Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 39 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 385
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Повечето ужилвания идват по невнимание на пчеларя. Прегледи в неподходящо и ветровито време, резки движения, прибързани действия, мачкане на пчели и най вече от любопитство - отваряне на кошера без причина. А също така, много обичам да си завирам носа пред прелките или да ги безпокоя безпричинно, тогава съм получавал най-много ужилвания. Иначе обикновено жилят през пролетта, когато са гладни, а лятото, когато вече намалява пашата. Жилят и по време на рапицата, това може би е от химикалите с които пръскат и побъркват пчелите.

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Най сърдити са като няма паша .Или майка...
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    И мен ме жилят от време на време, и до сега не ми се беше случвало да се подуя. Болката отшумяваше за 2-3 минути и оставаше следа като след комар. Онзи ден обаче, някаква пчела "стръвница" ме ухапа доста злобно от което ме заболя многократно повече от предишни ухапвания. Толкова ме заболя, че ми се наложи да поседна. Явно пчелата уцели някой кръвоносен съд на китката ми, за има няма 5-6 часа ръката ми стана като надута гумена ръкавица. Пих алергозан, киснах я с часове в оцет, изстудявах с лед но без ефект. Два дена по-късно, точно преди да се запътя към болницата, ми помогна хомеопатичен препарат - apis mellifica - 15ch. който свали отока за има няма 6-8 часа..

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Цитат Първоначално публикувано от advanced
    ... Пих алергозан, киснах я с часове в оцет, изстудявах с лед но без ефект. Два дена по-късно, точно преди да се запътя към болницата, ми помогна хомеопатичен препарат - apis mellifica - 15ch. който свали отока за има няма 6-8 часа..
    По-скоро отокът сам си е спаднал. Обикновено спада за толкова, 2-3 дена, сам.

  5. #25
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Използвайте маточинка за мазане-стривате 2-3 листа и размазвате върху мястото. Действа много добре.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Може би някоя стара пчела те е ковнала, макар че отровата си е отрова.

  7. #27
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2011
    Мнения
    88
    Здравейте да ви кажа относно подуванията един цяр това е бъзето веднага късаш две три листа натъркваш хубаво и отоци и болки почти няма.Относно агресията при мен също се появи във два кошера след като извадих меда само да се завартя покрай тях и веднага ме погват дори майками ми се оплака че я нажилили минавайки покрай тях.Интересно ми е че преди да им извадя меда нямах такива проблеми.Но петак си отивам и ще видя какво става. wink;

  8. #28
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Цитат Първоначално публикувано от svetlin
    Здравейте да ви кажа относно подуванията един цяр това е бъзето веднага късаш две три листа натъркваш хубаво и отоци и болки почти няма.Относно агресията при мен също се появи във два кошера след като извадих меда само да се завартя покрай тях и веднага ме погват дори майками ми се оплака че я нажилили минавайки покрай тях.Интересно ми е че преди да им извадя меда нямах такива проблеми.Но петак си отивам и ще видя какво става. wink;
    Естествено колега, след като си им извадил меда, че ще имаш такива проблеми. То гладна мечка хоро не играе. :D
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  9. #29
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Познавам един пчелар който се занимава 10 години с пчеларство.До сега е получавал безброй ожилвния и е нямал никакав проблем.Във един нормален ден получава ожилване на гърба и от тогава при всяко ожилване тича във болницата или пие противоалергични медикамети.За това най добре всеки който се занимава с пчели да има такива.Аз до сега ходех с булото и пушалката само но утре заминавам на аптеката.Дест години не си алергичен и изведнъж ставаш.

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    17.12.2010
    Мнения
    42

    Ожилване

    Колеги мен мн.пъти ме жилят но онзи ден една ме ожили в свивката на пръста и ръката ми се изду до лакета.И немога да си го обясня на какво се дължи.Някои ако е запознат моля да сподели

 

 
Страница 3 от 39 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •