Цитат Първоначално публикувано от na4inaesht
Цитат Първоначално публикувано от kosta zhelev
Изключителна и изчерпателна информация.
Мога да добавя-Да се работи без страх и с предпазни дрехи и пособия.Работата с тях е увлекателна и младите пчелари да работят с внимание.


Нямам си и идея как ще се справя с всичко това.
съвсем се уплаших
Споко.Преди всичко е необходима добра екипировка.И нещо много важно-спокойствие.Когато човек се вълнува,неспокоен е отделя адреналин и пчелите усещат това.Това няма как да го избегнеш в началото.Важно е преди да отвориш кошера да знаеш какво ще правиш а това без опитен пчелар до теб няма да стане дори да си прочел 100 книги.Като придобиеш увереност нещата ще се наредят-пчелите не налитат.Аз не съм съвсем безразличен към пчелната отрова.Това го разбрах точно когато си купих първия кошер.Първите отваряния на кошера съзнанието ми беше заето не с това какво е положението в кошера а да не би някоя пчела да ме ужили.Вълнението беше огромно.Благодарение на човека който беше до мен и прочетеното аз добих увереност в действията си.Пчелите сега почти не налитат а на тия който налитат не им обръщам внимание-съзнанието ми е насочино в кошера.Задължително в пчелина тряба да имаш медикаменти дори и да не си алергичен.УСПЕХ И СПОКОЙСТИЕ С ПЧЕЛИТЕ.