Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 33 от 35 ПърваПърва ... 233132333435 ПоследнаПоследна
Резултати от 321 до 330 от общо 346
  1. #321
    Наблюдател
    Регистриран
    20.02.2015
    Мнения
    18
    Аз използвам едно старо компютърно захранване за лепене на основите на Дадан-Блат плодникова с пет тела е се получава доста добре. Сега като се сетя какви ядове и загуба на време имах с шпорчето направо ми олеква. Самото захранване е китаец купуван преди повече от десет години, като му дават 450 вата и 350 реални вата. Извел съм му минуса и 12-волта, като може да се изведат и 5-волта при което мощността на 5-влтовата линия е по голяма от колкото на 12-те.

  2. #322
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    В момента действам с едно сървърно захранване,ползвам го за основи ,центрофуги и всичко останало ,вади 50А на 12V по спецификация,в ОЛХ продават доста такива по 50-60лв.

  3. #323
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    В момента действам с едно сървърно захранване,ползвам го за основи ,центрофуги и всичко останало ,вади 50А на 12V по спецификация,в ОЛХ продават доста такива по 50-60лв.
    А колко ампера пуска през телта по твоя начин на обтелване?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #324
    Наблюдател
    Регистриран
    23.01.2015
    Мнения
    10
    Пчеларски район
    Божурище
    Пичовеш, колеги...
    Всичките устройстваи разни джаджи над цената на обикновенно зарядно на акумулатор за кола (6/12) волта с ампераж над 4 до 6 ампера върши идеална работа ....
    Колкото по-старо, толкова по-добие..Моето още се продава в Кауфланд,скоро го видях.. без екстри.. залепва перфектно..
    Иска малко проби, но след 10 рамка си буез геле....
    1/2ДБ , а и голямите... на всяка струна по 1 2 пъти по 5 до 6 секунди ...никога повече шпорчета тям подобни......
    За 1 час до 20
    ...30 рамки (ак всичко си приготвил)
    ....НЕ ДА МИ ОПЪВАШ ТЕЛОВЕ...

  5. #325
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    А колко ампера пуска през телта по твоя начин на обтелване?
    Нямам си и на представа колко ампера пуска но 4 тела ги загрява за отрицателно време.

  6. #326
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Раздал съм на приятели и съм изкарал изводи на 4-5 захранвания от компютър. Лепят си прекрасно основи и се свиква лесно. Ползва се 12V извод и си свиркаш. Импулсното захранване е хубаво да не работи без товар. Затова на всяко едно съм бучнал по един вентилатор от компютър закрепен за самия корпус и си работят от години така без проблеми.

    п.п. колегата който предлага такова устройство за лепене го е направил много професионално и работи супер. Ако нямате захранване от компютър или друго, или пък не искате неща "hend made', не си заслужава да си копувате захранвания от магазина и да се мъчите особенно ако не разбирате от тоци. За тая цена си вземете най-добре от колегата ще останете доволни! Не е реклама, просто лично мнение...
    Този пост е редактиран от nikawr; 28.04.2017 в 22:55. Причина: допълване

  7. #327
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Благодаря на колегата, който ми предлага да направим проба в лабораторията му.
    Като цяло идеята на питането ми беше дали някой е работил точно с тази тел, затова споменах каква е, защото с другите видове тел нямам проблем никакъв, а с този тел не мога да работя със захранванията, които имам, когато обтелването е на 5 хоризонтални реда. При този вариант ще си ползвам обикновената поцинкована тел, неудобното при нея е, че се къса много лесно.
    При пчелите има мед, защото има ред!

  8. #328
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от delpi Виж публикацията
    Благодаря на колегата, който ми предлага да направим проба в лабораторията му.
    Като цяло идеята на питането ми беше дали някой е работил точно с тази тел, затова споменах каква е, защото с другите видове тел нямам проблем никакъв, а с този тел не мога да работя със захранванията, които имам, когато обтелването е на 5 хоризонтални реда. При този вариант ще си ползвам обикновената поцинкована тел, неудобното при нея е, че се къса много лесно.
    От мострите, които ми изпратиха колегите за тестовете, единствено телта, която ползва Матеев е със сходни параметри. Трябват ти 36V захранване, за да работиш с нея. Имам една мостра от такова.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #329
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Аз нямам никакви проблеми при лепенето досега, ползвах и чужди рамки назаем. Възможно ли е вида на моето 12 V зарядно за акумулатори да е много подходящ за целта? То не си знае годините, пернишко, със селенов изправител, по звука му познавам кога е дало контакт към телта /винаги неръждаема/. Чак не ми се вярва, като чета какви проблеми срещат колеги, даже стигаме до коментар за нужда от 36 V напрежение. Да не би селеновия изправител да има специфична характеристика?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #330
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Аз нямам никакви проблеми при лепенето досега, ползвах и чужди рамки назаем. Възможно ли е вида на моето 12 V зарядно за акумулатори да е много подходящ за целта? То не си знае годините, пернишко, със селенов изправител, по звука му познавам кога е дало контакт към телта /винаги неръждаема/. Чак не ми се вярва, като чета какви проблеми срещат колеги, даже стигаме до коментар за нужда от 36 V напрежение. Да не би селеновия изправител да има специфична характеристика?
    Не, теловете имат специфични характеристики. Както и начина на обтелване и от там дължината на телта.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 33 от 35 ПърваПърва ... 233132333435 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •