Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 43
  1. #21
    Цеко Сифоня
    Guest
    От рапицата и акацията съм доволен но сушата продължила почти 2 месеца след нея си каза думата-от 70 кошера -3 тенекии Слънчогледа едвам достигна метър.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Една снимка и от мен / по идеята на Станко/ .
    Това ми е добива от трите хубави паши : рапица , слънчоглед и от последната от която съм най-доволен - разни миризливи треви и мноого много бодил :D. Събота и неделя приключих с въртенето и докладвам, че и тази година с Божията помощ изпълнихме програма максимум - 40 кила мед от кошер . По -важното е , че в плодниците всичко е наред и пчелите продължават да работят с добро настроение .

  3. #23
    Потребител
    Регистриран
    27.04.2011
    Мнения
    51
    Дам и при мен е 40 кг-рапица-2-акация15-сльнчоглед-23-Плевенско село

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Ми що не си обаждаш ? :D Аз съм в Българене .

  5. #25
    Потребител
    Регистриран
    27.04.2011
    Мнения
    51
    Дебово

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Хм, а при мен медосбора продължава с пълна пара , след днешния дъжд сигурно ще пощуреят . Оня ден се бях засилил да слагам ленти и се отказах . За две седмици напълнили по половин корпус и продължават да носят . Направих бърз преглед на два десетака дето не ги бях поглеждал от акацията само меда им вземам - крайните пити с мед и прашец запечатани , другите с мед и пило както дават по филмчетата и магазините отгоре наполовина пълни . Явно пак ще се кара без сиропи и стесняване . Жалко че измих центрофугата и съм си малко фаталист , тъй че всичко остава за тях . Пък и нали казват хората че идва 2012

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov
    Хм, а при мен медосбора продължава с пълна пара , след днешния дъжд сигурно ще пощуреят . Оня ден се бях засилил да слагам ленти и се отказах . За две седмици напълнили по половин корпус и продължават да носят . Направих бърз преглед на два десетака дето не ги бях поглеждал от акацията само меда им вземам - крайните пити с мед и прашец запечатани , другите с мед и пило както дават по филмчетата и магазините отгоре наполовина пълни . Явно пак ще се кара без сиропи и стесняване . Жалко че измих центрофугата и съм си малко фаталист , тъй че всичко остава за тях . Пък и нали казват хората че идва 2012
    Да не пишеш напролет,че ти изчезнали пчелите!Лентите отдавна трябваше да си ги сложил!

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    При всички случаи ще пиша , както виждаш аз съм от редовните , само да съм жив и здрав . За лентите - не се притеснявам особено , в някои години не съм слагал и нямаме оплаквания . Все пак другата седмица ще се постарая

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2010
    Мнения
    27
    Здравейте колеги от централна България.
    Приключи 2011 година за пчеларя и започна 2012 година стопанска , пчелните семейства са подготвени да презимуват успешно , при тези високи необичайни декемврийски температури пчелите усилено търсят да пият вода. Какво е вашето мнение за семействата и необходимостта от вода в този период на годината . Ще се радвам да прочета всяко мнение и предварително благодаря за активността по темата.

  10. #30
    Щом я търсят, значи имат нужда от нея. Най-вероятно има пило.

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •