Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 35 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 346
  1. #21
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от kosta zhelev
    Все едно не съм прочел!!!!!

    Не, не се бъзикам.И на вниманието на колегите: Ако смятат,че се бъзикам, то нека изобщо да не пишат и цитират мои постове!!!!!!!!Подробности няма да давам.
    Работата е не да се палим, а да разберем какъв траф е необходим за тази манипулация-лепене на основи чрез затопляне на тела на рамките. Аз мисля, че такъв траф-тоест от зарядно за автомобил е достатъчно мощен и може да лепи основи по цял ден без дори и да загрее малко. Няма нужда да хабим нерви.

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Защо трябва да пригаждате електрожени, зарядни за акомулатор....прахосмукачки , ютии и....т.н.
    Миналата година закупих от Пчеларски център Южен - Ст.Загора устройство за залепване на В.О. с 3 степени за 43(четиридесет и три) лева. Работи перфектно!!! Изключително съм доволен! "Инвентум" - Холандия.
    Преписвам параметрите, които въобще не мога да коментирам:

    TYPE HD 40 Vs 16-13.5-9.5
    220 V 50 Hz VA 40-29-15
    2.5 A 50 W

  3. #23
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Защо трябва да пригаждате електрожени, зарядни за акомулатор....прахосмукачки , ютии и....т.н.
    Миналата година закупих от Пчеларски център Южен - Ст.Загора устройство за залепчане на В.О. с 3 степени за 43(четиридесет и три) лева. Работи перфектно!!! Изключително съм доволен! "Инвентум" - Холандия.
    Преписвам параметрите, които въобще не мога да коментирам:

    TYPE HD 40 Vs 16-13.5-9.5
    220 V 50 Hz VA 40-29-15
    2.5 A 50 W
    Превеждам данните- 16 волта, 13,5 волта, 9,5 волта или 3 напрежения.
    2,5 ампера, 50 вата мощност.
    От тук идва мисълта, че един траф за акумулатор е перфектен и ако е направен като моя на който има 16, 12, 9, 6, 4,5 и 3 волта и е 100 вата ще ги лепи та ще ги къса чак. :D :D

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от kosta zhelev
    Защото го имам и не се дават повече средства за нещо ,което притежаваш.Все пак има и икономически интерес.А още повече, вече веднъж съм инвестирал някакви средства.Не давам повече.Няма конкуренция моя трансформатор.Просто няма.СЕКУНДА.Много от колегите го притежават и не знаят неговите способности.И няма никакво пригаждане-+ и - ~~~~~~.Това е.Аналогично е и с компресора ,който имам.Не е довършен,но трябва ли да си купя готов.
    Щом ти върши работа - ДА! И разбира се, че в твоя случай не трябва да се инвестира допълнително! Но....трябва ли да си купи някой електрожен , за да си лепи основите?
    П.С. Защото тук никой досега не спомена, че такива устройства се продават и не струват кой знае колко много!

  5. #25
    Извинявам се за закъснинието , просто сега ми остана време.




  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    04.05.2011
    Мнения
    34
    Много благодаря на всички колеги които описаха използването на адаптор за лепене на ВО.Снощи го приложих за първи път- толкова лесно,бързо и приятно беше,че като ми свършиха основитенаправо съжалих че нямам още за правене.Благодаря колеги.

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    http://pchelar.com/node/71 Някой ползвал ли е това?

  8. #28
    какви са характеристиките на това устройство?!

  9. #29
    Колеги ще си позволя да публикувам пост на колега от руския сайт " МЕДОСБОР" може да бъде полезен на някого :

    Нужен понижающий трансформатор 220/12 V. Кроме старых ламповых телевизоров такие встречаются в старых фильмоскопах или выжигателях.

  10. #30
    Направих си това устроиство и сам много доволен.
    Работи на 5v 6а.
    http://www.youtube.com/watch?v=fM_umYSWPXU

 

 
Страница 3 от 35 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •