Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 35 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 346
  1. #41
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Благодаря ти утре ще си взема и ще опитам,знаеш ли за телта маи аз бъркам не е 0.5 тъкмо прочетох на макарката.

  2. #42
    Наблюдател
    Регистриран
    23.04.2011
    Мнения
    16
    Пчеларски район
    тунджа
    Здравейте искам да попитам има ли значение как е оплетена рамката - на кръст или само хоризонтално или само вертикално за работата на такъв уред за лепене на основи.... мойте рамки са всичките оплетене и по хоризонталата и по вертикала ... би ли ми вършила машинката работа всъщност????

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от nseries
    Здравейте искам да попитам има ли значение как е оплетена рамката - на кръст или само хоризонтално или само вертикално за работата на такъв уред за лепене на основи.... мойте рамки са всичките оплетене и по хоризонталата и по вертикала ... би ли ми вършила машинката работа всъщност????
    Когато са оплетени на кръст е трудно лепенето. Не съм много наясно ама се бъркат токовете и не се нагрява навсякъде равномерно телта.
    Пробвал съм го и за това минах на 5 хоризонтални тела.

  4. #44
    Наблюдател
    Регистриран
    02.01.2012
    Мнения
    18
    Къде, освен в пчеларските магазини, мога да намеря тел за рамките? Става въпрос за в Пловдив.
    Защото ще ми трябва доста, а те предлагат на много малки разфасовки. Миналата година купих едно по голяма макара, тя едно че беше по тънка ами при опъване се разтягаше двойно.

    Споделете идеи за изпъването и начина на лепене на основата. Ние го изпъваме, после къдрим- пак се отпуска като ги напълнат,но е сравнително добре.
    А основите- оставяхме отляво, отдясно и отдолу по 3-4мм разстояние, но тази година мислим да ги слагаме точно по рамката за да ги изградят по нея и да са по стабилни...

  5. #45
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Изпъване на телта по рамките става или с така наречените втулки или с такер. Аз лично ползвам такер. На всеки отвор където телта се орязва в рамката бия скоба с такера и после при поставяне на тела опъвам с клещи. Става като струна и не омеква....при добра тел!
    Началото и края на телта също захващам с 2-3 пъти огъната тел и скоба, т.е. скоба, телта на 180

  6. #46
    Ето ви трафове за лепене единия е с характеристики 12-0-12V 5A другия е 9-0-9V 5A и с двата ще лепите като хала аз ги издирих в магазин за озвучителна техника на цена 18,50 - потърсете из нетя днеска изнамерих универсално зарядно за лаптоп с характеристики 220 на 18-19-20-22-24 волта като ги поддържа всички от 18 до 20 волта има ампераж 4,5A а по нагоре 4А избирането на напрежението става чрез плъзгач цената днес бе 19,50 на това чудо.
    Поздрави на всички.

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Зарядно за акумулатор 12V - 6A дали ще ми върши работа или е прекалено силно?
    Или да си взема едно трафче от магазин за електроника?

  8. #48
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    аз лепя с такъв малко по бързо се загрява телта, но няма проблем.първата тел като пробвах задържах докато се стопи за да добия представа колко да задържам

  9. #49
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    В случая трансформаторите работят почти в режим на късо съединение и малък такъв няма да върши работа.Също така зависи от големината на рамката/дължината на телта и специфичното му съпротивление/.Аз още не съм лепил с ток, но ако колеги са замервали тока при залепване моля да споделят. От там може да се определи дали даден трансформатор става или не.
    Ако има побликувани такива данни моля да бада извинен.

  10. #50
    Наблюдател
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    27
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m
    Зарядно за акумулатор 12V - 6A дали ще ми върши работа или е прекалено силно?
    Или да си взема едно трафче от магазин за електроника?
    да, ще върши работа. Ползвам 12V/5A и се получава перфектно....Токоизправител ят ми се регулира - като го наглася на 14,2-14,5V зареждам акумулатора на колата...
    мързела - основен двигател на прогреса !

 

 
Страница 5 от 35 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •