Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 64 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 632
  1. #131
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Ще третирам с „нищо“. И не ми пука. Да умират болните, и тези които нямат шанс в природата.

  2. #132
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от slavi 13 Виж публикацията
    Ще третирам с „нищо“. И не ми пука. Да умират болните, и тези които нямат шанс в природата.
    Много ми е интересно ти, Слави боледувал ли си някога? И понеже знам отговора ще задам следващите въпрос, ходил ли си на лекар? Някога правили си си изследване с някаква медицинска техника? Приемал ли си лекарства?
    Странно, на всички въпроси отговора е ДА.
    Те пчелите някакви насекоми оставяме ги на естествен подбор обаче за нас лично естествения подбор нещо не е добра алтернатива а?

    В интерес на истината се надявам повече хора да си оставят семействата на естествен подбор. Така семействата ще намелеят значително и може би ще се вдигне цената на пчелните продукти.

  3. #133
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Моите две зими, изкарват с магазин отгоре! Силните- силни, слабите слаби. Тази зима, бяха и на раздалечени рамки. Аман от тия книги. Някои имаха и още имат тук там мед. Нямат найлон.
    И аз бях оставил 2 кошера с магазините отгоре, но единия за малко да го изпусна. Пчелите се бяха качили в него, а той празен. Добре че го отворих и му сложих питка преди големия студ, иначе щеше да даде фира. В другия пчелите си стояха в плодника при меда, а магазина отгоре си стоеше празен.

  4. #134
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    164
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    И аз бях оставил 2 кошера с магазините отгоре, но единия за малко да го изпусна. Пчелите се бяха качили в него, а той празен. Добре че го отворих и му сложих питка преди големия студ, иначе щеше да даде фира. В другия пчелите си стояха в плодника при меда, а магазина отгоре си стоеше празен.
    Свършил е венеца от мед по рамките над кълбото и са продължили нагоре, тоя метод на зазимяване издиша без найлонче над плодника.
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  5. #135
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Аз си мълча по тази тема, че ще ги хвърля в шах
    Това по книгите е писано за различни цели и в едни различни времена.
    Моля те светни ни какъв е „Ан пасан” в пчеларството.

  6. #136
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Накапах с hive clean и се чешат като крастави магарета. Ама не мога да сложа питките защото ги разсърдих, ще бъде друг ден.
    След 48 часа по 2-3 акара от 4те контроли и 6 акара от 5тия. Доволен съм, няма да третирам с нищо пролетта. В листовката на препарата пише, че ако паднат под 8 акара за 24 часа е добре и не е нужно третиране, а при мен е по добре от доберто Продължавам със строителната рамка и мрежестото дъно.

  7. #137
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ники, контролно третиране се прави с възможно най-силен препарат с доказани качества. Тая био, еко, .... простотия не е никак подходяща за контрола.
    Дано не се подведеш.
    И за какво биха послужили питките поставени по това време, имайки предвид прогнозата и настоящите температури както и цъфтежа?

  8. #138
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Ники, контролно третиране се прави с възможно най-силен препарат с доказани качества. Тая био, еко, .... простотия не е никак подходяща за контрола.
    Дано не се подведеш.
    По-добре тест за опаразитеност, отколкото контролно третиране. Това контролно третиране със силен препарат, ми звучи като да пия антибиотик преди да отида на преглед при лекар.

  9. #139
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    По-добре тест за опаразитеност, отколкото контролно третиране. Това контролно третиране със силен препарат, ми звучи като да пия антибиотик преди да отида на преглед при лекар.
    Да така е. Най-добре тест.

  10. #140
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Ники, контролно третиране се прави с възможно най-силен препарат с доказани качества. Тая био, еко, .... простотия не е никак подходяща за контрола.
    Дано не се подведеш.
    И за какво биха послужили питките поставени по това време, имайки предвид прогнозата и настоящите температури както и цъфтежа?
    Есента правих контроли на 2 кошера със силен препарат и ефекта беше същият. Времето не е толкова хубаво, а питките ще ги вземат за 10тина дена

 

 
Страница 14 от 64 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •