Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112

    Вътрешна хранилка

    Предстой ми закупуването на 40 вътрешни хранилки (пластмасови). Досега не съм работил с такива хранилки. Имали някои особености при този тип хранилка. Благодаря предварително на отзовали те се!
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Хранилки, дал Господ! Покажи твоя избор, моля!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    26.01.2012
    Мнения
    54
    Здравей колега Марков. Аз използвам вътрешна пласмасова хранилка от 1 литър вече 3-та година.Първоначално я ползвах само и единствено за подхранването на семействата със сироп.Сега вътрешните хранилки изпълняват ролята и на строителна рамка.Първоначално се дразнех че много бързо надграждаха свободното простронство под хранилката и все ми се налагаше да го изрязвам,но вече 2-ти в месеца не е толкова тягосно! Като недостатък отчитам когато храниш с инвентиран сироп,че те задължава първо да извадиш пласмасовото поплаваче да сипеш сиропа и пак да го сложиш отгоре. В противен случай поплавака не изплува и пчеличките се давят! Хранилките ми са с тези размери- дължина 480 мм, ширина 38 мм, височина 115 мм, тегло 185 гр.

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Поплавъчето има и един кусур(поне при мене) - ако сиропа е с по-малка концентрация,ниската плътност кара поплавъка да потъва и като се накачат пчели,се сещаш какво става.Затова си режа ленти от фибран 2см.те са перфектен поплавък,кусура им е,че ги гризат пчелите.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  5. #5
    Особенното е че трябва да няма възможност да се давят вътре пчеличките . Аз ги пълня със пвц мрежа за да могат да изпълзяват от всяка позиция вътре
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Аз имам две вътрешни хранилки, но за пръв път чувам за поплавък на такава хранилка! С хранилките ли ги купувате или си ги правите допълнително? В моите хранилки не съм виждал удавени пчели. Когато ги купувах, гледах стените им да не са гладки от вътрешната страна.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    По принцип се продават с поплавъци.Иначе решения бол.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Поплавъчето има и един кусур(поне при мене) - ако сиропа е с по-малка концентрация,ниската плътност кара поплавъка да потъва и като се накачат пчели,се сещаш какво става.Затова си режа ленти от фибран 2см.те са перфектен поплавък,кусура им е,че ги гризат пчелите.
    Аз мога да ти предложа един който и кучето да го гризе няма да мръдне.

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Много се изкушавам да ги ползвам само за питки.Решения има много,но тъй като имам какво да почерпя,ще чуя предложението ти.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •