Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 39 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 385
  1. #91
    Наблюдател
    Регистриран
    16.09.2012
    Мнения
    8
    здравейте колеги, нека и аз споделя моя опит. историята ми е като на повечето колеги, а именно-многократно жилене (през годините) и нищо и в един момент анифилактичен шок. отидох на алерголог (във ВМА-софия) и това което ми предписа е zirtec 10мг. таблетки които действат със скоростта на инжеция. та при настъпване на шока (имаш време да го усетиш) пиеш една таблетка зиртек и след това адреналин и урбазон (в определени дози които лекарят ми написа). аз в момента съм в процес на лечение на пчелната алергия и да знаете, че има резултат. при тестовете (преди започване курса на лечение) за пчела и оса резултатите са средна чувствителност към пч. отрова и мн. ниска към осата. препоръчвам курса на лечение има положителен резултат и това го казвам от личен опит.

  2. #92
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2013
    Мнения
    7
    Здравейте колеги!Реших да си купя няколко кошера и да се занимавам малко с пчеларство!При първия ми досег ме ужили една по ръката!Вичко беше нормално лек оток зачервяване сърбеж!Но на другия ден ръката ми се поду ужасно едва свивах малко пръстите!Ходих на лекар поставиха ми инжексия и днес вече поспадна!А предварително си бях правил тест дали съм алергичен кам пчели!И теста е отрицателен!Дали при следващи ужилвания реакцията ще е така бурна или ще затихва!Дайте ми съвет пред дилема съм дали да продължа да се занимавам с мухите!

  3. #93
    При положение че още не сте разбрали разликата между пчели и МУХИ, по добре е да се откажете навреме.
    А това че ви се е подула ръката още не означава че сте алергична.

    П.С. Пчеларството е вътрешна потребност и необходимост която всеки сам за себе си усеща.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  4. #94
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    При мен при първите 1-2 пъти се зачервявах ,понадувах се и ме сърбеше много но после вече отшумяха тези реакции.

  5. #95
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2013
    Мнения
    7
    Мухи им викат старите хора на село!Не е задължително да се заяждаш колега!

  6. #96
    Цитат Първоначално публикувано от инджова
    Мухи им викат старите хора на село!Не е задължително да се заяждаш колега!
    Не се заяждам, а се опитвам да обясня правилният начин. След като сте нова в занаята е хубаво да се учите не от "старите хора на село", а да намирате пътя на познанието от литературата и опита на хората извървяли този път преди вас.
    От отношението Ви към пчелите зависи и тяхното отношение към самата Вас.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  7. #97
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2013
    Мнения
    7
    Да прав си така и правя чета литература!Следя вашите публикаций тук!И ако може малко повече да ми кажеш за това което ме интерисува а не да си чешем пръстите на клавиатурата!

  8. #98
    Автор
    Регистриран
    05.09.2012
    Мнения
    101
    Пчеларски район
    Ловеч
    Това, че сте получил оток нищо не означава. Той и без инжекция спада на 2-3 ден. Миналото лято ме ожилиха две пчелички на разстояние 1 см. на дланта, като от едната имах само точка, а от другата тежък оток до лакътя. Алергичната реакция се изразява по-съвсем друг начин и във форума има много на брой практични съвети, както преватнивни, така и последващи.

  9. #99
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз след 1вите 2 ужилвания се надух след това почти няма оток, даже последния път ме ужилиха 2 по лицето и никой не разбра.
    Имам един кошер, само да се подадеш носа в двора и напада.

  10. #100
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Цитат Първоначално публикувано от инджова
    Но на другия ден ръката ми се поду ужасно едва свивах малко пръстите!
    :D :D :D Аз и десет да ме жилнат не мога да се подуя,ама си спомням това време когато и на мен се подуваше ръката -чувстваш се жив,бодър ,сякаш някой ти е влял сила,а сърбежа е толкова приятен,че не можеш се начеса и “мравчици“лазят после.Абе ужилването с подуване е мечта ,само да не е по лицето ,че ставаш друг и ти се смеят .:D :D :D

 

 
Страница 10 от 39 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •