Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 32
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Съгласен съм с теб за всичко само с едно не мога да се съглася ,изтъквано и от други съфорумци. Това със затваряне на пчелни семейства по време на пръскане трябва да се изключи като възможност и да не се споменава вече. В тази жега лятото дали ще ги напръскат дали ще ги затворим резултатът ще е един смърт за нашите пчели. Мисля че Матеев има опит и ще го потвърди.
    Това само им дава вратичка за да си пръскат на воля. Нали са ви казали - вие си затваряйте пчелите. А дали това е възможно - никой не те пита.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Това само им дава вратичка за да си пръскат на воля. Нали са ви казали - вие си затваряйте пчелите. А дали това е възможно - никой не те пита.
    Едно от последните предупреждения при мен беше -по памет : ще се пръска от 9 до х час от вторник до петък.Е вие как действате в такава ситуация?

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Едно от последните предупреждения при мен беше -по памет : ще се пръска от 9 до х час от вторник до петък.Е вие как действате в такава ситуация?
    Не съм се замислял, но като така задаваш въпроса може биии едно обратно писмо:

    Приготвяйте пожарните, че клечката гори!
    ПП: Ориентирайте се по пушека!!! :D

  4. #14
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Аз предлагам - вижте как стои въпроса в другите държави. АКО някъде го има разрешен този проблем, ами copy & paste.
    А на който не му се рови или е търсил, но вече му е писнало, да ми се обади да му дам отговора на готово.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  5. #15
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    По принцип цялата концепция на Наредба 15 е СБЪРКАНА. Осъзнавате ли го това? За да може един арендатор да си върши бизнеса и да печели пари, държавата ЗАДЪЛЖАВА една камара хора БЕЗПЛАТНО ДА МУ ПОМАГАТ !!! Това са кметовете, разните му там комисии за проверка и контрол и най-накрая дори и потърпевшите - САМИТЕ ПЧЕЛАРИ. Осъзнавате ли - цяла армия от хора си губи времето и парите, за да може арендатора да спечели колкото се може повече пари.

    Това е ГРУБА КОНЦЕПТУАЛНА ГРЕШКА !!!

    Разбирам да нямаше алтернативи, но АЛТЕРНАТИВИ ИМА, при това няколко на брой. Всичките алтернативи обаче струват пари, и въпросът е кой ще ги даде тези пари. И тука държавата прави ВТОРА ГРУБА КОНЦЕПТУАЛНА ГРЕШКА - вместо да накара арендаторите да плащат, тя задължава да плащат НЕВИННИТЕ и ПОТЪРПЕВШИТЕ.

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Това е ГРУБА КОНЦЕПТУАЛНА ГРЕШКА !!!
    То цялата земеделска стратегия е груба концептуална грешка, да не кажа престъпление. Българското земеделие трябваше да се концентрира върху проиозводството на продукция с голям доход от декар и с много ръчен труд. Изключение е може би само Добруджа. На другите места земята е плодородна, но е малко, затова трябва да се отглеждат овощни градини, малини, къпини, ягоди, зеленчуци....

    Представете си едно село, през което минава река (за напояване) и има само 1000 декара обработваема земя. Ако тази земя е заета с череши, сливи, ягоди при които дохода от декар е 1000лв, то това прави 1 милион лева годишен доход. Но този доход ще се разпредели между 200-300 човека, защото има много ръчен труд. Така не само ще се реши проблема с безработицата в селата, а даже в разгара на сезона ще има недостиг на работна ръка. А сега си представете, че всичките декари са заети с жито. Достатъчни са 5 човека с 3 трактора и 2 комбайна и това е. А общия доход ще е примерно 80 000лв.

    Пчеларството също е земеделие с много ръчен труд и също би могло да осигурява прехраната на хиляди. Освен това не влиза в конфликт с другото животновъдство. Не са нужни хиляди декари специално насадени за храна на пчелите, като при кравите примерно.

    Между другото преди години е имало предложение в европарламента да се махнат субсидиите на големите арендатори, а да се дават само на малките земеделски производители. Закона не се е приел, но важното е, че депутатите от ГЕРБ също са гласували против. Те изцяло подкрепят едрите арендатори, които разхищават земята като садят култури с висока степен на механизация и малки доходи на декар. Почти всички субсидии отиват за тях, а за другите остават трохите. Изобщо МЗХ така се е оплело с едрите арендатори, които точат субсидиите, че косъм няма да дадат да падне от главите им. Тука са и черни партийни каси и кръговете от фирми на ДПС, тях никой не ги е пипнал досега.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    То цялата земеделска стратегия е груба концептуална грешка, да не кажа престъпление. Българското земеделие трябваше да се концентрира върху проиозводството на продукция с голям доход от декар и с много ръчен труд. Изключение е може би само Добруджа. На другите места земята е плодородна, но е малко, затова трябва да се отглеждат овощни градини, малини, къпини, ягоди, зеленчуци....


    Точно престъпление е и то огромно.Това престъпление не е от вчера, а още когато са национализирали земята на хората и средствата за обработката и.След великия соцексперимент, завършил катастрофално ,върнаха земята обратно.Е , хората какво да я правят, да я почват с мотиката ли.Дребно производство-плодове и зеленчуци, ами как да стане, като вноса ги убива.Също и прекупвачите . Освен това, кой ще работи земеделие, като държавата ги храни-сещате се за ромите.Някога държавата е оземлявала и до там.Всеки работи и се изхранва. Каквито и субсидии да дойдат , злото е непоправимо.Селата остават с последните Мохикани и край.Свършат ли Мохиканите, ще секнат и парите на Българските гастърбайтъри, постъпващи в икономиката.Сценарият нататък е да ни вдигат непрекъснато данъците, за да изхранват изчезващия животински вид- роми.Тъжна картина, повлиях децата ми да останат в България, но за внуците няма да повторя грешката.Хайде да не развалям празника, а и казват :надеждата умира последна.

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    По принцип цялата концепция на.редба 15 е СБЪРКАНА. Осъзнавате ли го това? За да може един арендатор да си върши бизнеса и да печели пари, държавата ЗАДЪЛЖАВА една камара хора БЕЗПЛАТНО ДА МУ ПОМАГАТ !!! Това са кметовете, разните му там комисии за проверка и контрол и най-накрая дори и потърпевшите - САМИТЕ ПЧЕЛАРИ. Осъзнавате ли - цяла армия от хора си губи времето и парите, за да може арендатора да спечели колкото се може повече пари.

    Това е ГРУБА КОНЦЕПТУАЛНА ГРЕШКА !!!

    Разбирам да нямаше алтернативи, но АЛТЕРНАТИВИ ИМА, при това няколко на брой. Всичките алтернативи обаче струват пари, и въпросът е кой ще ги даде тези пари. И тука държавата прави ВТОРА ГРУБА КОНЦЕПТУАЛНА ГРЕШКА - вместо да накара арендаторите да плащат, тя задължава да плащат НЕВИННИТЕ и ПОТЪРПЕВШИТЕ.
    =ЛОБИ.,не съм песимист а реалист за в момента.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Аз предлагам - вижте как стои въпроса в другите държави. АКО някъде го има разрешен този проблем, ами copy & paste.
    А на който не му се рови или е търсил, но вече му е писнало, да ми се обади да му дам отговора на готово.
    Чакаме да споделиш как е в другите държави. Винаги постовете ти са били точни и на място, очаквам и сега да е така.

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    25.08.2011
    Мнения
    71
    Аз също с удоволствие ще прочета споделянето на скутелатор - дано да е на български, че по мое време учехме само руски /за мен и това е нещо- руския, но е много недостатъчно/.

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •