Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 39 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 385
  1. #111
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2014
    Мнения
    79
    Пчеларски район
    Общ.Чепеларе с.Косово
    Колеги на мен също ми предстои тази година да се занимавам с пчели и мога да кажа че досега не ме е жилила но онзи ден си правих тест и се оказах алергичен доктора ми каза че няма как да знаи какво може да ми стане докато не ме ужили и ми преписа урбазон на инжекция и ми каза постоянно с мев на пчелина да го нося и при нужда да го бия.Но аз питам възможно ли е да си алергичен към нещо с което никога си нямал допир не че алергията ще ме откаже да се занимавам с пчелите но се пак

  2. #112
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от jnev Виж публикацията
    Колеги на мен също ми предстои тази година да се занимавам с пчели и мога да кажа че досега не ме е жилила но онзи ден си правих тест и се оказах алергичен доктора ми каза че няма как да знаи какво може да ми стане докато не ме ужили и ми преписа урбазон на инжекция и ми каза постоянно с мев на пчелина да го нося и при нужда да го бия.Но аз питам възможно ли е да си алергичен към нещо с което никога си нямал допир не че алергията ще ме откаже да се занимавам с пчелите но се пак
    Ако си алергичен по добре се откажи има дни когато пчелите са много агресивни и не се разминаваш само с едно ужилване ,а 10/20 и това е много опасно.Дали е възможно да си алергичен без да имаш допир естествено но понякога алергията се появява и на по късен етап но внимавай няма предпазно облекло 100% предпазващо.

  3. #113
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    В София в "Александровска болница" има клиника по алергология. Не вярват на никакви изследвания и наново правят изследване. След излизане на резултата, назначават лечение. Специално алергията към пчели се лекува успешно. Лечението се казва "десинсибилизация" - вкарване на пчелна отрова в организма на пациента, като са извлечени алергените. Инжекциите се бият по схема и след известно време си готов да понесеш множество пчелни жила.

    Успех

  4. #114
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Не познавам човек, който да се е изследвал и да не са му казали, че е алергичен. Нормално е да има някаква реакция при ужилване. Тази реакция при някои е по-силна при други по-слаба, но при тестването тя се отчита като алергичност. Ужилване в контролирана среда (втори човек подготвен с подходящи медикаменти и познания да ги приложи при нужда) е най-верния тест.

  5. #115
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    jnev ако се облечеш добре, няма да те жилят, но когато си без предпазни дрехи ще отнасяш някое жило няма как. Днес работих на пчелина без ожилване и след като приключих с работата отнесох 3 жила.
    Интересно , е че при мен някой път се надува друг не. Преди година и аз получих алергична реакция и не можех да дишам, но за моя радост от тогава няма проблеми, но винаги си нося с мен аптечка.

  6. #116
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Не познавам човек, който да се е изследвал и да не са му казали, че е алергичен. Нормално е да има някаква реакция при ужилване. Тази реакция при някои е по-силна при други по-слаба, но при тестването тя се отчита като алергичност. Ужилване в контролирана среда (втори човек подготвен с подходящи медикаменти и познания да ги приложи при нужда) е най-верния тест.
    Rosti, Не виждам капак на гърнето на аватара ти, но ти не пропускаш със всеки пост да го поставиш.

  7. #117
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    А бре какви сте такива страхливи хора,
    какви сте вие м-же,
    когато се стзрахувате от толко малки животни ПЧЕЛИ
    какво мислите да са пчелите големи колко крави, как-в би тогава бил страх.

  8. #118
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2014
    Мнения
    79
    Пчеларски район
    Общ.Чепеларе с.Косово
    Нямам намерение да се отказвам по скоро ще си направя павторен тест и ще се консултирам за някакво лечение евентуално и да се надявам да не ме жилят много ще гледам да се пазя а при ужилване ако се усложни да се надяваме че урбазона ще помогне.Предполагам не съм единствения алергичен пчелар а и докато не ме ужили няма как да знам каква ще е реакцията ми може просто само да се потдуя и след няколко ужилвания да изчезне алергията.

  9. #119
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Не познавам човек, който да се е изследвал и да не са му казали, че е алергичен. Нормално е да има някаква реакция при ужилване. Тази реакция при някои е по-силна при други по-слаба, но при тестването тя се отчита като алергичност. Ужилване в контролирана среда (втори човек подготвен с подходящи медикаменти и познания да ги приложи при нужда) е най-верния тест.
    Цитат Първоначално публикувано от jnev Виж публикацията
    Нямам намерение да се отказвам по скоро ще си направя павторен тест и ще се консултирам за някакво лечение евентуално и да се надявам да не ме жилят много ще гледам да се пазя а при ужилване ако се усложни да се надяваме че урбазона ще помогне.Предполагам не съм единствения алергичен пчелар а и докато не ме ужили няма как да знам каква ще е реакцията ми може просто само да се потдуя и след няколко ужилвания да изчезне алергията.


    Баща ми "съветва" кандидат пчеларите, които не са имали предишен допир до пчели, и не са сигурни дали са алергични или не, по следният начин:
    "Напълвам ти една кутийка с пчели, отиваш пред болницата и започваш да ги вадиш една по една хвещайки ги така че да те жилят. Така ще се тестваш "безопасно" и най-сигурно дали си алергичен. Ако ти стане нещо, примерно някакъв алергичен шок - пред болницата си и няма да чакаш линейка..."

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ники1313, не виждам от какво се дразниш. Опитвам се да бъда полезен със собствените си наблюдения и знания. Ако имаш аргументи против казаното спори, ако не, не виждам защо се опитваш да ме дразниш. АЗ СЪМ С НАЙ-ДОБРИ НАМЕРЕНИЯ КЪМ ВСИЧКИ.

 

 
Страница 12 от 39 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •