Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 28 от 126 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 271 до 280 от общо 1251
  1. #271
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Да, за дерматита съм съгласен. Но не мисля, че за дерматит са пръскали с неоникотиноиди.
    П.П. Ако за дерматита са пръскали с неоникотиноиди, значи аз съм в грешка. Ако е така, извинявам се.

  2. #272
    Наблюдател
    Регистриран
    27.01.2016
    Мнения
    26
    Пчеларски район
    Югозападен
    Относно оксаловата киселина, никога няма да я ползвам. Във варостопа им същите активни съставки като в байварол, само е единият е произведен в България и е по-евтин, а другият в Германия и е по-скъп. Чета статии на Никола Беров, български пчелар в Швейцария, който никога не ползва киселини. В един пост бях цитирала негово изказване за киселините. Всеки си има философия на пчеларстване.

  3. #273
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от zelha Виж публикацията
    Относно оксаловата киселина, никога няма да я ползвам. Във варостопа им същите активни съставки като в байварол, само е единият е произведен в България и е по-евтин, а другият в Германия и е по-скъп. Чета статии на Никола Беров, български пчелар в Швейцария, който никога не ползва киселини. В един пост бях цитирала негово изказване за киселините. Всеки си има философия на пчеларстване.
    Ти си знаеш. Ние даваме предложения, а от там на татък всеки си управлява стопанството както прецени.

  4. #274
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Преди 4-5 години(не помня точно) по моят край пак беше студена зима имаше много измрели не от глад не знам от какво ама силните умряха слабите оцеляха и интересното е че използваха инвентара и нямаха проблеми. Чудна работа.

    П.П. Интересното е на колежката 4те оцелели силни ли бяха или по слаби на есен (мисля че са били по слабички-поне така предполагам).

  5. #275
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    http://www.plovdivskinovini.com/inde...82%D0%B8%D1%82
    Това намерих за дерматита. Циперметрин го препоръчва всяка една ветеринарна аптека да си пръскаме за бълхи покрай кучето. Нямам инфо да е неоникотиноиден препарат.

  6. #276
    Наблюдател
    Регистриран
    27.01.2016
    Мнения
    26
    Пчеларски район
    Югозападен
    До Георги 1974, оцелелите са силни.

  7. #277
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от zelha Виж публикацията
    До Вальо, това не са мой писаници, а това е статия, която я копирах от вестниците с днешна дата, мисля че беше в. "Дунав мост", както и от Благоевград.еу и я поставих тук. По нашия край също пръскаха срещу нодуларен дерматит, даже имаше протести на гоцеделчевските пчелари есента, никой друг от цялата страна не ги подкрепи.
    И при мен пръскаха за дерматит и кошерите направо клекнаха. Та се наложи да и давам инжекции от помощтните + витамини да ги стабилизирам.

  8. #278
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от zelha Виж публикацията
    Относно оксаловата киселина, никога няма да я ползвам. Във варостопа им същите активни съставки като в байварол, само е единият е произведен в България и е по-евтин, а другият в Германия и е по-скъп. Чета статии на Никола Беров, български пчелар в Швейцария, който никога не ползва киселини. В един пост бях цитирала негово изказване за киселините. Всеки си има философия на пчеларстване.
    Продукт произведен в България няма качеството на този от Германия. Независимо какво е, дали шоколад или препарат, тук се пести от всичко и се слагат боклуци да се гони ниска цена.

  9. #279
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от zelha Виж публикацията
    До Георги 1974, оцелелите са силни.
    Това дава някаква насока на теоретични умозаключения (без лабораторен анализ) си е направо врачуване ако липсват клинични признаци (а то е ясно че липсват иначе с вашият опит щяхте да се осетите или най малкото да споделите). Например Нозема церане и още десетки вирусни заболявания нямат клиника и предполагам че една по тежка зима с необлитане може ако не да ги провокира то улесни а ако имаме и некачествена зимна пчела с недоброизградено мастно тяло от липса на прашец-перга или некачествен такъв то това е резултата.
    Относно Варостопа над 10г. го ползвам и до днес +ОК чрез накапване от 2г.ноември месец .Теоретично проблем може да стане ако даден кошер стане резистентен и след това зарази останалите чрез търтейте или налитане -говоря хипотетично, но тогава имаме отслабване и загиване на семейството преди нова година (в повечето случай) имаме и пило.Друг седи въпроса с инсектициди, пестециди и други химикали както знаем когато няма пило нямаме консумация на перга зимата но февруари ако имаме силно семейство имаме и пило (поне в моят район) и пчелите загиват от натравяне падат долу и ако пилото е повече а пчелите намалеят се наблюдава измръзване на пилото (като дъга по края) това също се вижда но ако семейството е било слабо то по логика би следвало да има до късно пило и консумация на перга ако е така дали ще стигне до февруари.


    П.П. Много пчелари винят Вароа за смрътността и с основание (носят и други болести) аз лично споделяям вашата насока за причината но с малка разлика тя може би не е основна причина а по скоро отключващ фактор за дадено заболяване или натравяне или за не добре изградено мастно тяло ама както казах без изследвания си е гадаене особено щом има масов характер в твоят район.

  10. #280
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    При всички случаи липсата/недостига на есенен прашец има пряка връзка със зимната смъртност, може и основен фактор да е, ноо както и колегите неколкократно уточняват - само можем да теоритизираме/гадаем, към момента.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 28 от 126 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •