Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 39 от общо 39
  1. #31
    То и самия кошер не е стандартен, а доста малък. Нещо тип алпийски. Поне така изглежда. Но по важното е че майките си живуркат спокойно.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    То и самия кошер не е стандартен, а доста малък. Нещо тип алпийски. Поне така изглежда. Но по важното е че майките си живуркат спокойно.
    Наистина си живуркат спокойно. Една майка в дадени случаи толкова яйца снася, че няма място и бездейства, а тук фрашкано с майки, а кошера колкото нуклеус и те се подмятат като дрогирани. Ако са нормални и снасящи активно, то би трябвало да има яйца и по стените.

  3. #33
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Наистина си живуркат спокойно. Една майка в дадени случаи толкова яйца снася, че няма място и бездейства, а тук фрашкано с майки, а кошера колкото нуклеус и те се подмятат като дрогирани. Ако са нормални и снасящи активно, то би трябвало да има яйца и по стените.
    Предполагам съществува конфликт между гените на различните майки, в резултат на което дъщерите на една майка чистят яйцата на останалите, бидейки с различен обонятелен маркер.

    Нищо повече от заключение на база индукция спрямо процесите случващи се при пчелите анархистки, контролирани посредством "worker policing". Винаги обаче остава по някое и друго пропуснато яйце, от което в мнозинството от случаите се излюпва търтей.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #34
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Преди две години късно есента обединих две семейства поради това, че бяха слаби. При пролетния преглед установих, че двете майки осеменяват заедно, без да си налитат една на друга. През последната седмица на месец май когато правех отводки видях, че двете продължават да съжителствуват мирно и заедно. Същата година това семейство бе едно от отличниците в пчелина като даде много мед. Не знам до кога двете майки са били заедно понеже имах други грижи на главата, като облагородяване на пчелина и бързото качване на броя на семействата в него. По отношение на майките и търпимостта между тях има много изписано. Последната книга която прочетох по въпроса и може да ти е полезна и не само е "Майката - уникално творения" на Йозеф Кантар, в която има доста споделено от различни пчелари.
    от къде я купи,че аз не мога да я намеря?

  5. #35
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    от къде я купи,че аз не мога да я намеря?
    Провери тук : http://meden-market.eu/majkata-unikalno-tvorenie
    http://pchelar.com/node/358

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Предполагам съществува конфликт между гените на различните майки, в резултат на което дъщерите на една майка чистят яйцата на останалите, бидейки с различен обонятелен маркер.

    Нищо повече от заключение на база индукция спрямо процесите случващи се при пчелите анархистки, контролирани посредством "worker policing". Винаги обаче остава по някое и друго пропуснато яйце, от което в мнозинството от случаите се излюпва търтей.
    Значи в такъв случай няма да има никакъв ефект от толкова майки. Пчелите на едната майка ще унищожават яйцата на всяка друга и така ще тъпчат на едно място. Не, че това не ми е ясно - просто пояснявам. Ето затова кошера му е по - слаб и от който и да било друг с една майка.

  7. #37
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    от къде я купи,че аз не мога да я намеря?
    Не е кой знае какво........по пчеларските изложения я имаше.....

  8. #38
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Значи в такъв случай няма да има никакъв ефект от толкова майки.......
    Ефекта е за този, който ги продава. Ти си купувай по 20 майки х 10 лева за кошер на година, пък аз ще ти стискам палци да извадиш много мед за да си избиеш разходите и догодина да повториш.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Ефекта е за този, който ги продава. Ти си купувай по 20 майки х 10 лева за кошер на година, пък аз ще ти стискам палци да извадиш много мед за да си избиеш разходите и догодина да повториш.
    Не, не. Само ще стискаш палци без аз да си купувам майки. Аз веднъж си купих едни "подарени" и си лях куршум. Повече такова нещо няма да се получи с каквито и да било майки. Това ми беше за пръв и последен път. Ще разчитам само на своите. Разполагам с два далечни един от друг райони и по този начин ще имам що годе някакво разнообразие.

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •