Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 39 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 385
  1. #41
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Не знам аз съм приказвал със доктори и те ми рекоха,че няма стопроцентово лечение на тази алергия - но може и толкова да са знаели де.

    Но инак до колкото знам - няма НЕ алергичен човек към пчелната отрова.Много хора не са ми вярвали,но всъщност пчелната отрова е доста силна и според официалните стъкмистики,годишно умират от пчелни ужилвяни много повече хора от колкото от змийски ухапвания (и нападения от акула .... не че е смешно де )
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  2. #42
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    Не знам аз съм приказвал със доктори и те ми рекоха,че няма стопроцентово лечение на тази алергия - но може и толкова да са знаели де.

    Но инак до колкото знам - няма НЕ алергичен човек към пчелната отрова.Много хора не са ми вярвали,но всъщност пчелната отрова е доста силна и според официалните стъкмистики,годишно умират от пчелни ужилвяни много повече хора от колкото от змийски ухапвания (и нападения от акула .... не че е смешно де )
    Така е да. Повече са умирали от пчели. Ха сега направи бройката на змиите колкото на пчелите и ще видим какъв ще е резултата(подвижноста да прибавим ли и нея?) :D

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Е по тази сметка - калинките са най-зле :D


    п.п.само не разбрах - нещо за китайците ли намекваш :D
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  4. #44
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    Е по тази сметка - калинките са най-зле :D


    п.п.само не разбрах - нещо за китайците ли намекваш :D
    Къде пък ги видя тия китайци. :D

  5. #45
    Потребител
    Регистриран
    05.09.2011
    Мнения
    67
    Хи.Аз съм новак в тая работа,но нямам проблем да ходя разголен при пчелина.Само с було.Но рекат ли да жилят като днес,например ,просто ги изоставям за малко и се екипирам като за вайна. Но интересното днес беше,че като си свърших работата,на 10-тина метра от кошерите докато свалех булото е прас.Мушна ме под окото.сега ближа отоци. А преди дни,имах подобно ужилване от другата страна,без никакъв оток и болка.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Изглежда лечението(специфична хипосенсибилация) действа положително.Днес на контролен преглед нещата изглеждаха далеч по добре от преди половин година.Май има надежда за мен.Продължавам втори курс на лечението.

  7. #47
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Вчера като поставях питките за подхранване една пчела ми ожили върху дланта на дясната ми ръка, ръката ми се поду почти до китката. През лятото пчела ми ожили в областта на врата но нямах такова подуване. Защо сега се подух. Благодаря Ви!

  8. #48
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Изгубил си имунитета си защото не си жилен одавна и аз съм така но след няколко ужилвания и всичко е ОК спирам да се подувам толкова много.

  9. #49
    Наблюдател
    Регистриран
    22.02.2011
    Мнения
    37
    И аз съм като колегата Nic.Когато ме жилят по гърбът не се надувам,а когато ме жилнат по ръцете се надувам до лакътя.Жилили са ме по 30 наведнъж и само на ръъцете се надух.

  10. #50
    Наблюдател
    Регистриран
    13.02.2012
    Мнения
    6
    Ок за пчелите е ясно, но някой да каже какво да правим ако ни цъфне някой стършел,защото там където има пчели има и стършели.Давайте съвети за първа реакция,ако ни се случи това, или важат всички препоръки и за ужилвания от стършел.Струва ми се,че доста ще боли.
    Не ми се е случвало,но ми се иска малко информация от хора които са си патили от този ЗВЯР

 

 
Страница 5 от 39 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •