Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 94 от 126 ПърваПърва ... 44849293949596104 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 931 до 940 от общо 1251
  1. #931
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Ето,аз съм го споделил по горе моето виждане по въпроса на колегата. Не ангажирам никого с него,нито имам намерение да доказвам нещо или споря.
    Всичко е написано и преписано отдавна в книгите, курсове, лекции. Отделно в нета има купища клипове показващи кой,как, с какво работи ,гледайте и сравнявайте.
    Аз няма и немога сам да седна и опиша детайлно, какво,как,защо така практикувам.Не търся аудитория нито технически имам времето,но ако някой има интерес конкретно,винаги бих му отделиел време да отговоря лично.
    Не е тайна за колегите, че от години ползвам питките.Тая година от октомври. Това , че ги ползвам не значи , че и въпросите които задавам не ме вълнуват.Отговорът на един въпрос обикновено поражда няколко нови.Всяка практика е плод на някакви компромиси.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #932
    Потребител
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    99
    Благодаря Ви за съветите , днес им сложих по-една питка за всеки случай, за съжаление имам един загинал, плюс четирите преди зазимяването, общо съм с пет загинали, ще ги възстановявам на пролет, дано да няма повече жертви при всички , весели празници ви желая и дано 2021 да е по-добра от изминаващата .

  3. #933
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Остана днес време да погледна и единия високо планински пчели който експерименталната станция.Пчелин силно казано 6 семейства.Всичките семейства са на лице и ме изненадаха приятно.Толкова силни семейства никога не съм имал на 730м.надморска.Запасите тук се оказаха почти непокътнати,не като в север центъра...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #934
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Остана днес време да погледна и единия високо планински пчели който експерименталната станция.Пчелин силно казано 6 семейства.Всичките семейства са на лице и ме изненадаха приятно.Толкова силни семейства никога не съм имал на 730м.надморска.Запасите тук се оказаха почти непокътнати,не като в север центъра...
    Да не го гледа през очите на брата?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #935
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Да не го гледа през очите на брата?

    Брата не може да види и чуе това което виждам аз.Забравил съм в поста си да напиша,че ги почерпих с питка с късмети и те требва да празнуват.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #936
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Брата не може да види и чуе това което виждам аз.Забравил съм в поста си да напиша,че ги почерпих с питка с късмети и те требва да празнуват.


    Не мисля, че има смисъл от питка като няма нужда. Според мен питката ги стимулира и почват да гледат пило преди природата да ги натисне. От 4 години не слагам питки, а само местя пити с мед от семейства, които имат в излишък. Интересно е да се отбележи, че предни години като слагах имах смъртност и го отдавам точно на това , че ги стимулирам. Може и да греша разбира се,но слагам питки само в краен случай. Знам, че ще напишеш , че се подсигуряваш, но и меда трябва да се усвои напролет, а с питките може и да не успееш.

  7. #937
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Дет са вика, ако нямат нужда от питка, да не я "взимат". При мен питките работят в положителна посока. Но, поради тази причина има различни методи на пчеларстване. При един работи едно, при друг друго.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #938
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Не мисля, че има смисъл от питка като няма нужда. Според мен питката ги стимулира и почват да гледат пило преди природата да ги натисне. От 4 години не слагам питки, а само местя пити с мед от семейства, които имат в излишък. Интересно е да се отбележи, че предни години като слагах имах смъртност и го отдавам точно на това , че ги стимулирам. Може и да греша разбира се,но слагам питки само в краен случай. Знам, че ще напишеш , че се подсигуряваш, но и меда трябва да се усвои напролет, а с питките може и да не успееш.

    Всеки си знае какво прави.Аз никога не съм слагал,но няма начин със сироп не става още.Питките ги слагат за икономия как е писъл Майстора.С тях запазваш меда за пролетното развитие.Аз съм малко скептичен за тия купешки питки,че не зная кой,как и от какво са направени.Питките които слагам почти винаги са в хранилката....
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #939
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Докато им давах само пролетното подбуждане от 45 дни преди акацията и всичко беше на 6. Сега есенно, пролетно, питки - митки, сиропи, компоти и накрая една шепа пчели и доста фира. Сега кой е виновен и аз седя, и се чудя. Аз ли съм, природата ли, пръскането ли, болести ли, дяволът ли...?

  10. #940
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Докато им давах само пролетното подбуждане от 45 дни преди акацията и всичко беше на 6. Сега есенно, пролетно, питки - митки, сиропи, компоти и накрая една шепа пчели и доста фира. Сега кой е виновен и аз седя, и се чудя. Аз ли съм, природата ли, пръскането ли, болести ли, дяволът ли...?
    По принцип за всички злини по света е виновен Велзевул. Дефакто в повечето случаи имат вина и колегите. Но това, пред което е способна да ни изправи природата, в комбинация с човешката глупост е недостижимо дори от боговете. Сами се тровим, а сетне намираме лекове за болестите си и се гордеем с това.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 94 от 126 ПърваПърва ... 44849293949596104 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •