефект трябва да се направят три третирания по 15 мл. през 7 дни, което затваря цикъл от 21 дни

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Прочете ли активната съставка на това чудо.....
    Оксалова, мравчена и етерични масла.

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    На менми казаха, че всяка плака е опакована по отделно и после в обща опаковка. Не си купих все пак. Но везните клонят натам......
    Тези които ми продадоха на мен, мисля че не бяха в отделни опаковки. Но те бяха произведени 2014 и са ги държали явно по складове и магазини до 2015, вече може да са започнали да ги опаковат поотделно. Но въпреки това не бих си взел отново картон напоен с мравчена киселина, по-добре да си го напоя сам.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ГАЛДИМ Виж публикацията
    Слушах лекцията на румънеца, който е представител на австрийците и той каза, че за да има ефект трябва да се направят три третирания по 15 мл. през 7 дни, което затваря цикъл от 21 дни
    Да така е, аз ще направя едно очистително и ако се налага ще третирам пак.

 

 
Страница 3 от 64 ПърваПърва 123451353 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •