Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 14 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 135
  1. #81
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от azazelo Виж публикацията
    Явно за Вас "на остров ли живееш" е много смислен въпрос, свързан с темата. Щом внимателно сте чели написаното по-горе ще може да си отговорите сам. Ако имате някаква практическа работа с карниката може да я споделите, аз винаги съм готов да науча нещо ново, а ако ли не не пълнете темата със "смислени въпроси", на които сам може да си отговорите.
    Прочети на Матеев постовете за кубиталният индекс за Карниката, прочети малко и от генетиката, и някои от законите и, и тогава ще говорим що за Карники отглеждаш. Затова зададох въпроса си. Просто не може да се говори за никаква чистота особено при дъщерните поколения произведени на наша територия. Трябват условия или както казах се получава манджа с грозде. Иначе би станало да имаш само Карника, но ако постоянно си ги закупуваш от добър оплоден пункт за да има някаква гаранция, ако изобщо и там я има.

  2. #82
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    Цитат Първоначално публикувано от azazelo Виж публикацията
    Близко ли е бедния край до моя-община Русе
    Не колега разликата е 400 км

  3. #83
    Наблюдател
    Регистриран
    15.09.2016
    Мнения
    28
    Тъй като винаги съм готов да науча нещо ново се вслушах във Вашият съвет и прочетох постовете на г-н Матеев. Той за себе си е достигнал до някакви заключения и съм му благодарен, че ги споделя с нас. С повечето от тях аз не съм съгласен с изключение на тези за т.нар. родопска пчела. Аз предпочитам да се опра на знанията на други автори. За генетиката на сте споменали, кой дял от нея да чета. Закони със сигурност съм чел доста повече от Вас, тъй като от 1995 г. се занимавам с право. Убеден съм във вашия капацитет в областта на генетиката, но все пак ще си позволя да Ви дам един съвет. Прочетете раздел ІІІ, глава 1. Оплождане на пчелина, намираща се на стр. 87 от книгата на проф. д-р д-р Фридрих Руттнер "Техника на развъждането и селекциония подбор на пчелите", изд. Астрель 2006 г., Москва. Има я в интернет в PDF формат на руски, ако го разбирате, има я разбира се и на други масовоговорими езици. Явно не сте чели внимателно написаното от мен по-горе. Там съм споменал, че ние сме група пчелари от един район и сме решили заедно да гледаме карника. Единия ми пчелин се пада точно в средата на ареала на тази група. Ако вашия пчелин беше до моя и произвежахте ранни майки съм сигурен на сто процента, че те щаха да се оплодят с мои търтеи. За късните майки процента вероятност е около 60. В тази връзка може да прочетете и за качествата на търтеите при различните раси пчели. Продължавам да Ви отговарям не за друго, а заради ентусиазма на други колеги, който ентусиазъм винаги се потиска от негативни и деструктивни писания, от които няма никаква полза и които са израз на проява на отрицателни характеропатични и психологични състояния или душевни терзания.

  4. #84
    Наблюдател
    Регистриран
    15.09.2016
    Мнения
    28
    Елитна майка е. Можеш да прочетеш паспорта (приложил съм снимка). В него ясно е посочен произхода на търтетите.

  5. #85
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от azazelo Виж публикацията
    Тъй като винаги съм готов да науча нещо ново се вслушах във Вашият съвет и прочетох постовете на г-н Матеев. Той за себе си е достигнал до някакви заключения и съм му благодарен, че ги споделя с нас. С повечето от тях аз не съм съгласен с изключение на тези за т.нар. родопска пчела. Аз предпочитам да се опра на знанията на други автори. За генетиката на сте споменали, кой дял от нея да чета. Закони със сигурност съм чел доста повече от Вас, тъй като от 1995 г. се занимавам с право. Убеден съм във вашия капацитет в областта на генетиката, но все пак ще си позволя да Ви дам един съвет. Прочетете раздел ІІІ, глава 1. Оплождане на пчелина, намираща се на стр. 87 от книгата на проф. д-р д-р Фридрих Руттнер "Техника на развъждането и селекциония подбор на пчелите", изд. Астрель 2006 г., Москва. Има я в интернет в PDF формат на руски, ако го разбирате, има я разбира се и на други масовоговорими езици. Явно не сте чели внимателно написаното от мен по-горе. Там съм споменал, че ние сме група пчелари от един район и сме решили заедно да гледаме карника. Единия ми пчелин се пада точно в средата на ареала на тази група. Ако вашия пчелин беше до моя и произвежахте ранни майки съм сигурен на сто процента, че те щаха да се оплодят с мои търтеи. За късните майки процента вероятност е около 60. В тази връзка може да прочетете и за качествата на търтеите при различните раси пчели. Продължавам да Ви отговарям не за друго, а заради ентусиазма на други колеги, който ентусиазъм винаги се потиска от негативни и деструктивни писания, от които няма никаква полза и които са израз на проява на отрицателни характеропатични и психологични състояния или душевни терзания.
    Целия ти пост е добре оформен и дава ясна представа за знанията и уменията ти, но края на поста ти малко надхвърля добрия тон. Ние тук не рупаме пача трева и също разбираме от закони във всяка една част от материята. Всички тук поназнайват кой повече, кой по - малко за пчеларството. Хайде да не се обиждаме за да не се наложи един месец да оправяш собствените си психологични или душевни терзания.

  6. #86
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Какви са ви впечатленията за пчелните майки Карника? Моите впечатления се базират на две такива пчелни майки, с които миналата година успях успешно да направя отводки. Тези отводки презимуваха успешно, като през тази пролет бяха едни от най-силните ми пчелни семейства. След поставянето на магазините за акацията, те се роиха и за слънчогледа станаха едни от най-слабите ми семейства.

  7. #87
    Наблюдател
    Регистриран
    15.09.2016
    Мнения
    28
    Всеки в даден момент, както аз, така и Вие, има отрицателни характеропатични и психологични състояния или душевни терзания, така че нещо което е свойствено за всяко човешко същество не може да бъде обидно. Обидата според чл. 146 от НК е казването или извършването на нещо унизително за честта и достойнството на другиго. Не виждам от горните ми постове да има унизителни за честта и достйнството на другиго квалификации. Нещо повече използвал съм учтивата форма "Вие" за разлика от Вас. Най-отговорно Ви предупреждавам, че заканата в последното изречение на Вашият пост осъществява състава на чл.144, ал. 1 от Наказателния кодекс. Приканвам Ви да се извините или уточните значението на последното изречение на Вашия пост, ако не сторите това ще бъда принуден да сезирам компетентната прокуратура.

  8. #88
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от azazelo Виж публикацията
    Всеки в даден момент, както аз, така и Вие, има отрицателни характеропатични и психологични състояния или душевни терзания, така че нещо което е свойствено за всяко човешко същество не може да бъде обидно. Обидата според чл. 146 от НК е казването или извършването на нещо унизително за честта и достойнството на другиго. Не виждам от горните ми постове да има унизителни за честта и достйнството на другиго квалификации. Нещо повече използвал съм учтивата форма "Вие" за разлика от Вас. Най-отговорно Ви предупреждавам, че заканата в последното изречение на Вашият пост осъществява състава на чл.144, ал. 1 от Наказателния кодекс. Приканвам Ви да се извините или уточните значението на последното изречение на Вашия пост, ако не сторите това ще бъда принуден да сезирам компетентната прокуратура.
    Последното ми изречение преведено на по ясен език означава, че ще ви банна за един месец. Без значение, че владеете членовете и алинеите на Наказателния кодекс. Тук се изпълняват други закони. Никой не ви дава право да определяте на кой са му деструктивни писанията и на кой какви са му състоянията и терзанията. Това е пчеларски форум и в него се разискват пчеларски теми. Ако някой не е съгласен с някоя ваша теза, то е логично да го оборите с факти от литературата или от ваши знания и наблюдения върху материята. Аз не съм ви се заканил, а неофициално ви предупредих за бан, за който съм в правата си. Вие директно ми се заканвате използвайки явно положението си. Като се има предвид, че в момента аз изпълнявам задълженията си. Какво казва същия този закон за това във втората си алинея?

  9. #89
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Може ли някой да покаже една хубава фотография на карника.Чета,чета но фотографии много не видях.

  10. #90
    Наблюдател
    Регистриран
    15.09.2016
    Мнения
    28
    "Хайде да не се обиждаме за да не се наложи един месец да оправяш собствените си психологични или душевни терзания". Щом е било предупреждение за бан, а не заплаха тогава аз не съм разбрал и всичко е наред. Мисля, че не съм обидил никого, но силно се надявам че този форум е създаден за да се обменят опит и знания. Винаги съм приемал аргументираните критики и тези. Както и да е. Аз исках да споделя моя опит, колкото и скромен да е той и съответно да науча нещо от други колеги, които гледат карника. Ако считате, че съм нарушил някакви правила на форума, тогава постъпете съгласно Вашите права и съвест.

 

 
Страница 9 от 14 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •