Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 24 от 126 ПърваПърва ... 1422232425263474124 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 231 до 240 от общо 1251
  1. #231
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Румка днес към 11 се чух с един приятел в Брезник.Каза ,че пекнало слънце и са започнали да излизат ,силно се надявам по обяд да е напекло и да са се облетятли .

  2. #232
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Видях го това слънце. В селцето си имаме уебкамери. Само температурата не я знам с точност. Ангажираха ме с някакви щуротий, аха да ритна педалите и черта ама остисках. Само малко да омекне времето и влизам в преговори да ми пуснат една камера на пчелина. Успея ли, ще е голям кеф.

  3. #233
    Наблюдател
    Регистриран
    02.02.2016
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    Велинград
    Здравейте,
    аз съм с 3 а колегата с 10-тина кошера Дадан Блат, на ок. 900 м н. м. р. През първата третина на Януари отворихме при по слънчево време. Имаше прясно и запечатано пило на два от моите три кошера. Пчелите бяха отгоре върху рамките, т.е. стояха гладни, въпреки че имаше мед по другите рамки. Повечето кълба са или отпред или в западния край, на 3-5 рамки в зависимост от силата на семействата. Сложих подбуда от мед и пудра захар на единия, а на другия, който нямаше пило завъртях една от рамките с повече мед от източния край и я добавих към кълбото. Видях две от три майки. Вчера 06.02.2017г. отворих пак и прегледах набързо. Всички имат запечатано пило. Сложих две пити от немската подбуда (не помня марката) от по 2.5 кг. Третия си беше вземал по малко от януари насам и не го закачах. Изчистих дъната от подмора. Като цяло се търпи и не е много. Пчелите тук (Велинград) вече принасят прашец! На колегата му беше влезнала мишка и беше изяла в един от кошерите три пити. Изхвърлихме ги и почистихме. Имаше си пило и вероятно майката е жива и семейството ще оцелее въпреки мишока! Пчелите се облитаха горе долу през предишните по-топли дни и като цяло това мисля ще ги облекчи! Чакаме следващото застудяване и не мисля да пипам нищо до март!

  4. #234
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Всичко е живо при мен и жужи юнашки при почукване. Имах една слаба отводка, която ми скъса нервите през лятото, и която е била нападната от мишки - с много подмор е и една шепа останали пчели. Живи са, но ще видим дали ще докарат до март. Отводката е Фарар, зазимена с магазин отдолу. Това, което ме учуди е, че мишокът се е покатерил по гладките корпуси и е влезнал през прелката на третия корпус, понеже другите са затворени. Не съм вярвал, че може да се случи и затова не съм сложил там мишепредпазители, пък и отворът е кръгъл - 20мм. Всички са се облетели, само слабачето е пооцапало корпусите и прилетната дъска.

  5. #235
    Наблюдател
    Регистриран
    27.01.2016
    Мнения
    26
    Пчеларски район
    Югозападен
    Здравейте, радвам се за всички, на които са оцелели пчелните семейства. При мен смъртност 75%, почти всички пчелари имат жертви в нашия район, но не си признават, това си е техен проблем. В събота, когато им слагах питките, ми се плачеше, но това е положението. През зимата на 2011 - 2012 г. също имах загуби, но поне бяха 50% и ги възстанових бързо, но сега ще бъде трудно. Успешна година на всички.

    П.П. Не мога да намеря темата за майките от Матеев, затова ще пиша тук. Имам две оцелели майки от г-н Матеев и много се радвам.

  6. #236
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от zelha Виж публикацията
    Здравейте, радвам се за всички, на които са оцелели пчелните семейства. При мен смъртност 75%, почти всички пчелари имат жертви в нашия район, но не си признават, това си е техен проблем. В събота, когато им слагах питките, ми се плачеше, но това е положението. През зимата на 2011 - 2012 г. също имах загуби, но поне бяха 50% и ги възстанових бързо, но сега ще бъде трудно. Успешна година на всички.

    П.П. Не мога да намеря темата за майките от Матеев, затова ще пиша тук. Имам две оцелели майки от г-н Матеев и много се радвам.
    Съжалявам за загубаите, сигурен съм че не е лесно при това положение. Прави ли изслевания и разбра ли каква е причината?

  7. #237
    Наблюдател
    Регистриран
    27.01.2016
    Мнения
    26
    Пчеларски район
    Югозападен
    Не, не съм правила изследвания.

  8. #238
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от zelha Виж публикацията
    Не, не съм правила изследвания.
    Здравей. Съжалявам за загубата! 75% е много. При положение, че не си сбъркала серьозно, колегата е прав да те насочва към изследвания. Заслужава си да се направи такова, особенно при голяма смъртност в целия район. Аз бих го послушал.

    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Съжалявам за загубаите, сигурен съм че не е лесно при това положение. Прави ли изслевания и разбра ли каква е причината?

  9. #239
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от zelha Виж публикацията
    Здравейте, радвам се за всички, на които са оцелели пчелните семейства. При мен смъртност 75%, почти всички пчелари имат жертви в нашия район, но не си признават, това си е техен проблем. В събота, когато им слагах питките, ми се плачеше, но това е положението. През зимата на 2011 - 2012 г. също имах загуби, но поне бяха 50% и ги възстанових бързо, но сега ще бъде трудно. Успешна година на всички.

    П.П. Не мога да намеря темата за майките от Матеев, затова ще пиша тук. Имам две оцелели майки от г-н Матеев и много се радвам.
    Две оцелели - добре - но не стана ясно колко са били изобщо?
    Иначе смъртността е много голяма и трябва да се търси причината задължително. Особено щом това е налице и при колегите наоколо.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #240
    Наблюдател
    Регистриран
    27.01.2016
    Мнения
    26
    Пчеларски район
    Югозападен
    От 19 оцелели 4. Причината тежката зима.

 

 
Страница 24 от 126 ПърваПърва ... 1422232425263474124 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 12 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •