Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 73
  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Нямам достатъчно опит, но при тази конфигурация (плодник-магазин-плодник) не смятам, че ще може да се постигне по-добър, като количество добив.
    Колкото и много да са пчелите, нектара който събират за да се превърне в мед си има "технология".
    За развитие на семействата, да. Макар Слънцето да е прав. Смятам, че ако има ХР от долу и отгоре на магазина, Майките ще са раздалечени, но това с феромоните на по-младата.......Но нищо не пречи да се опита. После ще е ясно има ли ......... няма ли ЕФЕКТИВНОСТ!

    Поздрави, Г. Георгиев

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Нямам достатъчно опит, но при тази конфигурация (плодник-магазин-плодник) не смятам, че ще може да се постигне по-добър, като количество добив.
    Колкото и много да са пчелите, нектара който събират за да се превърне в мед си има "технология".
    За развитие на семействата, да. Макар Слънцето да е прав. Смятам, че ако има ХР от долу и отгоре на магазина, Майките ще са раздалечени, но това с феромоните на по-младата.......Но нищо не пречи да се опита. После ще е ясно има ли ......... няма ли ЕФЕКТИВНОСТ!

    Поздрави, Г. Георгиев
    Тази конфигурация е напълно неприложима. Когато тръгне пашата пчелите складират нектара в горния корпус и втората майка става излишна.

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Рече и отсече- какво повече може да се каже ?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #34
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Според мен може да се направи отводка с горната майка и всичко нагоре да се напълни с мед.

  5. #35
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2014
    Мнения
    20
    Защо ми прилича на Венеровата технология само че не с ЛР корпуси а сДБ!

  6. #36
    Наблюдател
    Регистриран
    02.07.2014
    Мнения
    45
    Значи извинявам се на всички зададох въпрос а не съм казал мнение.
    Попитах не съм казал че има такъв метод.Чух и питах за което се извинявам.

  7. #37
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    Има един руснак , който работи така, само че той ползва само корпуси(а не магазини ). Той обаче тренира културизъм (не се шегувам ).За подробности чукни Кривчиков в чичко Гугъл. Има доста клипчета.
    За Кривчиков не съм виждал да работи с двусемейни кошери, за двукорпусни ДБ да. Виж ако напишеш в ТУБАТА Александр Иванович Истомин ще попаднеш точно на това, двусемейни ДБ. Клипа се казва пасека на гречихе. Късичък е, няколко секунди ама показва нещо.....има и коментари отдолу. Тая система въобще не е за 1 или 2 магазина или за скоростно пълнене с нектар.

  8. #38
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Вальо, ако бъркам се извинявам , но мисля че той правеше отводка отгоре и после я обединяваше с основното семейство за главната паша. По този начин сменя майката.

  9. #39
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Може, аз лично не съм го виждал. Иначе чаках да напишеш нещо от твоя стар вестник. Ако искаш виж клиповете на Истомин, това е точно за което пита колегата. Ама задължително 2-3 човека трябва да работят с тия сандъци. Лично мен ме блазни да опитам това но на стационар, с една двойна стълба. На ремарке НИКОГА.

  10. #40
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Ба с осмачета колко ли високо може да стигна....... Наесен започвам да залагам двумайчини осмачета ДБ.

 

 
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •