Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 121 от 126 ПърваПърва ... 2171111119120121122123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,201 до 1,210 от общо 1251
  1. #1201
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Лесно е да наречеш един човек лъжец,но трудно е да го докажеш.Знаеш ли защо до сега никой не ме е хванал в лъжа?
    Не ги съди прекалено строго, не си дават сметка, че контактуваш с доста колеги, а и си нямат представа колко народ те е посетил в боянските или златаришките сараи където на работни разпивки, системно се обменят идеи, практики, материал...

  2. #1202
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз още не съм отписъл сезона.Снощи извадих по едно магазинче и средния добив за сега е 72кг от кошер.Най ме изкефи Маника.Цял магазин мед пусна.
    https://youtu.be/ydckT8kynRg. По гулям кеф от нищо нещо да направиш нема от мен да знаете.
    Данчо ако правилно съм разбрал аредния добив то следва да имаш 7тона мед къде 300 тенекий.Кога ги извади бе човек на ден по 10 (ама надали с вилицата)да вадиш пак си е месец работа.

  3. #1203
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    ...Знаеш ли защо до сега никой не ме е хванал в лъжа?
    Защото пророците не лъжат, а пророкуват...

  4. #1204
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Забелязъл съм много работи,но увеличих пчели с 200% за туй немам тия добиви.
    Предполагам, подготовка за следващата зимна смъртност...

  5. #1205
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Реших тая вечер да погледна и жълтура как е под ХР.Тоя кошер над два месеца не бях го бутал.Още с вдигането на магазинчето останах изненадан натежа яко.След проверка в плодника останах още по дуволен 5 медни пити ДБ почти на 100%,една пергова и 4 с пило на 80% от рамката.Така,че за вас може да е лъжа,но добавих магазин.Август хората ги махат аз пък ги слагам.Забравих да допълня,че в момента има паша.Пчелите са възстановили свободния градеж...Шантава година,но как предрекох в началото ще ми е най добрата.
    п.п.Ако текне и черното злато смятайте,че трудно ще мой да се говори с мен.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #1206
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Реших тая вечер да погледна и жълтура как е под ХР.Тоя кошер над два месеца не бях го бутал.Още с вдигането на магазинчето останах изненадан натежа яко.След проверка в плодника останах още по дуволен 5 медни пити ДБ почти на 100%,една пергова и 4 с пило на 80% от рамката.Така,че за вас може да е лъжа,но добавих магазин.Август хората ги махат аз пък ги слагам.Забравих да допълня,че в момента има паша.Пчелите са възстановили свободния градеж...Шантава година,но как предрекох в началото ще ми е най добрата.
    п.п.Ако текне и черното злато смятайте,че трудно ще мой да се говори с мен.
    Дъщеря ми е в трети клас. За домашно трябваше да нарисува картина с извънземни. Детето вложи огромно старание. На другия ден донесе двойка и забележка:
    - Такива извънземни няма!

  7. #1207
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Дъщеря ми е в трети клас. За домашно трябваше да нарисува картина с извънземни. Детето вложи огромно старание. На другия ден донесе двойка и забележка:
    - Такива извънземни няма!

    Виж платения ми канал Чичо Гошо.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #1208
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Виж платения ми канал Чичо Гошо.
    Ако е нещо важно, дай тука с твои думи надве-натри, щото не всички сме абонирани

  9. #1209
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Ако е нещо важно, дай тука с твои думи надве-натри, щото не всички сме абонирани

    Е нали написах,в паша съм,магазина надрусан,5р ДБ медни,1 перга,4 пило на 80%.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #1210
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Реших тая вечер да погледна и жълтура как е под ХР.Тоя кошер над два месеца не бях го бутал.Още с вдигането на магазинчето останах изненадан натежа яко.След проверка в плодника останах още по дуволен 5 медни пити ДБ почти на 100%,една пергова и 4 с пило на 80% от рамката.Така,че за вас може да е лъжа,но добавих магазин.Август хората ги махат аз пък ги слагам.Забравих да допълня,че в момента има паша.Пчелите са възстановили свободния градеж...Шантава година,но как предрекох в началото ще ми е най добрата.
    п.п.Ако текне и черното злато смятайте,че трудно ще мой да се говори с мен.
    Интересно какво си очаквал да видиш в кошер който цяло лято не си отварял? Ако сега ни "застреляш" и с новината , че са си сменили майката хептен ще ни "успиш". А тая паша дето сега те е "налетяла" я опиши като резултат в края на септември.
    п.п. За онова "АКО"-то нали знаеш , че и понамирисва.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 121 от 126 ПърваПърва ... 2171111119120121122123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •