Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 135
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от azazelo Виж публикацията
    Решил съм да отговарям. По отношение на стажа тъщата е с 35 години пчеларски стаж, но ме остави аз да ръководя пчелините. Нали знаете някой гледат 30 години пчели, а други ги отглеждат и постигат някакви резултати. Разбира се трябва да съм благодарен на моя комшия (професионален пчелар от 20 г.), от който за три години научих доста неща на професионално ниво. И въпреки, че съм изчел над 120 пчеларски книги мога да кажа, че за пчелите нищо не знам.
    След всичко това написано явно за три години си работил само с карника, но не и със сиво-черната нашенска пчела. Защо тогава си мислиш, че си прав?

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    След всичко това написано явно за три години си работил само с карника, но не и със сиво-черната нашенска пчела. Защо тогава си мислиш, че си прав?
    Янчо, човека каза, че за три години е добил ПРОФЕСИОНАЛНО ниво. Наследствен пчелар по женска линия и вероятна не от вчера. Защо го нападаш? Районите ви са различни, вероятно и системата на отглеждане, така че ти не можеш да прецениш до колко е прав!

  3. #43
    Наблюдател
    Регистриран
    15.09.2016
    Мнения
    28
    Не знам за вас ама аз отводките ги правя с пило. А ако не правя ранни отводки, още по време на акацията ще ги гоня по дърветата. На мен ранните отводки не ми пречат, така се получава по-голям добив (отводката ми дава по един корпус липа или слънчоглед), а на есен обединявам и обикновенно остава младата майка. Така не ми се налага да търся стари майки в три или четири корпуса (още се чудя защо не работя с ханеманови решетки ). Та за това ройливостта не ми пречи. За средния кошер не съм съгласен. За липата ми бяха на три корпуса, въпреки направената отводка. Е то липата и тази година при нас изгоря, но слънчогладец са докарали достатъчно. От добива съм много доволен средно тази година 1 корпус рапица, 1 корпус акация и 1 корпус слънчоглед. Миналата година беше почти същото с изключение на по-малкото акация.

  4. #44
    Наблюдател
    Регистриран
    15.09.2016
    Мнения
    28
    Работил съм и с нашенска пчела, както споменах подарък от тъщата. След като се убедих в нейните качества, вече не я отглеждам

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Защо го нападаш?
    Ами лош човек бре. И не чете. Колегата е сравнявал Италианка , Бъкфаст и Родопика, значи ги е отглеждал.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от azazelo Виж публикацията
    Не знам за вас ама аз отводките ги правя с пило. А ако не правя ранни отводки, още по време на акацията ще ги гоня по дърветата. На мен ранните отводки не ми пречат, така се получава по-голям добив (отводката ми дава по един корпус липа или слънчоглед), а на есен обединявам и обикновенно остава младата майка. Така не ми се налага да търся стари майки в три или четири корпуса (още се чудя защо не работя с ханеманови решетки ). Та за това ройливостта не ми пречи. За средния кошер не съм съгласен. За липата ми бяха на три корпуса, въпреки направената отводка. Е то липата и тази година при нас изгоря, но слънчогладец са докарали достатъчно. От добива съм много доволен средно тази година 1 корпус рапица, 1 корпус акация и 1 корпус слънчоглед. Миналата година беше почти същото с изключение на по-малкото акация.
    Евала за добрите познания, но като чуя/видя/ изброяване на всички медоноси наред и от всеки по корпус, магазин, 20, 30, 100 кила мед и веднага започвам да се съмнявам. Абе хора? При вас лошо време няма ли? В рая ли живеете? При нас вали, суша, град, студ, слани, пръскания.

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ами лош човек бре. И не чете. Колегата е сравнявал Италианка , Бъкфаст и Родопика, значи ги е отглеждал.
    Тънки бъзици правиш, но според мен, той си се е насочил към определен вид пчела, с които е постигнал реалните резултати от работата си за раойна, поне това възприемам от написаното от него

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ами лош човек бре. И не чете. Колегата е сравнявал Италианка , Бъкфаст и Родопика, значи ги е отглеждал.
    Атанасов, Друмев да не си е сменил ника? Само той може да прави такива фокуси.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Евала за добрите познания, но като чуя/видя/ изброяване на всички медоноси наред и от всеки по корпус, магазин, 20, 30, 100 кила мед и веднага започвам да се съмнявам. Абе хора? При вас лошо време няма ли? В рая ли живеете? При нас вали, суша, град, студ, слани, пръскания.
    Ей го и поредния Тома Неверни
    Ти на черква ходиш ли бре или само Богохулстваш. Казах ти ела, виж, убеди се сам. А, забравих, ти, си идвал с преспиване, ама май само си спал. Едно е неудобството - далеко сме от гръцко, далеко сме от турско и плажа там ни е мираж, както за вас добивите.

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ей го и поредния Тома Неверни
    Ти на черква ходиш ли бре или само Богохулстваш. Казах ти ела, виж, убеди се сам. А, забравих, ти, си идвал с преспиване, ама май само си спал.
    О не. Аз вярвам. Само ееей така малко си се чудя.

 

 
Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •