Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 31
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Е това се казва работа! Много благодаря!

    "х-тор" предполагам значи хомогенизатор? Или е нещо друго?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #12
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Ееее, пак ли на неговият пчелин ли ще се ходи, преди две години беше включен в програмата?!?(аз не съм запознат с тази годишната съпътстващата програма, а и не я намерих при бързото търсене...) - ако си е обобудвал новото помещение с поточнота линия, то определено ще има какво да се види, но излиза едва ли не, че в пловдивско няма други пчелини на които си заслужава нещо полезно да се види(или пчеларите свенливо си крият научно-техническите пчеларски достижения)...?!?


    Програмата е има качена и тук, в Изложения и срещи/ Апи България
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Ремонтното помещение е с добра площ. Ако решиш да е по-малка работилница, съобрази се с това ,че дъските/гредите идват с дължина 4м. в общия случай. И на 2м. срязани, пак ще ти трябват над 2м. преди и след машината! При такава база в дърводелската работилница, рано или късно, машина ще влезе. Разполагаш я по дългата стена, а в двете къси се оставят отвори с капаци за да подаваш дълъг материал към машината. Не е гот зимата да се работи на отворено, но е опция, ако се налага да спестиш квадрати от това помещение. Желая ти здраве и време да се нарадваш на завършен и успешно работещ проект.

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Е това се казва работа! Много благодаря!

    "х-тор" предполагам значи хомогенизатор? Или е нещо друго?
    "х-тор" е точно това което предполагаш

    Нещо което съм забелязал че много колеги пропускат - това е липсата на канал в пода, които е много важен при миене на помещението независимо дали е циментов под, теракот и т.н.

    Ако сега ми се налага да правя отново подобно нещо никога не бих го направил масивно строителство (тухли, цименти и т.н.) а и много зависи какви са местните наредби много често се оказва че примерно за леки конструкции в селата не се искат един куп документи както при масивното...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Ремонтното помещение е с добра площ. Ако решиш да е по-малка работилница, съобрази се с това ,че дъските/гредите идват с дължина 4м. в общия случай. И на 2м. срязани, пак ще ти трябват над 2м. преди и след машината! При такава база в дърводелската работилница, рано или късно, машина ще влезе. Разполагаш я по дългата стена, а в двете къси се оставят отвори с капаци за да подаваш дълъг материал към машината. Не е гот зимата да се работи на отворено, но е опция, ако се налага да спестиш квадрати от това помещение. Желая ти здраве и време да се нарадваш на завършен и успешно работещ проект.
    Благодаря за идеите и пожеланията!

    "х-тор" е точно това което предполагаш

    Нещо което съм забелязал че много колеги пропускат - това е липсата на канал в пода, които е много важен при миене на помещението независимо дали е циментов под, теракот и т.н.

    Ако сега ми се налага да правя отново подобно нещо никога не бих го направил масивно строителство (тухли, цименти и т.н.) а и много зависи какви са местните наредби много често се оказва че примерно за леки конструкции в селата не се искат един куп документи както при масивното...
    Боре, пак благодаря!
    Каналът е обезателен! Като свърши пчеларския сезон, почва ловния, а там дрането си е мръсна работа ;-)
    А масивна ще е постройката, само ако е вече изградена. Мислех по-скоро за онези панели с пяната, а отвътре само едно бетонно скеле. Иначе за разрешителните не се плаша, нали съм с връзки в Общината , а и парите няма да ги давам аз...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    нали съм с връзки в Общината
    Ти виж да поздравиш репортерката от мое име и ще видим с връзки ли си или без връзки?

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    24.12.2010
    Мнения
    31
    здравейте,
    сайта е много интересен и постоянно чета различните теми във форума. имаме около 15-20 дб кошера в Югозападна България. от около половин година аз и брат ми сме се запалили това да ни стане основен бизнес. идеята ни е да достигнем поне 300-400 и повече кошери. следващата година мислим да построим складче около 150кв.м дървена конструкция и скоро да започнем да си правим сами кошерите. не се надявам на никакви субсидий-ако нещо изпадне занапред добре дошло- иначе единствено разчитаме на собствен капитал. ако някой има препоръки как мога да попроменя складчето приемам всякакви предложения. просто поствам снимките да си кажете мнението дали е добре.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри baza1.jpg‎   baza.jpg‎  

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    08.07.2014
    Мнения
    102
    Пчеларски район
    Трънско
    Гледам наслагал си прозорци, които се отварят навън. Предполагам знаеш, че по нашите земи са екзотика, защото стандартно и масово разпространените се отварят навътре.
    От евтините - профилинк имат профил за външно отваряне.
    Христо Йорданов

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    24.12.2010
    Мнения
    31
    Цитат Първоначално публикувано от Ristis Виж публикацията
    Гледам наслагал си прозорци, които се отварят навън. Предполагам знаеш, че по нашите земи са екзотика, защото стандартно и масово разпространените се отварят навътре.
    От евтините - профилинк имат профил за външно отваряне.
    прозорците сме ги сложили на чертежа просто да се има впредвид къде ще има прозорец, въобще не сме имали предвид че ще се отварят навън. Явно от програмата на която брат ми е правил чертежа така му излизат.

  10. #20
    Автор
    Регистриран
    08.07.2014
    Мнения
    102
    Пчеларски район
    Трънско
    Нарочно ти го написах, за да помислиш върху тази особеност. Може да спестиш много място и да разположиш по-практично оборудването вътре, ако прозорците се отварят навън...
    Христо Йорданов

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •