Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 73
  1. #11
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от христо Виж публикацията
    Проблем няма, има разлика в цената.
    Да не излезе че се чепкам ама разлика в кое в цената на кое...... на меда в тенекиите и на меда в питите. Кой мед е по скъп. Пак казвам-всеки си преценява. Ама като е пълен новобранец, незначи че требва ..........

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Има разлика - ако купуваш пчелни семейства те могат да са СЪС кошер или БЕЗ, СЪС магазин или БЕЗ, СЪС магазинни рамки или БЕЗ. Всичко опира до цената - както се договори колегата с евентуалния продавач.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  3. #13
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Мисълта ми беше да се обясни на момчето всякакви варианти. АЗ ЛИЧНО ако купувам ще ги търся с изградени магазинни, така и така ще давам пари още някой лев отгоре и готово. ПОЧНАЛ СЪМ ОТ АБСОЛЮТНАТА НУЛА И ЗНАМ КАКВО Е. Лично мнение.

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    22.10.2015
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Кнежа
    Исках от вас съвет защото не съм се сблъсквал с това ,пък и няма къде да го прочета ...нали за това е форума. Мисля ,че не съм сам и ще имам помощ. Смятам и че ще мога да ги подготвя. Магазинни пити изградени мога да намеря по 1.5лв/бр . но ако мога да ги спазаря. Попринцип не обичам пазарлъците ,всеки си знае цената на това което продава. Има си минимум на това което иска да получи.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Емко Виж публикацията
    Исках от вас съвет защото не съм се сблъсквал с това ,пък и няма къде да го прочета ...нали за това е форума. Мисля ,че не съм сам и ще имам помощ. Смятам и че ще мога да ги подготвя. Магазинни пити изградени мога да намеря по 1.5лв/бр . но ако мога да ги спазаря. Попринцип не обичам пазарлъците ,всеки си знае цената на това което продава. Има си минимум на това което иска да получи.
    Емко, какво значи "Смятам и че ще мога да ги подготвя"?
    Да подготвиш ДБ за паша, означава да го храниш и разширяваш, докато се напълни плодника с изградени пити, пило и пчели.
    За зимата семейството е стеснено /изхвърлени са празните рамки /. Сл. при подготовката става и подмяната на плодниковите пити.
    Едно подготвено ДБ семейство, при наличие на паша, за 10 дни изгражда цял магазин основи и го пълни смед.
    Така както продавача си прави сметката, направи си и ти твоята.
    Използвай зимата и чети. Той бат тянко ти препоръча достатъчно литература

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Емко, когато купуваш вземай пълен комплект. Сиреч- плодник с магазин! Ако рамките в магазина не са изградени- по-добре! Защото, като вземеш изградени, и ти ще ядеш мед от тях. А каква помия, има в тях- един Господ знае! Слагай рамки с основи в плодника. Като всички междурамия се изпълнят с пчели, слагай отгоре магазин. Така ще придобиеш представа и за градежа, и за пашата. Няма как- къща се строи от основите, не от покрива...
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    22.10.2015
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Кнежа
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Емко, какво значи "Смятам и че ще мога да ги подготвя"?
    Да подготвиш ДБ за паша, означава да го храниш и разширяваш, докато се напълни плодника с изградени пити, пило и пчели.
    За зимата семейството е стеснено /изхвърлени са празните рамки /. Сл. при подготовката става и подмяната на плодниковите пити.
    Едно подготвено ДБ семейство, при наличие на паша, за 10 дни изгражда цял магазин основи и го пълни смед.
    Така както продавача си прави сметката, направи си и ти твоята.
    Използвай зимата и чети. Той бат тянко ти препоръча достатъчно литература
    1во -Казах че не съм сам
    2ро - достатчно съм прочел и питал мн пчелари с какво ,как,кога и по колко хранят ,подготвят и т.н.

    Мисля че са излишни съмненията ви. Ще говорим по късно на пролет.

  8. #18
    Казваш че си прочел достатъчно за пчелите!?Интересно..........

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Мисълта ми беше да се обясни на момчето всякакви варианти. АЗ ЛИЧНО ако купувам ще ги търся с изградени магазинни, така и така ще давам пари още някой лев отгоре и готово. ПОЧНАЛ СЪМ ОТ АБСОЛЮТНАТА НУЛА И ЗНАМ КАКВО Е. Лично мнение.
    Здравейте,

    Съгласен съм с теб, ако продаваш как ще е? Всеки търси качество и ниска цена, да ама това не става! Винаги има компромис в едната посока.
    Съгласен съм с Тянката, по-добре е Емко сам да си изгради пити. Така ще добие опит, и ще има нови пити. Ще знае от кога са.
    За мен е по- важно друго, което до сега не съм срещнал (може и да съм пропуснал). Преди няколко броя във вестник "Пчели" Котларски беше написал, че за северозападна Б-я ДБ кошер трябва да е в конфигурация с три магазина. Това е важно при силна паша. Като купуваш, кошери гледай поне два магазина да имат.

    Поздрави, Г. Георгиев

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Емко Виж публикацията
    1во -Казах че не съм сам
    2ро - достатчно съм прочел и питал мн пчелари с какво ,как,кога и по колко хранят ,подготвят и т.н.

    Мисля че са излишни съмненията ви. Ще говорим по късно на пролет.
    Не им обръщай много внимание.Просто скука-няма какво да правят, освен акъл да ръсят. А това за лошите изградени ,магазинни пити -прати им много поздрави от мен.

 

 
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •