Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 64 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 632
  1. #91
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Колегата Соларис не може да ти каже колко мравчена киселина да слагаш в изпарителя, защото не помни къде го е прочел, не че е невъзможно. Но мисълта ми беше, че колегата iliew вместо да се чуди какви са му изпарителите - нови или стари е по - добре да си ги накапе сам. А той съответно ако знае как си ги накапва, а ако не знае си намира отговора в някоя литература и след това си ги накапва. Просто не си ми разбрал мисълта.
    Есента третирах с МК 60%, върху гъбичка от тези домакинските за подсушаване с размери 20/20 см. по 20 ml киселина на кошер ДБ.

  2. #92
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от petrov_ Виж публикацията
    Есента третирах с МК 60%, върху гъбичка от тези домакинските за подсушаване с размери 20/20 см. по 20 ml киселина на кошер ДБ.
    Да,разбрах те колега.Но къде ги поставяш тези гъбички,има ли някаква подложка под тях.

  3. #93
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Това е характеристиката на натриевия бензоат:http://hranene.framar.bg/%D0%B5-%D1%...%82%D0%B0/e211

  4. #94
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Това е характеристиката на натриевия бензоат:http://hranene.framar.bg/%D0%B5-%D1%...%82%D0%B0/e211
    Да, благодаря ти за характеристиката.

  5. #95
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    Дано някой да е ползвал тази рецепта с Кофеин Натриев Бензоат,да се включи и да сподели своя опит и мнение.
    В началото на Август 2015 третирах с Кофеин Натриев Бензоат - 30% от семействата, по рецептата на Scutellator - 25%, и 30% с ОК чрез накапване (35г ОК на литър сироп 1:1 - по 5 мл на междурамие). Тъй като до тогава бях ползвал само последния начин и съм много доволен от резултатите, то той ми послужи, като контрола. И при трите метода изпадаха еднакво количество акари. Не съм забелязал каквото и да е увреждане на семействата след третирането.

  6. #96
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    Да,разбрах те колега.Но къде ги поставяш тези гъбички,има ли някаква подложка под тях.
    Директно върху рамките поставяш! Следиш градусите. Вземи си Фурмитом(напоени картонени плаки с МК) там има указания за работа.

  7. #97
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    Да,разбрах те колега.Но къде ги поставяш тези гъбички,има ли някаква подложка под тях.
    Гъбичките ги поставям над рамките върху парче найлон.

  8. #98
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    В началото на Август 2015 третирах с Кофеин Натриев Бензоат - 30% от семействата, по рецептата на Scutellator - 25%, и 30% с ОК чрез накапване (35г ОК на литър сироп 1:1 - по 5 мл на междурамие). Тъй като до тогава бях ползвал само последния начин и съм много доволен от резултатите, то той ми послужи, като контрола. И при трите метода изпадаха еднакво количество акари. Не съм забелязал каквото и да е увреждане на семействата след третирането.
    Есента 2 пъти третирах по-метода на Скутелатор/Дони/. И после им поставих плаки от Екостоп.Не съм слагал контролни листа за да видя колко акара са паднали.Пролетта тогава щом има резултат,и не е по-различен ефекта на Кофеин Натриев Бензоат,ще третирам с него.

  9. #99
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от petrov_ Виж публикацията
    Гъбичките ги поставям над рамките върху парче найлон.
    Окей,не съм работил с МК.и за това се интересувам.Благодаря за отговора.

  10. #100
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    Директно върху рамките поставяш! Следиш градусите. Вземи си Фурмитом(напоени картонени плаки с МК) там има указания за работа.
    Благодаря ти,земляк.

 

 
Страница 10 от 64 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •