Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 43
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    47

    ПЧЕЛАРСКА 2011

    Тука в централна България тази година мед може и да не опитаме всеки ден ако на е то през ден все вали и е студено .Тази година си мисля че не е пчеларска ,дано не съм прав.Пчелите ще се развият но няма какво да турят в магазините и ще ги избие на рой. Надеждите все пак са големи и те ще ме крепят.ТРЯВНА

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132
    Тази година много прилича на миналата засега. А миналата беше доста добра. Сезонът едва сега започва.
    Тодор Тодоров

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Тази година със нищо не прилича на миналата - на Гергьовден миналата извадих последния мед от рапица,на 10-11 се местих на акация и то точно на време.

    Тази рапицата закъсня,но дойде,обаче виждам как вече си заминава безследно - а акацията даже още не е разлистила,днес от там се прибрах.

    п.п.В.Търново - вятър вее,дъжд вали и студа се носи на кутийки.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Съботата случихме хубаво време и реших набързо да погледна какво става в някой кошер, без да пуша. Почнах с този дето му правих ревю в темата "Как се прави..."- в магазина от девет пити на осем имаше от 1/4 до 1/3 пресен медец, пчели много, бачкат като за световно и не ми обръщат внимание tongueout; Още един-два такива дни и ще ги зарадвам с втори магазин. Отворих и един ЛР, много внимателно и набързо, на крайна пита-нищо, втората- проблясква тук таме из килийките, обаче около мене вече се заформяше много агресивен облак. Подвих си опашката, казах им довиждане и се оттеглих без бой :D Студено и всичко закъснява.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Ей майка му да е'а вънка е направо буря бе да го таковам във времето убито next_mad; next_mad; next_mad; next_mad; next_mad; next_mad; next_mad;

  6. #6
    Пчеларствам от 97 година, но такава пролет изобщо не си спомням през живота си.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Винаги има първи път. За съжаление природните катаклизми от тук нататък няма да са рядкост, а като гледам прогнозите и лятото ще е по-хладно и мокро.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Така е момци. И аз не помня година за Гергьовден да не съм виждал цвят на акация, пък ей я тая - още няма Прашинки сме някакви и се опитваме да си надскочим сянката, ама не можем sadsmile;

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Най обичам това шареното време, хем слънце пече, хем дъждец пада. Ливадите ще пощуреят от цъфтеж. А не е ли по-добре лятото да е хладно, че като напече онова жарко слънце, всичко изгаря. Успех на всички колеги пожелавам.

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Гена, чувал ли си приказката "от суша - нещо, от киша - нищо"? То това е за земеделието най-вече, но ще видим, живи да сме.

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •