Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 37 от общо 37
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Някой от нашият край купувал ли е материал от тази фирма. http://www.alo.bg/676319

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Аз не, колко материал ти трябва и на какъв размер?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #33
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Някой от нашият край купувал ли е материал от тази фирма. http://www.alo.bg/676319
    Купувал съм от там,има и добър материал но и много брак.Има само атмосферно сушен,попитай ако може да си подбереш дъските които ти трябват,в този склад особено гледай дебелината на талпите.Масово има дъски които ги дават за 3см,а реално са 2.6 2.7 и като ги рендосаш ще излезнат на 2.5,ама друг път.ПП и най-важното,накарай ги с влагомера да премерите влажността.

  4. #34
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз досега съм купувал само ЛИПА и с нея не съм имал проблеми с влагата или с качеството. За другите материали не знам.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз досега съм купувал само ЛИПА и с нея не съм имал проблеми с влагата или с качеството. За другите материали не знам.
    По-добре чам . Липата и тополата са меки дървесини.
    Няма да произвеждаме кибритени клечки.
    Купи бял бор и си ти .

  6. #36
    По-добре атмосферно сушене отколкото НЕПРАВИЛНО принудително сушене . С един такъв неправилен режим такива бели стават че може свят да ти се извие Някой ще каже кое е правилно и неправилно . Режима на сушене е строга последователност от темперетурни времеви режими редуващи се междинни топлинно влажностни обработки . Техническите решения са различни в зависимост от камерата , но принципа един и същ . Именно целта на МТВО е свеждане до минимум на напреженията което се следи с контролни дъски от които се режат проби със специфична форма показващи текущите напрежения в материала. Може би ще ви е интересно още нещо . До момента няма метод за измерване на напреженията в дървесината . Който го измисли ще стане световно известен
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Има сума ти диаграми за сушене , но всичко е относително .
    Преди промените вкараха и лъчисти награватели и резултат -нула.

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •