Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 35 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 346
  1. #31
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Колеги аз ползвам траф от стар радио - грамофон
    " Кантата " - БГ. 12V - 1A - 20W.Според мен важно е числото показващо ватовете!След като изпъна телта с уреда за изпъване, слагам основата и допирам двата извода до съответните два края на телта и за няколко секунди воала.Доволен съм от уреда за изпъване на телта, придобива вълнообразна форма и тя допълнително по - добре се захваща за основата.

  2. #32
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Може ли да ми кажете това зарядно за акумулатори ще върши ли работа за лепене на основите към теловете на рамките
    [img]

    [/img]

  3. #33
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    Да работи перфектно от 2 години лепя с същия че даже вартях и центрофугата с него миналото лято.

  4. #34
    Nic 59
    Guest
    Адаш, ако е трансформаторно ще си на горната граница около16-17волта и ще трябва да лепиш бързо. Ако е импулсно трабва да е 14 в. стабилизирано и проблема е че не е желателно да работят дълго време на празен ход. Трябва да сложиш една крушка 24 вата за товар докато лепиш. Ако лепиш теловете по отделно допълнително трябва да се намали мощноста/ например по дълги и тънки кабели от зарядното до рамката или баластно съпротивление/.

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Зарядното за акумулатори е прекалено силно. Аз ползвам трафче от касетофон. Всеки има вече неработещ касетофон или да закупи такова, цената е 5-6 лв.
    Допира се до телта и се държи около 3-4 секунди, иначе прогаря основата. Времето се установява опитно.

  6. #36
    Наблюдател
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2
    колеги мисля че пирограф също върши работа особенно българските Обзор

  7. #37
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Днес реших да поставя малко восъчни основи с едно трафче но когато започнах да нагрявам телта и тя взе да се отпуска и не се получава нищо.кажете защо е така дали грешката е в мен или телта ми не става?Телта ми е някаква калаидисана ако не бъркам?

  8. #38
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Проблема е в телта . Купи си от пчеларския магазин нормална тел -0,3 мм, калайдисана или неръждавейката ( инокс ). Проводимостта на обикновената и инокса телове е с различно съпротивление и съответно време на загряване .Направи си няколко опита да усетиш нещата и ще си прецениш за себе си.Аз съм сигурен , че ще успееш. Вероятно и задържаш по дълго време с трафа в/у телта тя прегаря и затова провисва.

  9. #39
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Не мисля че задържам повече защото когато изтине пак се опъва а телта която ползвам наистина е калаидисана и е 0.5 мм купена от пчеларски магазин.

  10. #40
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Браточка шах съм . Може телта да е ментак пък и дебела ми се струва 0.5 Стандарта е 0.33. Купи си от друго място тел. Знам ли?Не мога да разсъждавам до безкрай. При мен няма проблеми само с една подробност предварително изпъвам телта с рапида - едно малко уредче с зъбни колелца в двата края и прилича на щипка . Пробвай с него . Струваше десетак мисля. Успех

 

 
Страница 4 от 35 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •