Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 29 от 39 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 281 до 290 от общо 385
  1. #281
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Наборе, сега ползваш ли разните защити или си караш като бял човек?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #282
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    По мое мнение всеки трябва да има на пчелина си алергозан,една-две ампули урбазон иразбира се шише ракия .В зависимост от това колко е алергичен човек трябва да има някакви предпазни средства.На млади години и аз бях алергичен и се подувах и един стар пчелар ми каза когато ме нажилят повечко да пия по две хапчета алергозан с ракия.Обясни ми че ракията разширявала кръвоносните съдове и лекарството по-бързо стигало до организма.А ампулите урбазон са за краен случай и да не се налага да се стига до тях.Ако няма кой да го инжектира-счупете ампулата и я изпиите.Вече почти не се надувам когато ме ужилят пчелите,но лекарствата присъстват на пчелина защото никога не се знае кога и на кого ще потрябват.Съветвам ви да имате и вие на вашите пчелини.

  3. #283
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Колега,сподели,ако обичаш,колко пъти си използвал алергозан и ракия едновременно.

    Наборе,направо съм си негър още-"парен каша духа".Но далеч по спокойно се диша и работи от преди.Надявам се скоро да сваля ръкавиците,но булото едва ли......

  4. #284
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    До колкото знам алкохол и лекарства са несъвместими. Моето мнение е, че ракията неотрализира алергозана, но понеже неотрализира и пчелната отрова, се създава впечатление, че тази комбинация действа. В случая файда от алергозана няма! Това е само предположене!
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  5. #285
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от IVO_3 Виж публикацията
    До колкото знам алкохол и лекарства са несъвместими. Моето мнение е, че ракията неотрализира алергозана, но понеже неотрализира и пчелната отрова, се създава впечатление, че тази комбинация действа. В случая файда от алергозана няма! Това е само предположене!
    Не мисля по вероятно е действието да се усили а не да се неутрализира. И алергозана и алкохола са с подобно действие а по принцип алкохола усилва действието на някой медикаменти. Ангел е прав без де чета упътването не бих пробвал и двете (предполагам че при хора с някакви здравословни проблеми и определена възраст това може да навреди).

    Но това са си мой мисли непроверени и непретендиращи за достоверност но алкохол и лекарства трябва да се избягват.
    Само алкохол за ухапване съм пробвал и имаше резултат но аз по принцип се подувам малко.

  6. #286
    При мен подуването след ужилване е с диаметър около 3см,,,още не знам до колко съм алергичен хапали са ме по 3 само подуване

  7. #287
    начинаещ съм и не знам дали да се притеснявам от това

  8. #288
    Ракията сваля кръвното, Алегозана също. Като ги вземеш едновременно, да не вържеш кънките.

  9. #289
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от nikolai_kn1979 Виж публикацията
    При мен подуването след ужилване е с диаметър около 3см,,,още не знам до колко съм алергичен хапали са ме по 3 само подуване
    Перфектен си. На мен дълго време ми се подуваше по една педя около ужиленото.

    Ако се притесняваш си вземи Apis Mellifica, в случай че те нажилят повече.

  10. #290
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Антихистамин и алкохол не е препоръчително да се смесват.Пише го в листовките.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

 

 
Страница 29 от 39 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •