Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 64 ПърваПърва 12341252 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 632
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    Мрежестото дъно е препоръчително по принцип
    Добре ! Аз , като съм с плътни дъна и досега нямам проблеми .

  2. #12
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    С нищо няма да третирам, както последните 5 години. Само за 2 бащини кошера ще направя разтвор на О.К. на половин рецепта. П.П Всъщност ще ми останат около 400гр. от разтвора и......ХА СЕГА, да го ползвам ли.... или да си карам както досега.....

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    Какво ще кажете за мравчена?

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Добре ! Аз , като съм с плътни дъна и досега нямам проблеми .
    С какво нямаш проблеми? С влагата в кошерите? С популацията на акара? С роенето? С пролетното развитие? С третирането? С вентилацията през лятото? А имаш ли поне един кошер с мрежесто дъно?

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Вальо , когато човек се опари , започва да мисли по друг начин . И аз не обръщах сериозно внимание на акара, докато нямах сериозни загуби. Преди време гледах зайци и не ги ваксинирах, докато един ден ми измряха всички. Някой път стигаме до правилния извод по трудния път.

  6. #16
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    Вальо , когато човек се опари , започва да мисли по друг начин . И аз не обръщах сериозно внимание на акара, докато нямах сериозни загуби. Преди време гледах зайци и не ги ваксинирах, докато един ден ми измряха всички. Някой път стигаме до правилния извод по трудния път.
    Значи, третирам. Веднъж есента след приключване на пилото.(за това се радвам, че ми загиват тея дето гледат пило през зимата). Пролет не третирам. Може да съм в грешка, но за сега имам добри резултати. Да не кажа много добри.
    П.П. И ако ме одобрят по програмата най-вероятно ще започна да треперя над тях и да третирам за щяло и нещяло, щот иначе ще се връщат пари......

  7. #17
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    С какво нямаш проблеми? С влагата в кошерите? С популацията на акара? С роенето? С пролетното развитие? С третирането? С вентилацията през лятото? А имаш ли поне един кошер с мрежесто дъно?
    Само мрежестите дъна ли нямат проблеми с влагата...........???????????????? Нещо не съм съгласен с теб. Ама никак даже. Охооо и с пролетното развитие.............????????????
    П.П. Не отричам замрежен отвор на дъното (даже е полезен стига да знаеш как и какво да правиш с него). Отричам прехласването по това мрежесто дъно.

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    В началото на септември третирах с "Митак", а през ноември с ОК. Пролетта не мисля да третирам!
    Keep Walking...

  9. #19
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    В началото на септември третирах с "Митак", а през ноември с ОК. Пролетта не мисля да третирам!
    Какво е “Митак“? Би ли обяснил?
    П.П Змислям се от наесен да сменя малко О.К.

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Какво е “Митак“? Би ли обяснил?
    П.П Змислям се от наесен да сменя малко О.К.
    "Митак" е наименование на сръбско лекарство на основата на Амитраз. Амитраза не е регистриран за употреба в повечето страни от ЕС (включително и в БГ). Ползва се в различни лекарства в бившите Сръбски и Руски републики и др. Въпрос на личен избор е какво лекарство ще ползваш, но само от един вид "работа не върши".
    Keep Walking...

 

 
Страница 2 от 64 ПърваПърва 12341252 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •