Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 24
  1. #1
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция

    ПЧЕЛНИ МАЙКИ "BB" 2016

    ОБЯВЯВАМ НАЧАЛОТО НА ЗАПИСВАНЕТО ЗА СЕЗОН 2016.

    В бъдеще началото на записванията, няма да бъде обявявано, вместо това автоматично ще започва от датата 1 Февруари.



    Нашите пчели са създадени за да направят работата Ви по-приятна и доходоносна. Те са продукт от дългогодишна селекция, съчетаваща в себе си най-добрия генетичен материал от цяла Европа. Повече мед, без ужилвания.


    През този сезон има възможност и за закупуване на презимували пчелни майки от предходната година. Успешното презимуване само по себе си представлява едно малко изпитание, а след финалната им оценка в края на Март, доставката ще бъде на дата по избор от периода 15-30 Април.
    Цената за презимувалите пчелни майки е 28 евро/бр.


    Цените на свободно оплодените тествани майки са както следва:
    1 бр. = 40 евро
    2 бр. = 50 евро
    3 бр. = 75 евро

    За количества над 4 бр. включително:
    От средата на Май до първите две седмици на Юни – 20 евро/бр.
    От третата седмица на Юни нататък – 18 евро/бр.

    Всички майки са на възраст поне 4 седмици към времето на отнемане от нуклеуса за да узреят и да бъдат тествани.


    Плащането преди доставката.
    За информация и контакти :

    Email: best-bees@hotmail.com

    GSM: +359 883397972
    +30 6986593825
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Току що ти изпратих заявка на мейла.
    Нещо ми е влязла твоята пчела в ума и нямам търпение да я пробвам. Досега се уверих, че италианката при мен не става. Докато потегли, тя играта е свършила. Местната пчела (каквато и да е ) ако не се роеше щеше да е супер, но уви. Освен това са и люти. Блазни ме идеята да работя поне без ръкавици.

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    Току що ти изпратих заявка на мейла.
    Нещо ми е влязла твоята пчела в ума и нямам търпение да я пробвам. Досега се уверих, че италианката при мен не става. Докато потегли, тя играта е свършила. Местната пчела (каквато и да е ) ако не се роеше щеше да е супер, но уви. Освен това са и люти. Блазни ме идеята да работя поне без ръкавици.
    В момента най силното ми семейство е с майката от Дони. Направи ми впечатление още докато я придавах ,че е много жизнена и целеустремена!

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    28.01.2015
    Мнения
    5
    Ти с колко семейства

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    ОБЯВЯВАМ НАЧАЛОТО НА ЗАПИСВАНЕТО ЗА СЕЗОН 2016.

    В бъдеще началото на записванията, няма да бъде обявявано, вместо това автоматично ще започва от датата 1 Февруари.



    Нашите пчели са създадени за да направят работата Ви по-приятна и доходоносна. Те са продукт от дългогодишна селекция, съчетаваща в себе си най-добрия генетичен материал от цяла Европа. Повече мед, без ужилвания.


    През този сезон има възможност и за закупуване на презимували пчелни майки от предходната година. Успешното презимуване само по себе си представлява едно малко изпитание, а след финалната им оценка в края на Март, доставката ще бъде на дата по избор от периода 15-30 Април.
    Цената за презимувалите пчелни майки е 28 евро/бр.


    Цените на свободно оплодените тествани майки са както следва:
    1 бр. = 40 евро
    2 бр. = 50 евро
    3 бр. = 75 евро

    За количества над 4 бр. включително:
    От средата на Май до първите две седмици на Юни – 20 евро/бр.
    От третата седмица на Юни нататък – 18 евро/бр.

    Всички майки са на възраст поне 4 седмици към времето на отнемане от нуклеуса за да узреят и да бъдат тествани.


    Плащането преди доставката.
    За информация и контакти :

    Email: best-bees@hotmail.com

    GSM: +359 883397972
    +30 6986593825
    Има ли ограничени бройки? В смисъл такъв, че още ми е рано да преценя бюджета си и да знам как да си разполагам чергата. Интересува ме за края на май.

  6. #6
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Има ли ограничени бройки? В смисъл такъв, че още ми е рано да преценя бюджета си и да знам как да си разполагам чергата. Интересува ме за края на май.
    Няма ограничение в бройката, но за единичните бройки има разлика в цената. Освен това до края на Май вече всичко е запълнено.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Няма ограничение в бройката, но за единичните бройки има разлика в цената. Освен това до края на Май вече всичко е запълнено.
    Ако излезе излишък или някой се откаже имай ме впредвид за 5-6 броя за края на май.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Здравейте

    каква порода са майките ?

  9. #9
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Здравейте

    каква порода са майките ?

    Лично аз предпочитам да не се возя на такава вълна и да се възползвам от репутация, за която нямам лични заслуги. Ако една стока е добра, то тя няма нужда от реклама и е без значение как се казва.

    Освен това не искам да вкарвам никого в заблуждение, тъй като всяка стока трябва да бъде добре разпознаваема. Освен расата/породата са от значение още множество други детайли, макар и всеки от тях поотделно да прави едва забележима разлика в качеството по-малка от 1%. Дори и идиот може да произвежда майки (просто убиваш майката, и семейството си произвежда друга)! Но вниманието към деталите, и от физическа и от генетична гледна точка,
    е това което може да направи разликата в качеството на една майка да бъде с едни 30% в повече или по-малко.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Лично аз предпочитам да не се возя на такава вълна и да се възползвам от репутация, за която нямам лични заслуги. Ако една стока е добра, то тя няма нужда от реклама и е без значение как се казва.

    Освен това не искам да вкарвам никого в заблуждение, тъй като всяка стока трябва да бъде добре разпознаваема. Освен расата/породата са от значение още множество други детайли, макар и всеки от тях поотделно да прави едва забележима разлика в качеството по-малка от 1%. Дори и идиот може да произвежда майки (просто убиваш майката, и семейството си произвежда друга)! Но вниманието към деталите, и от физическа и от генетична гледна точка,
    е това което може да направи разликата в качеството на една майка да бъде с едни 30% в повече или по-малко.
    Добре ще уточня , исках да знам какво значи "BB" не подлагам на съмнение качествата на майките който произвеждаш но все пак едно разяснение би било доре дошло все пак става въпрос за пари. Предварително Благодаря за разяснението.

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •