Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 39 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 385
  1. #101
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2013
    Мнения
    7
    alex да разбирам че с времето нещата се нареждат!

  2. #102
    Цитат Първоначално публикувано от инджова
    alex да разбирам че с времето нещата се нареждат!
    Най-вероятно. Нормално е организма ти да реагира на пчелна отрова. При мен също нещата се подобриха с годините. Има и значение мястото на ужилването и близостта на кръвоносните съдове. Най-слаба е реакцията на големите мускулни групи и най-силна на главата.

  3. #103
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Цитат Първоначално публикувано от инджова
    alex да разбирам че с времето нещата се нареждат!
    С времето всичко се нарежда.Давай смело Инджова-ще бъдеш здрава.

  4. #104
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2013
    Мнения
    22
    Аз в момента съм като китаец. Товва ми е второ или трето хапане. Цялата ми лява страна на лицето е надута. Просто 3 ме жилнаха по челото, а други 3 по ръката. Нямаше вариант да не ми отече около окото. Чакам да спадне защото е мн гадно усещането. Знам и причината за ужилванията- от булото се изпотих доста и това ядоса пчелите.

  5. #105
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Има едно мазило което се продава в аптеките, тигрова мас или т.н. виетнамско чудо. Малко, кръгло, червено със звезда върху металното капаче. Ползвам го и има страхотен ефект. Маже се по малко върху мястото на ужилването. Ако има оток и подуване също се маже. Ефекта е моментален. Изчезва сърбежа а подуването спада. След ден два мястото започва пак да сърби. Ако това стане пак мажете. А иначе един стар пчелар ме намаза с пресен чесън. Има засаден в пчелина, подрака му е, и действа. Колегата оскуба чесана, разряза пресната глава със скилитките на две, маже се със сока който пуска пресния чесън.
    Жиленето е полезно. Щракаха ми ставите на кутретата докато не изпуснах една пита с пчели. Кълбото се вдигна моментално от земята и се залепи за ръцете ми. Надупчиха ме здравата. От тогава не съм изпускал пита с пчели. А ставите престанаха да щракат.

  6. #106
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2013
    Мнения
    37
    Здравейте. Днес ме жилна една от моите красавици по веждата и... едното ми око е като на китаец. След ожилването намазах с чесън, после с оцет, пих 50 ракия, ядох мед, комрес с лед пих 2 таблетки алергозан, мазах и с алергозан мас и оттока си стои, предната седмица ме жилнаха през ръкавиците 2 и нямаше такова подуване беше съвсем леко и отшумя за 1 ден. Шефа утре ако ме види така пак ще има мъмрене и т.н. Можете ли да ми препоръчате някой медикамент с бързо дейатвие за спадане на оттока?

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Компрес с риванол, но внимавай да не влезе в окото

  8. #108
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2013
    Мнения
    37
    Дано помогне, Благодаря!

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Вземи си от аптеката мехлем за мазане след ужилване от насекоми.
    Аз съм си купил и като ме жилнат по лицето се мажа, надува по малко и за 1 ден минава.

  10. #110
    Наблюдател
    Регистриран
    02.10.2013
    Мнения
    1
    Цитат Първоначално публикувано от Петко Станчев Виж публикацията
    Има ли някакъв лек срещу подуване на ръцете след ужилване?Понякога ми отичат китките(в 99%)само на лявата ръка и после два три дни си е така.Не ми пречи много но е неприятно.
    Подуването на ръцете ще мине с времето, след една година вече няма да се подуваш.

 

 
Страница 11 от 39 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •