Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 39 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 385
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски

    Ужилвания от пчели - Какво трябва да знаем?

    Цитат Първоначално публикувано от na4inaesht
    Цитат Първоначално публикувано от kosta zhelev
    Изключителна и изчерпателна информация.
    Мога да добавя-Да се работи без страх и с предпазни дрехи и пособия.Работата с тях е увлекателна и младите пчелари да работят с внимание.


    Нямам си и идея как ще се справя с всичко това.
    съвсем се уплаших
    Споко.Преди всичко е необходима добра екипировка.И нещо много важно-спокойствие.Когато човек се вълнува,неспокоен е отделя адреналин и пчелите усещат това.Това няма как да го избегнеш в началото.Важно е преди да отвориш кошера да знаеш какво ще правиш а това без опитен пчелар до теб няма да стане дори да си прочел 100 книги.Като придобиеш увереност нещата ще се наредят-пчелите не налитат.Аз не съм съвсем безразличен към пчелната отрова.Това го разбрах точно когато си купих първия кошер.Първите отваряния на кошера съзнанието ми беше заето не с това какво е положението в кошера а да не би някоя пчела да ме ужили.Вълнението беше огромно.Благодарение на човека който беше до мен и прочетеното аз добих увереност в действията си.Пчелите сега почти не налитат а на тия който налитат не им обръщам внимание-съзнанието ми е насочино в кошера.Задължително в пчелина тряба да имаш медикаменти дори и да не си алергичен.УСПЕХ И СПОКОЙСТИЕ С ПЧЕЛИТЕ.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    05.12.2010
    Мнения
    7
    Благодаря за съвета.По принцип съм спокоен,но дефакто тепърва ми предстои да разбера.Смятам да започна с 10 кошерчета пък каквото сабя покаже.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    21.10.2010
    Мнения
    11
    Когато те ужили пчела не бързаи,огледаи жилото,запознаи се болката,няма страшно!!!Не се умира!!!След това,знаеики какво те очаква работи спокоино и се наслаждаваи! намазваи ужиленото място с маточина за да прикриеш миризмата на пч.отрова за остоналите пчили!
    SVE_TASHEV

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от SVE_TASHEV
    Когато те ужили пчела не бързаи,огледаи жилото,запознаи се болката,няма страшно!!!Не се умира!!!След това,знаеики какво те очаква работи спокоино и се наслаждаваи! намазваи ужиленото място с маточина за да прикриеш миризмата на пч.отрова за остоналите пчили!
    Както си го описал-направо си е мазохизъм.Наслъждавайсе на болката.Не познавам човек който е умрял от ужилване,но се умира от това.Маточината се втрива предварително.След приключване на работа с кошерите може отново да се втрива маточина на ужилиното мястото.Аз предпочитам 2-3 гълтока ракия.Въпреки че пчелната отрова е полезна аз предпочитам меда.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Познавах пчелар, които си отиде от тоя свят от едно единствено ужилване. От тогава пчела не ме е жилила.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    21.10.2010
    Мнения
    11
    :D АКо ште умирате така лесно по-добре не се занимаваите с това.Не може да бъдеш пчелар,ако те е страх от пчелите!!!Все едно да си водолаз които го е страх от водата!!!
    SVE_TASHEV

  8. #8
    Цитат Първоначално публикувано от SVE_TASHEV
    :D АКо ште умирате така лесно по-добре не се занимаваите с това.Не може да бъдеш пчелар,ако те е страх от пчелите!!!Все едно да си водолаз които го е страх от водата!!!
    Въпроса не опира до страха. Някой хора са много чувствителни към пчелна отрова и могат да умрат от алергична реакция, дори само от едно ужилване.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от SVE_TASHEV
    :D АКо ште умирате така лесно по-добре не се занимаваите с това.Не може да бъдеш пчелар,ако те е страх от пчелите!!!Все едно да си водолаз които го е страх от водата!!!
    Страх лозе пази.А водолаз без ЕКИПИРОВКА няма да е водолаз.

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Има ли някакъв лек срещу подуване на ръцете след ужилване?Понякога ми отичат китките(в 99%)само на лявата ръка и после два три дни си е така.Не ми пречи много но е неприятно.

 

 
Страница 1 от 39 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •