Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 14 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 135
  1. #91
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от azazelo Виж публикацията
    "Хайде да не се обиждаме за да не се наложи един месец да оправяш собствените си психологични или душевни терзания". Щом е било предупреждение за бан, а не заплаха тогава аз не съм разбрал и всичко е наред. Мисля, че не съм обидил никого, но силно се надявам че този форум е създаден за да се обменят опит и знания. Винаги съм приемал аргументираните критики и тези. Както и да е. Аз исках да споделя моя опит, колкото и скромен да е той и съответно да науча нещо от други колеги, които гледат карника. Ако считате, че съм нарушил някакви правила на форума, тогава постъпете съгласно Вашите права и съвест.
    Давай за Карниката. Надявам се, че при нея няма толкова бързо да се предадеш.

  2. #92

  3. #93
    Наблюдател
    Регистриран
    15.09.2016
    Мнения
    28
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Давай за Карниката. Надявам се, че при нея няма толкова бързо да се предадеш.

  4. #94
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    "Малко" се съмнявам,че със закупуването на няколко десетки "елитни" майки ще се насити ефира с расови търтеи.Насищането може и да се получи,ако всяка(4-5) година се внасят стотина майки,а във всички други семейства се води целогодишна,безкомпромисн борба с търтеите,за да може и случайните рояци да се оплодят с расовите търтеи.Но и в този случай присъствието в търтиевото сборище на неканените "гларуси" не са изключени.Успокоително може да действа твърдението,че различните раси пчели насищат ефира в различни диапазони от време през деня.Но метизираните търтеи може и да носят украската на дадена порода,но за какви ли се мислят?Чистопородноста до известна степен може да се гарантира с изкуствено осеменяване или на достатъчно отдалечен остров.

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Да ви попитам ,Колеги: Ако на всеки 3 години си сменям майките в моя пчелин със закупени, оплодени чистопородни майки , какви ще са пчелните семейства?Мелези?
    Хич не ми пука какви търтеи ще летят където и да щат.Разходът от 40-50 лева за майка веднъж на три години за едно семейство е нищожен.
    Всичко останало са теории.
    Ако на някой му харесва да отглежда Карника може да го прави и без да е задължително да развъжда Карника.Огромна е разликата между двете дейности.Така си мисля.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #96
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Ако ще се говори за чистопородност то това трябва да се постига чрез строги мерки, но подмятат ли се търтеи неконтролирано не може да се говори за каквато и да било чистота. Пускането периодично на майки от оплодни пунктове само може да подобри фонда, но и тук има едно НО. Дали пункта ще отговаря на изискванията и дали от тези майки ще последва възпроизвеждане на нови семейства.

  7. #97
    Наблюдател
    Регистриран
    15.09.2016
    Мнения
    28
    Здравейте колеги,

    За всички, които ме питаха за внос на майки карника от Словения, приложени публикувам снимки на адрес на майкопроизводителя и фактура. Доволен съм от неговите майки, доставката до България отмема 4 дни и може да се следи със номера на товарителницата. Плащането е предварително по банков път. Разбира се в интернет винаги може да намерите адрес и на други майкопроизводители. Ако има желаещи мога да изпратя и контакти за закупуване на майки за разплод от Австрия, произведени от Зам. председателя на Австрийската Асоциация Карника.
    адрес.jpg
    фактура.jpg

  8. #98
    Наблюдател
    Регистриран
    15.09.2016
    Мнения
    28
    https://youtu.be/WdJgLIfrSBA

    Ето и една стегната австрийка

  9. #99
    Наблюдател
    Регистриран
    15.09.2016
    Мнения
    28
    Маточници от края на юли
    IMG_2255.JPG
    IMG_2257.JPG

  10. #100
    Наблюдател
    Регистриран
    15.09.2016
    Мнения
    28
    Ето така пълни породата
    rsz_img_2251.jpg

 

 
Страница 10 от 14 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •