Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 21 от 39 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 201 до 210 от общо 385
  1. #201
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Доктора защо не го обясни?!?! 6/4 значи, че е извън границите(поне на мен така ми го обясниха като ми правиха за упойка и се гледа с колко е отгоре)
    0,87KUA/L значи ниска към умерена реакция. То е от 0 до 100.
    Това ми прилича на списък с покупки.
    Това е с вземане на кръв и изследване на самата кръв.
    250 алергена бяха(по памет) и са записани само значимите.
    Имам по-нови, но не помня в коя папка са.

    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #202
    Наблюдател
    Регистриран
    18.12.2014
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    София
    Здравейте, и Честита Коледа на всички.
    Казвам се Димитър на 26 г. от с.Мировяне, и искам много да се занимавам с пчели. Тази година съм се решил да започна с 3 кошера ДБ 12 рамкови, но също така ме е страх да не нажилят децата ми който ще си играят по двора. Намислил съм място на пчелина далеч от къщата, но все пак ме е страх. Как сте вие с пчелините имате ли пчелин в близост до къщата и имате ли случай на нападение от страна на пчелите.Някой знае ли периметъра на пчелите пазачки колко е?

  3. #203
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Ха добре дошъл!
    Трябва да ориентираш кошерите, така че трасетата на излитащите пчели да не се пресичат с трасетата на хората - пътеки, място за игра на децата и т.н. По правило кошерите се ориентират на изток или юг, но тук ще срещнеш мнения, че най добре е да са на север. Виджал съм дворен пчелин с трийсетина кошера, които бяха оградени с жив плет висок около 1,5-2м, така че пчелите излитайки веднага вземат височина и летят нависоко и не пречат.

  4. #204
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Митко, Димит-р, добре дош-л.
    да имаш успех в пчеларството, трјбва да вложиш труд, којто ште се исплати, само не веднга.
    За конкретнија в-прос трјабва да пазиш да се коридорите на хората,те. на домашните в двора
    и на пчелите ,неса много блиски. најдобре би било, ако може кошерите да сместиш зад к-штата.
    ако не, направи си нјакоја заштитна спирачка пред кошерите.

  5. #205
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от MuTko Виж публикацията
    Здравейте, и Честита Коледа на всички.
    Казвам се Димитър на 26 г. от с.Мировяне, и искам много да се занимавам с пчели. Тази година съм се решил да започна с 3 кошера ДБ 12 рамкови, но също така ме е страх да не нажилят децата ми който ще си играят по двора. Намислил съм място на пчелина далеч от къщата, но все пак ме е страх. Как сте вие с пчелините имате ли пчелин в близост до къщата и имате ли случай на нападение от страна на пчелите.Някой знае ли периметъра на пчелите пазачки колко е?
    Когато купуваш пчелите, не ги купувай от пчелар облечен като "космонавт" на пчелина си. Не вярвай , че агресивните пчели носят повече мед и медът им е по-хубав.Агресивните пчели атакуват не предизвикано на десетки метри пред , зад и отстрани на кошера.А иначе в България за момента никой не отдава голямо значение на агресията на пчелите.Затова купи от пчелар работещ гол до кръста и по къси гащи, както писа един колега.Това като начало до смяната на майките ще ти гарантира относително спокойствие като спазиш и указаното от колегите по горе.
    Добре дошъл и умната!
    Този пост е редактиран от зуница; 29.12.2014 в 10:42.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #206
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Доктора защо не го обясни?!?! 6/4 значи, че е извън границите(поне на мен така ми го обясниха като ми правиха за упойка и се гледа с колко е отгоре)
    0,87KUA/L значи ниска към умерена реакция. То е от 0 до 100.
    Това ми прилича на списък с покупки.
    Това е с вземане на кръв и изследване на самата кръв.
    250 алергена бяха(по памет) и са записани само значимите.
    Имам по-нови, но не помня в коя папка са.


    Не пожелах да слушам точно този доктор.Отидох в Александровска с направление..и ме "приканиха" да си платя(на доктора)без касва бележка.Доверието ми тотално се срина,като ме изпратиха в един Софийски "гараж" -лаборатория,където да ми вземат кръв за изследване срещу заплащане,а знам със сигурност,че болницата си има лаборатория.Освен това доктора 15 минути емитира търсене на адрес на лабораторя,като се има в предвид,че точно срещу портала(арката) на болницата има такава....

    Иначе преди 4 години показателите на пробите за алергия към пч.отрова бяха 40/9.След проведена "специфична сенсибилация" -3години,подпомагана от чести еденични ужилвания(веднъж и 20 ужилвания) -мисля,че нещата са оптимистични.Последното ужилване бе в началото на октомври в зоната на сънната артерия-никаква реакция само червена точица на мястото на ужилването.Но винаги ще имам "едно на ум"

  7. #207
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Митко здравей! Мога да те посъветвам две неща.Добре е на страната към двора да имаш преграда поне два метра, така нито пчелите ще ти пречат нито ти на тях.Разстоянието от кошера до преградата е необходимо да е поне 1.5м.Вторият ми съвет е:пчеларството е занаят който се учи цял живот, и още нещо не се мъчи да оправяш слаби семейства.

  8. #208
    Наблюдател
    Регистриран
    01.12.2014
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    Божурище, Хераково
    Вече 4 месеца само чета ли чета. Вече в главата ми са първите ми 5 кошера. И после попадам на тази тема. Почти апокалипсис. Болници, линейки, шокове, ужас! Кошерите поизбледняха.

  9. #209
    Потребител
    Регистриран
    12.07.2012
    Мнения
    74
    Всичко зависи от това до колко си алергичен към пчелната отрова. Моя съвет е преди да започнеш да се занимаваш с пчеларство е да отидещ при някой познат пчелар да му помагаш известно време. Така хем ще научиш много неща, хем ще те ужили някоя друга пчела и ще видиш до колко реагира организма ти на пчелната отрова. Може въобще да не си алергичен и да си работиш спокойно само по тениска и було, но може и да си алергичен като мен и да се обличаш с цял гащеризон и пак да се притесняваш да не те ужилят през него

  10. #210
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Да Ви попитам, мястото на което искам да поставя кошерите е обиколено с дървестна раститетелност, т.е една поляна насред гората, та въпроса ми е на колко метра пред кошерите трябва да се намират дърветата, така че да не пречат на летежа на пчелите? Благодаря Ви!

 

 
Страница 21 от 39 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •