Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 39 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 385
  1. #31
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146

    Re: Ожилване

    Цитат Първоначално публикувано от lyub4eto
    Колеги мен мн.пъти ме жилят но онзи ден една ме ожили в свивката на пръста и ръката ми се изду до лакета.И немога да си го обясня на какво се дължи.Някои ако е запознат моля да сподели
    Колега,
    Не се притеснявай. Просто този път те е улучила на лошо място (има доста такива места по тялото). Случвало се е да ме ужили около китката на ръката, а се надува към лакета. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  2. #32
    Извинявам се за офа , но се чудя мазохисти ли сте или как, вземете си ръкавици и си спестете излишните подувания, пък който каквото иска да ви говори , аз и 50 години да минат при пчелите без ръкавици и маска не ходя.

  3. #33
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Значи дори самия аз буквално да ходя гол до кръста на пчелина винаги съм съветвал хората да си обличат защитните облекла - особенно щом имат явни признащи на алергия.

    Макар да обичам да се майтапя по въпроса истината е,че не е майтап!!!
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  4. #34
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2011
    Мнения
    88
    Така си е колега хубаво е човек да е екипиран добре аз винаги слагам булото ръкавици с ракавели и гащиризон.Но все пак си мисля че всичко това е за психическо спокойствие защо то решат ли да те погна нищо няма да ги спре.Е все пак който го е страх от мечка не ходи в гората. wink;

  5. #35
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    Значи дори самия аз буквално да ходя гол до кръста на пчелина винаги съм съветвал хората да си обличат защитните облекла - особенно щом имат явни признащи на алергия.

    Макар да обичам да се майтапя по въпроса истината е,че не е майтап!!!
    Който има признаци на алергия просто да не гледа пчели. Защото винаги ще се намери една която ще го изненада когато е неподготвен, а аз лично съм против всякакви облекла и ги проверявам почти гол. Малко мазохистче го давам. :D Дааааааа, но за разлика от облечените като космонавти не се потя и това е достатъчно за да не ме хапят.

  6. #36
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Цитат Първоначално публикувано от Kiril8305
    Извинявам се за офа , но се чудя мазохисти ли сте или как, вземете си ръкавици и си спестете излишните подувания, пък който каквото иска да ви говори , аз и 50 години да минат при пчелите без ръкавици и маска не ходя.
    Колега,
    Не сме мазохисти, но лично на мен ми е по удобно да работя по-леко облечен в жегата (не чак гол като някой колеги, но тънка ризка с къс ръкав и було.) иначе се потя много и почват да жилят дори през гащеризона, да не говоря, че цялото було става с пчели и нищо не мога да видя. А иначе само с було и това, че ще ме ужили някоя и друга не е толкова сташно, още повече, че те нормално не жилят само когато по невнимание (пчеларска грешка) затиснеш някоя без да искаш. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  7. #37
    Цитат Първоначално публикувано от Angel_A
    Цитат Първоначално публикувано от Kiril8305
    Извинявам се за офа , но се чудя мазохисти ли сте или как, вземете си ръкавици и си спестете излишните подувания, пък който каквото иска да ви говори , аз и 50 години да минат при пчелите без ръкавици и маска не ходя.
    Колега,
    Не сме мазохисти, но лично на мен ми е по удобно да работя по-леко облечен в жегата (не чак гол като някой колеги, но тънка ризка с къс ръкав и було.) иначе се потя много и почват да жилят дори през гащеризона, да не говоря, че цялото було става с пчели и нищо не мога да видя. А иначе само с було и това, че ще ме ужили някоя и друга не е толкова сташно, още повече, че те нормално не жилят само когато по невнимание (пчеларска грешка) затиснеш някоя без да искаш. Успех.
    Мнението ми бе към колегата със първия пост.Ужилване по сгъвката на пъста , не вярвам със ръкавиците да му е чак толкова жежко, но негова работа.Колкото до вашия пост , аз също не обичам докато работя да ми е жежко , работя с цял гащериозон , във него съм само по боксери , помага и това , че кошерите ми са между овошките ми , и те пазят приятна сянка.
    Поздрави.

  8. #38
    Наблюдател
    Регистриран
    20.02.2011
    Мнения
    3
    В крайна сметка, има ли някакъв цяр за алергията ?
    Аз съм покрай пчели откакто се помня-до 15 годишен, когато ме нападнаха много, ама доста много пчели и от тогава поллучих ниакаква алергия от пчелната отрова.
    Сега пак се занимавам с пчели , но е много кофти при ухапване ,колкото и рядко да се случва .
    Алергозана помага, но не можеш да свършиш работата си на пчелина в деня на ухапването (просто съм като пребит).
    Съществува ли лечение на тази алергия?

  9. #39
    Наблюдател
    Регистриран
    17.12.2010
    Мнения
    42

    Ожилване

    Колеги аз мисля че не съм алергичен защото преди 2 седмици ме жилнаха 6,7 пчели и имах минимален отк а и нищо не съм пил,при това ожилване ако бях алергичен можеше и да пукна.И тези ожилваня бяха през плъта на ръкавиците и булото.

  10. #40
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от koko_74
    В крайна сметка, има ли някакъв цяр за алергията ?
    Аз съм покрай пчели откакто се помня-до 15 годишен, когато ме нападнаха много, ама доста много пчели и от тогава поллучих ниакаква алергия от пчелната отрова.
    Сега пак се занимавам с пчели , но е много кофти при ухапване ,колкото и рядко да се случва .
    Алергозана помага, но не можеш да свършиш работата си на пчелина в деня на ухапването (просто съм като пребит).
    Съществува ли лечение на тази алергия?
    Лечение има! Нарича се СПЕЦИФИЧНА ХИПОСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ ! Провежда се с АЛЕРГЕНИ (Алергенен екстракт в различни концентрации)! Лечението се назначава от специалист-алерголог след направен скарификационен тест за чувствителност! Провежда се по схема! Самите алергени са българско производство и се произвеждат от Бул-Био НЦЗПБ ЕООД с адрес : София 1504, бул."Янко Сакъзов" № 26, тел: 02/9446 999, вътр.260 .
    П.С. Това, че се чувстваш като "пребит" след приема на "Алергозан" е нормално - това е едно от страничните действия на препарата. Съществуват обаче препарати, които нямат това странично действие - напр. "Ролетра".

 

 
Страница 4 от 39 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •