Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 64 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 632
  1. #121
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    С мравчената киселина трябва да се работи с изпарител задължително, с тези гъбички и плаки си е риск. Ето ви линк за качествени изпарители http://bee.nassenheider.com/artikels/view/1/0/0/0/0/149

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ами чувал съм доста хора да зимуват с магазини.
    Нали не говорим за зимата в момента, а за пролетта?

  3. #123
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Нали не говорим за зимата в момента, а за пролетта?
    Да . Имах в предвид слагане на магазините по рано обикновенно ги слагам края на април но сега не знам. Сега е малкия Сечко но е много топло няма сега да ги слагам. Признавам не те разбирам за предпоставката, до сега нападение от молци вътре в кошерите съм имал само на много слаби отводки и запасни майки.

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Да . Имах в предвид слагане на магазините по рано обикновенно ги слагам края на април но сега не знам. Сега е малкия Сечко но е много топло няма сега да ги слагам. Признавам не те разбирам за предпоставката, до сега нападение от молци вътре в кошерите съм имал само на много слаби отводки и запасни майки.
    Предпоставката е, че като увеличаваме пространството по този начин пчелите няма да могат да почистват и така молеца ще надделее над пчелите.

  5. #125
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    На единия пчелин един от кошерите ми е с два магазина от Май месец 2015 та до ден днешен! Да не би да е проблем?! Там падна до -20 градуса,преди 3 седмици ги погледнах,а пчелите щъкаха в първия магазин.Тази година мисля да го направя и с други,които сега са с по един магазин.

  6. #126
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Моите две зими, изкарват с магазин отгоре! Силните- силни, слабите слаби. Тази зима, бяха и на раздалечени рамки. Аман от тия книги. Някои имаха и още имат тук там мед. Нямат найлон.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #127
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Моите две зими, изкарват с магазин отгоре! Силните- силни, слабите слаби. Тази зима, бяха и на раздалечени рамки. Аман от тия книги. Някои имаха и още имат тук там мед. Нямат найлон.
    Никога не съм оставял магазините отгоре но вече няколко колеги в моя район ги оставят целогодишно. Моята мисъл не я изразих цялостно в горния ми пост и нещо със Слънчо не се разбрахме. Та значи по книгите се подхранва края на август и се слагат лентите но по Врачанско по мое мнение лятото се удължи поне с месец какви ленти какви зимни пчели края на септември имаше няколко пити с пило сега февруари вместо -20 имаме + 15 (над 15 Молеца се активизира). Мойте пити ги държа в една стая в къщата и е топло и аз помислих че ако така продължава вместо края на април то може да сложим магазините по рано ако пролетта подрани.Просто няма да имам избор. По мое мнение от Глобално затопляне от Гълфстрим от Американци или Руснаци тая Зима не е Зима като Зима и ние трябва да се съобразим с нея.

  8. #128
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ами аз за това ги държа отгоре. Като подготовка за целогодишно лято.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #129
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ами аз за това ги държа отгоре. Като подготовка за целогодишно лято.
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Никога не съм оставял магазините отгоре но вече няколко колеги в моя район ги оставят целогодишно. Моята мисъл не я изразих цялостно в горния ми пост и нещо със Слънчо не се разбрахме. Та значи по книгите се подхранва края на август и се слагат лентите но по Врачанско по мое мнение лятото се удължи поне с месец какви ленти какви зимни пчели края на септември имаше няколко пити с пило сега февруари вместо -20 имаме + 15 (над 15 Молеца се активизира). Мойте пити ги държа в една стая в къщата и е топло и аз помислих че ако така продължава вместо края на април то може да сложим магазините по рано ако пролетта подрани.Просто няма да имам избор. По мое мнение от Глобално затопляне от Гълфстрим от Американци или Руснаци тая Зима не е Зима като Зима и ние трябва да се съобразим с нея.
    Аз си мълча по тази тема, че ще ги хвърля в шах
    Това по книгите е писано за различни цели и в едни различни времена.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #130
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    164
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Аз си мълча по тази тема, че ще ги хвърля в шах
    Това по книгите е писано за различни цели и в едни различни времена.
    Да не си врътнал центрофугата вече?
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

 

 
Страница 13 от 64 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •