Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 43
  1. #31
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Съмнявам се сега да има пило независимо, че е по топло времето освен ако майките ти са произведени август и началото на септември.Моите пчели не съм ги виждал сега да пият вода на поилките.

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Ако имам 180 кошера, щеше да ме е срам да задавам въпроси като за детската градина.
    Щях да си отворя кошера, който лети за вода и нямаше да се излагам.
    Още повече, че не много отдавна колежката каза, че е потрошила много пари, за да се образова по пчеларство и затова няма да споделя с нас скъпа информация, а само общи неща. Жалко, че колегите го изтриха това грандоманско и пренебрежително към нас мнение.

  3. #33
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2010
    Мнения
    27
    Цитат Първоначално публикувано от iris
    Ако имам 180 кошера, щеше да ме е срам да задавам въпроси като за детската градина.
    Щях да си отворя кошера, който лети за вода и нямаше да се излагам.
    Още повече, че не много отдавна колежката каза, че е потрошила много пари, за да се образова по пчеларство и затова няма да споделя с нас скъпа информация, а само общи неща. Жалко, че колегите го изтриха това грандоманско и пренебрежително към нас мнение.
    Здравей колега, вече са 250 бр кошери и са проверени последно на 30.11.2011 год. за себе си въпроса съм го изяснила но никога не е зле да чуеш още мнения по темата . Относно думата /потрошила/ не бих я използвала, със сигурност съм казала - инвестирала в литература. А на този който е попитал е получил компетентен отговор, рещенията си остават за пчеларя. Ако искам нещо го казвам там където му е мястото и само на този които иска да го чуе, явно ти не си от тях.

  4. #34
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Незнам килегата iris защо напада колегите с повече кошери и който са кандидатствали по програмите и са си направили големи пчелини.
    Могли са , трудили са се , направили са си ги и няма нищо лошо и те да попитат,поне да сравнят своето с чуждото мнение.
    Колега iris защо и вие не кандидатствахте и не направихте толкова голям пчелин като сте толкова голям пчелар, а не да нападате колегите,ама то изисква отговорност,риск и много труд.

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Всеки прави каквото може, колега. Аз толкова мога.

    Но колежката с 250 те кошера няма морално право да пита след изцепката, дето я направи преди няколко месеца. Тогава останах втрещена от това изказване. И продължавам да съм след наглостта, която демонстрира тя отново.
    Съжалявам, че мнението й е изтрито, но нищо, аз бих й го напомняла всеки път, когато попита за нещо. "Потрошила" е моя интерпретация, смисълът е такъв - не съм похарчила толкова много пари, за да науча пчеларство, за да споделям с вас тук разни важни неща, а само общи.
    И след като иска "да чуе още мнения по темата", може би ще трябва да ги чуе от някъде, където не се е компрометирала по този начин. Тя пак не споделя своя опит, а само иска да чуе нашите мнения ...
    Цитат Първоначално публикувано от Lazrov
    Незнам килегата iris защо напада колегите с повече кошери и който са кандидатствали по програмите и са си направили големи пчелини.
    Могли са , трудили са се , направили са си ги и няма нищо лошо и те да попитат,поне да сравнят своето с чуждото мнение.
    Да, нищо лошо няма да си направят хората пчелини по този начин.
    Но ако на вас не ви прави впечатление обидното отношение на подобни изказвания, аз не мога да проявя конформизъм и да ги подминавам.

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    И колега, извинявай, че си се почуствал нападнат wink; , някои на това му викат ухажване. :D

  7. #37
    Потребител
    Регистриран
    21.11.2011
    Мнения
    89
    Колежката Valiapetrova написа:
    Здравей колега, вече са 250 бр кошери и са проверени последно на 30.11.2011 год. за себе си въпроса съм го изяснила но никога не е зле да чуеш още мнения по темата.
    Хайде колежке, щом си го изяснила, би ли споделила, какъв е бил проблема, че и ние да научим нещо.
    Благодаря.

  8. #38
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2010
    Мнения
    27
    Цитат Първоначално публикувано от apolo_bg
    Колежката Valiapetrova написа:
    Здравей колега, вече са 250 бр кошери и са проверени последно на 30.11.2011 год. за себе си въпроса съм го изяснила но никога не е зле да чуеш още мнения по темата.
    Цитат Първоначално публикувано от apolo_bg
    Хайде колежке, щом си го изяснила, би ли споделила, какъв е бил проблема, че и ние да научим нещо. Благодаря.
    Здравей колега, моето мнение е следното:
    1. В кошерното пространство няма влага.
    2. Няма наличие на пило
    3. За разпечатването на хранителните запаси и разреждането им до консистенция за усвояване на храната е необходимо вода.
    4. Все още са високи среднодневните температура и те по-често облитат за да изпразнят ректомата, и така се налага попълване на хранителните запаси в гушката за да могат при по-дълго застудяване да могат да подържат необходимата температура в пчелното кълбо.
    Благодаря предварително на тези от вас които се интересуват от моето мнение по темата. Но въпреки всичко бих се радвала да чуя мнения/мисли - расъждения/ по темата .
    Хубав ден!

  9. #39
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2010
    Мнения
    27
    Цитат Първоначално публикувано от valyo
    T.e. с две думи - некачествени зимни запаси ....
    Не мисля че са некачествени , а по скоро липса на влага/конденз/ в кошерното пространство

  10. #40
    Потребител
    Регистриран
    21.11.2011
    Мнения
    89
    Аз съм 200км. по-на юг от Павликени и при мен сигурно е още по-топло.
    Онзи ден 6 семейства от Даданови ги прехвърлих в по 2 корпуса на ЛР- пита по пита(с пчелите по тях).
    Целта е на пролет с 3ти корпус минавам на ЛР рамка.
    - Пило въобще няма.
    - Над кълбото има още незапечатан мед
    - Пчелите са в долната част на питата.
    - Никакви проблеми!
    - По дъното 5 – 8 умрели.
    Летят си от време на време пчелички, но не забелязах да носят вода, щото, ако носеха щях да забележа.
    Та си мисля да не би колегата valyo да е прав?

 

 
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •