Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 23 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 225
  1. #101
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от s3s3s3 Виж публикацията
    За "А" съм напълно съгласен, но за "Б" имам известни съмнения.
    Ха-ха ..... ако А-то го няма, въобще няма смисъл да мислим за Б-то ..... И така натаък със следващите букви от азбуката.

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ха-ха ..... ако А-то го няма, въобще няма смисъл да мислим за Б-то ..... И така натаък със следващите букви от азбуката.
    Много се извинявам г-н Матеев ако имате време и възможност да обясните за Б-то имате предвид Нозема апис или Нозема Церане и ако е Церане в какво се изразява профилактиката.

  3. #103
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз например откакто съм станал пчелар, всяка пролет и есен третирам с НОЗЕВИТ +. Логиката ми е следната - ако не помага, поне не вреди. Ами факт е до момента, че при 2000 семейства в 22 пчелина аз повече от 10-15% смъртност не съм наблюдавал, а и тази смъртност е преди всичко поради форсмажорни обстоятелства - торнадо, паднали заледени клони върху кошери, кълвачи, есенна смъртност по причина липса на майка или кражба и т.н.

    Умрели от глад пчели НЕ СЪМ ВИЖДАЛ. Избягали пчели НЕ СЪМ ВИЖДАЛ.

  4. #104
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз например откакто съм станал пчелар, всяка пролет и есен третирам с НОЗЕВИТ +. Логиката ми е следната - ако не помага, поне не вреди. Ами факт е до момента, че при 2000 семейства в 22 пчелина аз повече от 10-15% смъртност не съм наблюдавал, а и тази смъртност е преди всичко поради форсмажорни обстоятелства - торнадо, паднали заледени клони върху кошери, кълвачи, есенна смъртност по причина липса на майка или кражба и т.н.

    Умрели от глад пчели НЕ СЪМ ВИЖДАЛ. Избягали пчели НЕ СЪМ ВИЖДАЛ.
    Защо не си направиш един експеримент и 10 кошера въобще да не третираш с Нозевит +? Предварително мога да ти кажа какъв, ще бъде резултата.

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от s3s3s3 Виж публикацията
    Защо не си направиш един експеримент и 10 кошера въобще да не третираш с Нозевит +? Предварително мога да ти кажа какъв, ще бъде резултата.
    Не е задължително да се появи този резултат. Трябва да има определени условия. Надявам се, че се сещате какви? Или не?

  6. #106
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Не е задължително да се появи този резултат. Трябва да има определени условия. Надявам се, че се сещате какви? Или не?
    Естествено точка А, ще бъде изпълнена....

  7. #107
    Автор
    Регистриран
    12.03.2014
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Асеновград
    Цитат Първоначално публикувано от s3s3s3 Виж публикацията
    Защо не си направиш един експеримент и 10 кошера въобще да не третираш с Нозевит +? Предварително мога да ти кажа какъв, ще бъде резултата.
    Много ме самнява дали ще можеш да ми кажеш резултата

  8. #108
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Не е задължително да се появи този резултат. Трябва да има определени условия. Надявам се, че се сещате какви? Или не?
    Резултат винаги ще има....( в плюс или минус). И да, аз не се сещам какви условия трябва да има.

  9. #109
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Снимковият материал е много малък, но аз виждам следното:
    - Липса на надграждане на килийките със запечатан мед в горната част на питите. Запечатаният мед се намира в килийки дълбоки около 12-13 мм. – няма никакво надграждане на медовите килийки. Питите са гладки и нямат удължени килийки със запечатан мед.
    При мен в рамковите кошери, пчелите силно надграждат килийките над пилото, и ги запечатват с мед. Поради това, подреждам гнездата още в началото на август, след което подхранвам, след което не местя питите, защото ме е страх да не убия майката при късно подреждане, страх ме е, да не смачкам майката между надградените килийки със запечатан мед.
    - Виждам пита на която, част от зимното кълбо е сформирано над запечатания мед. Това не е нормално.
    - Виждам пита без мед, в областта на умрялото зимното кълбо.
    Според мен това е пчеларска грешка. При подреждане на пчелното гнездо за зимуване. Предполагам, че пчеларя се е опитал да премахне черните пити, но нека той да каже дали го е правил.
    Това е само мое предположение.


  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    И да, аз не се сещам какви условия трябва да има.
    Като ти дойде до главата ще се сетиш. Но първо трябва да ти заври сивото вещество от мислене.

 

 
Страница 11 от 23 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •