Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 39 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 385
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Има РЪКАВИЦИ ! :D
    Невсичко с две бузи е лице !

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Ейййй не се бях сетил за ръкавици!!!!! wink; майтапа на страна,но не мога с ръкавиците неудобно ми е,понякога слагам едни тънки ама като решат да жилят пак си ме дупчат.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Аз ползвам домакински ръкавици от латекс, като им изрязвам пръстите.На магазина са 80 ст.Вършат чудесна работа.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    Познавах пчелар, които си отиде от тоя свят от едно единствено ужилване. От тогава пчела не ме е жилила.
    Ами, значи не е бил подготвен.
    Аз преди 3 години след множество ужилвания наведнъж, се наложи да посетя болницата. Добре, че не се отказах от пчеларството. Три години си мисля, че съм алергичен и единствения начин е да се ползва хубаво було, ръкавици и да има под ръка алергозан, урбазон и адреналин - това е задължително за всеки пчелар, дори и да не е алергичен. Може комшията му да е и тогава става опасно.
    Но наскоро реших и си направих тест за реакция при ужилване от пчели и оси, за моя радост се оказа, че не съм алергичен, но все пак трябва да внимавам. Вече по-спокойно мога да работя.
    Пробвайте преди да започнете работа с пчелите , намажете си ръцете с оцет, пчелите бягат от тази миризма и не налитат да жилят по ръцете. Пробвал съм го. Както и след ужилване, натрийте мястото с оцет, не се подува толкова много.
    А иначе работата по пчелите с ръкавици не от най удобната, но се свиква.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от petkofire
    Има ли някакъв лек срещу подуване на ръцете след ужилване?Понякога ми отичат китките(в 99%)само на лявата ръка и после два три дни си е така.Не ми пречи много но е неприятно.
    След ужилване ако намажа мястото с оцет няма оток.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    Познавах пчелар, които си отиде от тоя свят от едно единствено ужилване. От тогава пчела не ме е жилила.
    Ами, значи не е бил подготвен.
    Аз преди 3 години след множество ужилвания наведнъж, се наложи да посетя болницата. Добре, че не се отказах от пчеларството. Три години си мисля, че съм алергичен и единствения начин е да се ползва хубаво було, ръкавици и да има под ръка алергозан, урбазон и адреналин - това е задължително за всеки пчелар, дори и да не е алергичен. Може комшията му да е и тогава става опасно.
    Но наскоро реших и си направих тест за реакция при ужилване от пчели и оси, за моя радост се оказа, че не съм алергичен, но все пак трябва да внимавам. Вече по-спокойно мога да работя.
    Пробвайте преди да започнете работа с пчелите , намажете си ръцете с оцет, пчелите бягат от тази миризма и не налитат да жилят по ръцете. Пробвал съм го. Както и след ужилване, натрийте мястото с оцет, не се подува толкова много.
    А иначе работата по пчелите с ръкавици не от най удобната, но се свиква.
    Евгени не препоръчвай алергозан.Два пъти след ужилване пия алергозан и двата пъти се озовах в болницата.Пчелната отрова сваля кръвното,алергозана също.Относно оцета-ако наблизо има рапица и в казан с оцет да се топниш пак няма да те спаси.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Да, за алергични хора - да, но за хора със слаба реакция при ужилване, е препоръчително. Сина ми лятото отнесе едно жило по главата и се зачерви целия. Веднага му дадохме алергозан и след 5 минути се поуспокои, както и майка му и баба му...

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Странна ми е пчелната отрова - получавал съм наведнъж над 500 ужилвания и само ожаднях,а единствения път когато се наложи да тичам до болницата беше само от едно ужилване.Жилен съм още кога минавах прав под масата - не съм се интересувал по-подробно по въпроса,но допускам,че пчелната отрова има и положително въздействие в/у организма и здравето ни,за това и не смятам да се отказвам от удоволствието :D

    Но определено трябва да си има граница - факт е,че в онази година когато ме нападнаха толкова жестоко,после до края на календарната година дори най-невинното ужилване ми носеше непоносима болка.А и по принцип тогава бях доста неопитен и доста ужилвания си отнасях за годината и винаги към края на годината ужилванията бяха по-болезнени.

    Но пък за момента,дори спрях да се подувам - само ужилванията в областа на очите са ми проблемни още и за това все още не съм се отказал от булото,но пък моя старец работи и без було,при него където и да го ужили само подпухва леко за деня,още на сутринта няма и следа от ужилване.

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Оцета,наистина върши работа-днес пробвах.Но за подуването ми се струва,че има значение каква пчела ще те жилне(стара,млада,нямам прдстава)защото не винаги ми отичат китките,независимо дали ме е ужилила една или повече.Случвало се е да ме клъвне някоя по пръстите но явно уцелва някоя веничка и тогава ми подува ръката до лакътя почти,жилила ме е по носа и без никакво подуване,а пък знаете как е по лицето.Та затова си мисля,че има значение от пчелата.Мерси за коментарите

  10. #20
    Nic 59
    Guest

    Начинаещ пчелар съм и имам проблем със пчелната отрова за това моля миналите през подобни проблеми да споделят някои признаци за поведението на пчелите за подобна защита.
    Например какъв беше проблема на пчелното семейство или грешката на пчеларя.

 

 
Страница 2 от 39 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •