Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
Езика ми няма какво друга да сътвори, освен споделяне на реалността, но понеже не е за тази тема, та за това се въздържах. Ти си Двуликия Янус и не знам с другия никнейм да не ме забършеш. Та по същество - споделял съм ти какви медоноси има в района. Най-обилния, от които е слънчогледа - хиляди, хилади декари, цъфтящи по различно време. Може и да не вярваш, но на нас основния ни проблем е отделянето на видовете мед, т.е. да ги извадиш в точния момент, а не дали ще има или няма да има. Да случвало се е да няма - 2015г. липата цъфна, но заваля и слаби добиви, но за сметка на това всичко друго се отчете, даже в повече от очакваното. Преди 6-7 години, рапицата замръзна и валат, но другите медоноси се отчетоха. Тази година студ зимъска, труден старт пролетта, но медоносите си свършиха работата, стига и пчеларя да е подходил адекватно. А щях да забравя, преди 3-4 години ми се наложи да вадя по два магазина 12р ДБ от рапица, която бе 1400 дка в непосрествена близост до пчелина. Хайде стига че ще ви потекат лигите и ще ми завидите
Успокойте се за другия ми ник. Както виждаш ти, а и други не го ползвам за щяло и нещяло. Затова и ползвам този. За да си говорим като пчелари, като колеги. А това, че казвам, че такива добиви които се споменават тук, като се изреждат всички медоноси подред ми се струва прекалено. Сега и аз не съм паднал от небето за да не разбирам от пчели в каквато и насока да погледнеш. Нека бъдем по реалистични. И аз знам как се правят добиви, но .....нали?